Suudi Müftü: Şiddetli Açlık Halinde Karınızı Yiyebilirsiniz! - Haberler
Haberi Paylaş

Suudi Müftü: Şiddetli Açlık Halinde Karınızı Yiyebilirsiniz!

Haberler.Com - Güncel
 - Güncelleme:
Suudi Müftü: Şiddetli Açlık Halinde Karınızı Yiyebilirsiniz!

Arap müftü bir fetvasında, "Bir erkek şiddetli açlık çekiyorsa karısını veya karısının vücudunun çeşitli parçalarını yiyebilir" dedi.

Suudi Arabistan Müftüsü, müslüman bir erkeğin karısını yiyebileceğini belirten bir fetva yayınladı. İran haber sitesi Al Aram'da yer alan habere göre, Suudi Arabistan Müftüsü Abdülaziz bin Abdullah'ın yayınladığı fetvada müslüman bir erkeğin belirli koşullarda karısını yiyebileceği belirtiliyor.

"ÇOK AÇSANIZ EŞİNİZİ YİYEBİLİRSİNİZ"

Fetvada, bir erkek şiddetli açlık çekiyorsa karısını veya karısının vücudunun çeşitli parçalarını yemesine izin veriliyor. Fetvanın, kadının kurban edilmesi ve kocasına itaati ile kadının erkeği ile bir olma isteğine kanıt olarak yorumlandığı iddia edildi.

FETVA GERÇEK DIŞI ÇIKTI

Suudi Arabistan Genel Müftüsü Şeyh Abdülaziz el-Şeyh'in "şiddetli açlık halinde erkek eşini yiyebilir" şeklinde bir fetva vermediği ortaya çıktı.

İran'a yakın olarak görülen Arap medyasında yayılan iddia, Arap ülkelerini yanı sıra, Türkiye ve tüm dünyada büyük yankı uyandırdı.

"MÜSLÜMANLARDAN ÖÇ ALMAK İSTENİYOR"

Suudi Arabistan'ın resmi haber ajansı SPA'ya açıklamada bulunan Müftü Abdülaziz el Şeyh, yayılan bu yalan haberle, Suudi Arabistan'dan ve Müslümanlardan öç alınmak istendiğini söyledi. Müftü, bu yalanla kendisinin İslam dünyasındaki itibarını yok etmek isteyenlerin aslında İslam'a yönelik bir saldırı yaptığını vurguladı.


Haberler.Com - Güncel

Sultan Abdülaziz Suudi Arabistan Müftü İran Dünya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (339)

Anonim:

Onu bu zekayla suudi arabistanda nasıl müftü yapmışlar! Çok açıklığı zaman karısı da kocasını yiyebilir miymiş acaba (!)

FATMA:

resmen islam dinini kötülüyorlar ama başarılı olamazsınız

Hasan ADIYAMAN''lı:

LAN YÜRÜ GİT ORADAN ÇEKİL KENARA BAKALIM, GÖLGE ETME, SENİ GİDİ İNGİLİZ AJANI.

Tüm 339 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title