Haberler

SBÜ Rektörü Prof. Dr. Erdöl, AA'nın "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı

Abone Ol

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, Anadolu Ajansı (AA) tarafından düzenlenen "Yılın Fotoğrafları" oylamasına katıldı.

Prof. Dr. Erdöl, AA foto muhabirleri ve muhabirlerinin yurt içi ve yurt dışında çektiği, "haber", "yaşam" ve "spor" kategorilerindeki fotoğrafları inceledi.

Erdöl "haber" kategorisindeki tercihini, Arif Hüdaverdi Yaman'ın İstanbul'da yoğun bakım ünitesinde görevli hemşirelerin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı alan işitme engelli bir hasta ile kağıda yazdıkları notlarla iletişim kurduğu anı çektiği "İşitme engelli hastayla iletişim" adlı fotoğraftan yana kullandı.

"Spor" kategorisinde yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde gençlerin futbol oynarken yaşadıkları keyfi fotoğraflayan Hüseyin Yıldız'ın "Buz tutan gölde futbol" adlı fotoğrafını oylayan Erdöl, yaşam kategorisinde ise Suudi Arabistan'ın Kovid-19'la mücadele kapsamında, Mekke'deki Harem-i Şerif'e her türlü ziyareti durdurmasının ardından, Band Kanani tarafından çekilen " Kabe'de koronavirüs sessizliği" isimli kareye oy verdi.

"Gündemimizi, günümüzü, mesleğimizi vurgulayıcı bir kare"

Prof. Dr. Cevdet Erdöl, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "haber" kategorisinde oy verdiği "İşitme engelli hastayla iletişim" adlı fotoğrafa ilişkin, "Kovid-19 salgını sürecinde sağlık çalışanlarının hangi şartlarda insanları sağlığına kavuşturmak için gayret sarf ettiklerini gösteriyor. İşitme engelli bir hastaya tedaviyi anlatmak, kendisiyle iletişim kurabilmek için steril şartlarda hangi gayretlerin gösterildiğinin fotoğrafı... Bunu tercih ettim çünkü gündemimizi, günümüzü, mesleğimizi gerçekten vurgulayıcı bir kare olmuş." ifadelerini kullandı.

"Spor" kategorisinde ise sporun bir tutku olduğunu, futbolun vazgeçilmez bir sevda olduğunu vurguladığı için "Buz tutan gölde futbol" isimli fotoğrafı seçtiğini aktaran Erdöl, "Buz üzerinde sahanın kenarlarını belki de kömürle çizmişler. Futbol aşkıyla pek çok fedakarlık yapılmış. Spor aşkıyla gayret gösterilmiş. Hayata tutunmak isteyenlerin, gençlerin gerçekten örnek alabileceği bir davranış." diye konuştu.

SBÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Erdöl, "yaşam" kategorisinde " Kabe'de koronavirüs sessizliği" adlı kareye oy vermesinin nedenine ilişkin, şöyle konuştu:

"Kovid-19 süreci insanları o kadar etkiledi ki birçok olaydan fedakarlık yapıldı. Spor karşılaşmalarından, sinemadan, tiyatrodan, Cuma namazlarından... Ama bence en önemlisi insanları Kabe'ye gitmekten bile alıkoydu. İnsanlar Umre'ye gidemedi, Hac dönemi Hacca gidemedi. İnsanları en temel ibadetlerinden bile geri koyabilecek kadar toplumu derinden etkiledi. Bunu vurguladığı için bu fotoğrafı seçtim."

Kaynak: AA / Güncel

Cevdet Erdöl Engelli Futbol Kabe Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title