Haberler

Müftünün 'Spermli' Yanıtı Tartışma Yarattı

Güncelleme:

Muğla'da Fethiye İlçe Müftüsü'nün imam hatip lisesi yapılmasına karşı çıkan kuruma yazdığı mesajdaki "sperm" ifadesi yeni bir tartışmayı gündeme getirdi.

Muğla'nın Fethiye İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, kent merkezine Kız İmam Hatip Lisesi yapılmasına karşı çıkan Fethiye Meslek Kuruluşları Güç Birliği temsilcilerine 'sperm'li mesajla yanıt verdi.

Fethiye Meslek Kuruluşları Güçbirliği temsilcileri, Kız İmam Hatip Lisesi'nin kent merkezine yapılması konusunda geçen perşembe günü Deniz Ticaret Odası (DTO) Fethiye Şubesi'nde toplantı yaptı. Toplantıya, DTO Başkanı Şaban Arıkan, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, Fethiye Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkan Yardımcısı Rıza Aydın, Fethiye Sabit ve Seyyar Pazarlar ve Manavlar Odası Başkanı Adem Hıra, İnşaat Mühendisleri Odası Fethiye Temsilciliği'nden Levent Çimen, Mimarlar Odası Fethiye Temsilciliği'nden Çiğdem Özen, Makine Mühendisleri Odası Fethiye Temsilciliği'nden Hakan Yetiş ve DTO Fethiye Şube Müdürü Bülent Telli katıldı. Toplantıda, Atatürk Caddesi'ndeki Fatih Anadolu Lisesi'nin Değirmenbaşı Mevkii'ne taşınması ve yerine Kız İmam Hatip Lisesi açılması konusu tartışıldı.

"UYGUN BULMUYORUZ"

Toplantı sonunda Fethiye Güç Birliği Platformu adına açıklama yapan DTO Başkanı Şaban Arıkan, meslek kuruluşları olarak Kız İmam Hatip Lisesi'nin açılmasına karşı olmadıklarını ancak ilçe merkezinde açılmasına karşı olduklarını söyledi. Arıkan, "Her geçen gün büyüyen ve nüfusu hızla artan Fethiye'de, ilçe merkezindeki ticari alan talebinin karşılanamaması, trafik yoğunluğu gibi sorunların bertaraf edilebilmesi için okulların şehir dışına taşınma projesi gündemdeyken, kent merkezine yeni bir okul açılmasını bu bağlamda uygun bulmuyoruz" dedi.

MÜFTÜ SOSYAL MEDYADA YANIT VERDİ

Bu açıklamanın ardından Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, Kız İmam Hatip Lisesi'nin kent merkezine yapılmasına karşı çıkan Fethiye Meslek Kuruluşları Güç Birliği'ne, Facebook üzerinden 'sperm'li mesajla yanıt verdi. Müftü Oğuzhan Kadıoğlu'nun Facebook'da, Kız İmam Hatip Lisesi konusunda mesajı şöyle: "Yerel bir haber sitesinde 'Güç Birliği de Şehir İçende İmam Hatip Lisesine karşı' başlıklı haber... Sekiz oda başkanı açıklama yapmış. Merak ediyorum bu öğrenciler şehrin merkezinde kime ne zarar verecek.... 'Şu zavallı insan yaratılışını bizim can verdiğimiz bir damlacık sperme borçlu olduğuna bakmıyor da kalkmış bir de bizim tahtımıza göz dikiyor' (Yasin 77). Haber metnini not edin. Selamlar."

Müftünün bu mesajının ardından sosyal medyada Kız İmam Hatip Lisesi'ne tepki ve destek mesajları yer aldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Oğuzhan Kadıoğlu Akif Arıcan Fethiye Muğla Politika Güncel Haberler

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

TBMM'de ortalık savaş alanına döndü! AK Partili Karaismailoğlu, DEM Parti'li Bozan'a yumruk attı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis'teki protestolara sert çıktı: Biz bu şımarıklığa boyun eğmeyiz

Bakmadan Geçme

25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı? Testo Taylan kaç yaşında, nereli? Testo Taylan'ın boyu, kilosu kaç, ne mezunu? Ruzomberok nerenin takımı? Ruzomberok hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? TBMM'de hangi milletvekilleri kavga etti? TBMM'de ne oldu, kavga neden çıktı? Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Galatasaray Lecce maçı kaç kaç, canlı maç skoru!
Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

Bingöl'de madde bağımlısı şahıs sokaktakilere bıçakla saldırdı! 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title