Haberler

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları devam ediyor

Güncelleme:

İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik askeri operasyonunu sürdürüyor. Operasyonlar sonucunda Filistinli militan gruplara ait birçok hedef vuruldu. Saldırılar nedeniyle hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı ise artmaya devam ediyor.

ÇEKİM TARİHİ: 4 ve 5 Ocak 2024

1. ANONS (İngilizce): NİCK KOLYOHİN, Xinhua Tel Aviv muhabiri

2. Gazze'deki savaş yorgunu bölgelerin çeşitli görüntüleri

ANONS (İngilizce): NİCK KOLYOHİN, Xinhua Tel Aviv muhabiri:

"Cuma günü İsrail ordusu Gazze Şeridi'ne yönelik askeri operasyonunu sürdürdü. Yapılan açıklamaya göre geçtiğimiz gün içinde hava, kara ve deniz kuvvetleri, operasyonel komuta merkezi ve askeri bölgeler dahil olmak üzere Filistinli militan gruplara ait 100'ün üzerinde hedefi vurdu.

Kuzeyde İsrail savaş uçakları, saldırılarına devam ederek Lübnanlı militan grup Hizbullah'ın askeri altyapısını hedef aldı."

Hamas'ın kontrolündeki Sağlık Bakanlığı'ndan Cuma günü yapılan açıklamaya göre, Gazze Şeridi'nde İsrail'in saldırıları sonucu hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı, 7 Ekim'den bu yana 22.600'e yükseldi.

Birleşmiş Milletler (BM), Gazze'nin nüfusunun yüzde 85'ini teşkil eden 1,9 milyon kişinin yerlerinden olduğunu ve birçok kişinin de birkaç kez yerinden edildiğini açıkladı.

"Birçok kişi artık Deyr el-Belah'a kaçıyor. Her gün bombalardan muzdaribiz. Herkes korkuyor. Çocuklar, yüksek seslerden korkuyor."

"Sabahtan beri bizleri füzelerle bombalıyorlar. Güvenli hiçbir yer yok. Burada hiçbir şeyimiz kalmadı."

Xinhua Haber Ajansı muhabirleri Gazze'den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Güncel

Militan İsrail Gazze Savaş ve Çatışma Orta Doğu İnsan Hakları Uluslararası İlişkiler Göçmenler Dünya Güncel Haberler

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

En beğenilen siyasetçiler anketinde Mansur Yavaş ilk, Erdoğan 3. sırada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği'ni yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Seferberlik ve Savaş Hâli Yönetmeliği"ni yayımladı

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Anlaşma tamam gibi! 1. Lig takımı Adanaspor satılıyor

Bakmadan Geçme

Bu akşam Survivor var mı? Bu akşam Survivor All Star yeni bölüm yayınlanacak mı? 22 Mayıs Çarşamba Survivor yeni bölüm! Dün gece deprem oldu mu? İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? 22 Mayıs dün gece deprem mi oldu? Hakim ve Savcılar ATAMA kararı Resmi Gazete'de yayımlandı! Resmi Gazete bugün (22 Mayıs) kararları neler? Yeni seferberlik kanunu tam metni OKU İNDİR - PDF 2024! Seferberlik mi çıktı, seferberlik nedir? Sefer görev emri nedir? Sefer görev emri e-devlet üzerinden nasıl sorgulanır? Seferberlik Kararnamesi 22 Mayıs Salı 2024! Yeni seferberlik kararları neler? 22 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 22 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 22 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 22 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 22 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 22 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! HSK atama kararnamesi 22 Mayıs Çarşamba yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU!
CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

CHP'li Bozbey belediyeye akraba atamalarını savundu: Arkadaşlarımızın tümü liyakatlı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title