Haberler

İlçe İdare Kurulu İsim Değişikliği Başvurularını Değerlendirdi

Abone Ol

Tekirdağ Süleymanpaşa Kaymakamlığı İlçe İdare Kurulu, vatandaşlardan gelen isim ve soyad düzeltme taleplerini değerlendirmek üzere ilk toplantısını yaptı.

Tekirdağ Süleymanpaşa Kaymakamlığı İlçe İdare Kurulu, vatandaşlardan gelen isim ve soyad düzeltme taleplerini değerlendirmek üzere ilk toplantısını yaptı.

İlk toplantıda vatandaşlardan gelen sekiz başvuru ele alınarak karar verildi. İlçe Kaymakamı Arslan Yurt başkanlığında yapılan toplantıya Yazı İşleri Müdürü Hüseyin Demir, İlçe Sağlık Müdürü Dr.Aytekin Uluhan, İlçe Tarım Müdürü Ufuk İşcan, İlçe Malmüdürü Necati Aksu, İlçe Nüfus Müdürü Veysel Aydoğdu ve İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Demirci katıldı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, "Bilindiği üzere nüfus idarelerince kayıtlara geçirildikten sonra isim ve soyad değişikliği ancak Asliye Hukuk Mahkemelerine açılacak davalarla mümkün olmaktadır. Ancak 19 Ekim 2017 tarihinde Nüfus Hizmetleri Kanununda yapılan değişiklik ile geçici bir süre ile bazı durumlarda isim ve soyad değişikliklerinin dava açılmadan düzeltilmesine imkan tanınmıştır" denildi.

Süleymanpaşa Kaymakamlığı İlçe İdare Kurulu konu ile ilgili ilk toplantısında sekiz başvuruyu ele alarak vatandaşların taleplerini kabul ederek nüfus kayıtlarının düzeltilmesine karar verdi. Kararda "Selahatin" olan isim "Selahattin", "Enez" olan isim "Enes", "Ahmed" olan isim "Ahmet", "Semaha" olan isim "Sema", "Kahan" olan isim "Kaan", ""Sakao" olan soyad "Saka" olarak değiştirilmesi talepleri uygun görüldü.

Ayrıca Kaymakamlık, Vatandaşların benzer talepleri İdare Kurulca haftalık yapılacak toplantılarda değerlendirilmeye devam edileceğini bildirdi. - TEKİRDAĞ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Hüseyin Demir Süleymanpaşa Arslan Yurt Tekirdağ Politika Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Eltilerin Savaşı filmi oyuncuları kim? Eltilerin Savaşı filmi konusu, oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı filmi konusu nedir? Eltilerin Savaşı oyuncuları ve Eltilerin Savaşı özeti! Eltilerin Savaşı nerede çekildi? Eltilerin Savaşı konusu ne, oyuncuları kimler? Eltilerin Savaşı ne zaman, hangi kanalda? Güneş delindi mi? Güneş yüzeyindeki kara delik nedir, Dünya'ya zararı var mı? Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi!
title