İğneada'ya Kurulması Planlanan Nükleer Santral - Haberler
Haberi Paylaş

İğneada'ya Kurulması Planlanan Nükleer Santral

AA - Güncel

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Belde girişinden görüntü - Yürüyüşten genel ve detay görüntüler - İki grup arasında tartışma - Belde sakinlerinden Dilek Özcansan konuşması- Trakya Platformu adına konuşan avukat Bülent Kaçar'ın konuşması Trakya Kent Konseyleri Birliği ve Trakya Platformu'na üye katılımcılar, İğneada'ya kurulması planlanan nükleer santrali protesto etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Belde girişinden görüntü - Yürüyüşten genel ve detay görüntüler - İki grup arasında tartışma - Belde sakinlerinden Dilek Özcansan konuşması- Trakya Platformu adına konuşan avukat Bülent Kaçar'ın konuşması Trakya Kent Konseyleri Birliği ve Trakya Platformu'na üye katılımcılar, İğneada'ya kurulması planlanan nükleer santrali protesto etti. Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinin girişinde toplanan grup, "Nükleer santral istemiyoruz, çocuklarımızın ölmesine izin vermeyeceğiz" şeklinde sloganlar atarak, ellerinde "Nükleere hayır, nükleer ve termik santral ölüm getirir" yazılı pankart ve dövizlerle merkeze yürüdü.Grupla nükleer santral isteyen belde sakinleri arasında sözlü tartışma çıktı. Belde sakinlerinden birinin balta göstermesi üzerine büyüyen tartışma, jandarma ekiplerinin müdahalesiyle sona erdi.Trakya Platformu adına konuşan avukat Bülent Kaçar, İğneada'ya nükleer santral yapılmasını istemediklerini söyledi.Santralin bölge halkının sağlığına zarar vereceğini ve doğada büyük tahribat oluşturacağını ileri süren Kaçar, santralin kurulmaması için hukuki zeminde de haklarını arayacaklarını ifade etti. Trakya Platformu üyesi Muzaffer Eskioca da bölgenin önemli bir merkez olduğunu ve santral kurulma planlarının doğru olmadığını savundu.

AA / Güncel

Trakya Bölgesi Bülent Kaçar Demirköy İğneada Politika Güncel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title