İBB Cemal Reşit Rey'de Türk müziği haftası - Haberler
Haberi Paylaş

İBB Cemal Reşit Rey'de Türk müziği haftası

Bültenler - Güncel
İBB Cemal Reşit Rey'de Türk müziği haftası

İBB Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü bünyesinde çalışmalarını sürdüren CRR, bu hafta Türk müziğinin kıymetli eserlerini dinleyicilerle buluşturacak usta sanatçıları sahnesinde ağırlayacak.

Türk müziğinin birbirinden değerli sanatçı ve orkestralarını sahnesinde ağırlayan İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu, bu hafta İBB Kent Orkestrası'nı "Kamil Coşkun Anısına" vereceği özel konseri ile konuk ederken "Makam Zamanı" adlı konser dizisi ile Emel Sayın'ı ve Zafer Gündoğdu şefliğinde gerçekleşen "Bizim Havalarımız" programıyla da birbirinden değerli sanatçıları İstanbullularla buluşturacak.

İBB Kent Orkestrası, orkestra şefi Kamil Coşkun anısına 14 Aralık Çarşamba günü 20.00'de özel bir konser verecek. Kadrosu ve repertuvar genişliği ile ülkemizde ayrı bir özelliğe sahip olan ve birçok ücretsiz halk konserleri veren İBB Kent Orkestrası, bu kez İBB CRR'de sahne alacak.

Zafer Gündoğdu'nun koro ve orkestra şefliğini üstlendiği "Bizim Havalarımız" programının üçüncüsü, 18 Aralık Pazar günü gerçekleşecek. Her ay Türkiye'nin dört bir yanından yöresel ezgilerin dile getirildiği "Bizim Havalarımız" programında bu kez, Ege bölgesine ait eserler seslendirilecek. Hale Gür, Tuğba Ger ve Mustafa Özcan'ın konuk sanatçı olarak katılacakları "Yiğit Efelerin Türküleri Ege Bölgesi" adlı konser programı, 20.00'de başlayacak.

Emel Sayın ile makam yolculuğu devam ediyor

Büyük beğeni ile takip edilen "Makam Zamanı" adlı konser dizisi kapsamında her ay CRR sahnesine konuk olan Türk Sanat Müziği'nin usta sanatçısı Emel Sayın, bu sefer "Sûzidil ve Nihavend Makamları"ndan eserlerin yer aldığı zengin bir repertuvarla sanatseverlerin karşısında olacak. Her ay farklı bir makamdan eserleri seslendiren Türk müziğinin kadife sesli sanatçısı Emel Sayın, 16 Aralık Cuma günü 20.00'de hayranlarıyla bir araya gelecek. Unutulmaz şarkıları ile gönüllere taht kuran sanatçı, dinleyicilerine keyifli bir cuma akşamı daha yaşatacak.

Bültenler / Güncel

Zafer Gündoğdu, Emel Sayın, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title