"Hijyenik Oyun Merkezi"ne Destek - Haberler
Haberi Paylaş

"Hijyenik Oyun Merkezi"ne Destek

Bültenler - Güncel
'Hijyenik Oyun Merkezi'ne Destek

2016'dan bu yana yapılan yoğun çalışmalar sonucunda Altunizade'de açılan oyun merkezi, hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet verecek.

Gülmek İyileştirir Derneği'nin, kanser tedavisi gibi sebeplerle bağışıklığı baskı altında olan ve sosyal hayata karışamayan 3-10 yaş arasındaki çocuklar için hayata geçirdiği Hijyenik Oyun Merkezi kapılarını açtı!

Gülmek İyileştirir Derneği'nin ilk büyük projesi olan Hijyenik Oyun Merkezi, bağışıklığı baskı altında olan çocukların ihtiyaç duydukları oyun alanına sahip olabilmeleri ve yaşıtlarıyla sosyalleşmelerini sağlamak amacıyla, gerekli hijyen koşulları gözetilerek tasarlandı.

Gülmek İyileştirir Derneği, 2014 yılında kızına lösemi teşhisi konan ve başarılı bir tedavi sonrası kızı sağlığına kavuşan Aslı Bastıyalı tarafından 2016'da kuruldu. Kanser hastası çocuklar, çocukların yakınları ve toplumda gülmeye ihtiyacı olan tüm kesimlere destek olmak amacıyla kurulan derneğin ilk büyük projesi olan Hijyenik Oyun Merkezi, geçtiğimiz haftalarda kapılarını açtı. Derneğin Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Aslı Bastıyalı merkez için duygularını "Bu merkez bir ihtiyaçtan yola çıkarak hayata geçirildi. Biz, eşimle bu eksikliği kızımızın tedavi sürecinde bizzat yaşadık. Başka çocukların da aynı sıkıntıları yaşamaması ve anne babaların zorlu tedavi sürecinde çocuklarını gözleri arkada kalmadan güvenle bırakacakları bir mekân yaratmış olmak, kendilerinin de bir nefes alabilmesini sağlayabilecek olmak mutluluk verici!'' şeklinde dile getiriyor.

Ünlü oyuncu İlker Ayrık'ın hem destekçisi hem de yüzü olduğu derneğin kurumsal ve gönüllü destekçileri sayesinde Hijyenik Oyun Merkezi, hafta içi her gün 09.00-18.00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet verecek.

Bültenler / Güncel

Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title