Haberi Paylaş

Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener Gözaltına Alındı

Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener Gözaltına Alındı

Güncel Haberler

15 Temmuz’da darbe girişimi akşamı attığı “Haydi İnşallah’’ tweeti ile tepki çeken Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener gözaltına alındı.

15 Temmuz'da darbe girişimi akşamı attığı "Haydi İnşallah" tweeti ile tepki çeken Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, darbe girişimi akşamı kendi kullandığı sosyal medya hesabından "haydi inşallah" tweeti atan Meclis Başkanı Ali Yener'in bu paylaşımı Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay tarafından fark edildi. Yener'in bu paylaşımına kısa sürede tepkiler yağarken, AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar da Yener'e çok sert tepki gösterdi.

Tayyar, Gaziantep Demokrasi Meydanı'ndaki darbe karşısı protesto mitinginde yaptığı konuşmada, "Gaziantep'te bir iş adamı, kendi Twitter hesabından 'haydi inşallah' diye mesaj paylaştı. Bu iş adamı Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener'dir. Eğer bu devlet güneş doğmadan bu haini kulağından tutup kodese atmıyorsa, devlet değildir" diye tepki göstermişti.

Tüm bu gelişmelerden sonra Gaziantep Ticaret Odası Meclis Başkanı Ali Yener'in bugün akşam saatlerinde Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde gözaltına alındığı ve sorgusunun sürdüğü öğrenildi. - GAZİANTEP

İhlas Haber Ajansı / Güncel

Gaziantep Ticaret Odası Gazeteciler Cemiyeti İbrahim Ay Ali Yener Politika Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title