Fethiye'de 3 Kişiyi Vuran, Çocuğunu Rehin Alan Şüpheli Teslim Oldu (2) - Haberler
Haberi Paylaş

Fethiye'de 3 Kişiyi Vuran, Çocuğunu Rehin Alan Şüpheli Teslim Oldu (2)

Demirören Haber Ajansı - Güncel
Fethiye'de 3 Kişiyi Vuran, Çocuğunu Rehin Alan Şüpheli Teslim Oldu (2)

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 37 yaşındaki Onur D., birlikte kahve işlettiği aynı yaştaki Harun Yalçınkaya'yı tabancayla vurup öldürdü, arkadaşları Fatih Çet ile İbrahim Baran'ı da yaraladı.

Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde 37 yaşındaki Onur D., birlikte kahve işlettiği aynı yaştaki Harun Yalçınkaya'yı tabancayla vurup öldürdü, arkadaşları Fatih Çet ile İbrahim Baran'ı da yaraladı. Polisin evinde gözaltına almak istediği şüpheli, birlikte yaşadığı kadını ve 4 aylık oğlunu rehin aldı.

Karaçulha Hali'nde birlikte kahve işleten Onur D. ve Harun Yalçınkaya, ortaklıklarının bozulması üzerine tartıştı. Harun Yalçınkaya, Onur D.'yi ortaklıktan çıkarmak istedi. Dün gece yarısı kahveye giden Onur D., Yalçınkaya ile konuşmak istedi. Bunun üzerine halin müdüriyet odasına giden iki kişi tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Onur D., yanındaki tabancayla Harun Yalçınkaya ve yanındaki arkadaşları 21 yaşındaki Fatih Çet ve 35 yaşındaki İbrahim Baran'a ateş etti. Yalçınkaya ve arkadaşları çeşitli yerlerinden yaralanırken, Onur D. kaçtı.

Çevredekiler tarafından özel bir araçla Fethiye Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan Yalçınkaya, müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Tedaviye alınan Çet ve Baran'ın sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

"EVİNE GELDİ"

Fatih Çet ve İbrahim Baran'ın ifadelerine başvuran polis, olayın şüphelisi Onur D.'yi yakalamak için çalışma başlattı. Saat 11.30 sıralarında Onur D.'nin oturduğu Patlangıç Mahallesi 341/12 Sokak'taki eve gelen polis ekibi, dairenin kapısını çaldı. Kimsenin açmaması üzerine polis, kapıyı çilingir yardımıyla açmak istedi. Bu sırada içerden gelen ağlama sesi üzerine polis, uzaklaşarak çevrede güvenlik önlemi aldı.

Ekipler, Onur D.'ye 'teslim ol' çağrısında bulundu. Çağrıya olumsuz yanıt veren Onur D., birlikte yaşadığı 24 yaşındaki Naile Melek Telli ve 4 aylık oğlu Yunus Turan'ı rehin aldı.

CUMHURİYET SAVCISI İKNA ETTİ

Bir süre Onur D.'yi ikna etmeye çalışan polis başarılı olamayınca, Muğla'dan Özel Harekat Şube Müdürlüğü'nden ekip istedi. Daha önce olay yerine gelen Fethiye Cumhuriyet Savcısı Eyüp Göğüşoğlu, Onur D. ile görüşerek ikna etmeye çalıştı. Polisin çevresinde yoğun güvenlik önlemi aldığı daireye giren Cumhuriyet Savcısı Göğüşoğlu, yaklaşık yarım saat süren çabaları sonunda Onur D.'yi ikna etti.

Önce tabancasını polise teslim eden Onur D., daha sonra kendisi de teslim oldu. Yaklaşık 2.5 saat süren eylem ardından polis tarafından ekip otosuna bindirilen Onur D., "Adalet yerini bulacak" diye bağırdı.

Rehine krizinin sona ermesinden sonra Naile Melek Telli ve oğlu Yunus Turan da polis tarafından evden alınarak sağlık kontrolü için hastaneye götürüldü. - Muğla

Demirören Haber Ajansı / Güncel

İbrahim Baran, Fethiye, Muğla, Politika, Güncel, Haberler

title