Haberi Paylaş

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Halletmek lazım" demişti! Kabine, vatandaşın en çok dert yandığı konuyu görüşmek için toplanıyor

Güncel Haberler

Bugün yapılacak Kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce "Demek ki para cezası bunları ıslah etmiyor. Halletmek lazım" dediği zincir marketler ve fahiş fiyatlar ele alınacak. EYT düzenlemesi ve sözleşmelilere kadro da Kabine'nin gündeminde olacak.

Kasım ayının son Kabine toplantısı, bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek.

Saat 15.00 gibi başlaması beklenen toplantının ana gündem maddesi fırsatçılar olacak. Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde konu hakkındaki görüşleri sorulan Erdoğan, yapılan art arda zamlara ilişkin "Para cezası demek ki bunları ıslah etmiyor. Para cezasının dışında atılacak adımları da ilk Kabine toplantımızda masaya yatırırız ve bunların üzerine ayrıca gideriz. Bütün mesele yaptırımın çok daha ağır olması. Bu bunlara ürkütücü gelebilir, halletmek lazım." demişti. Bugün de Kabine, fahiş fiyat uygulaması yapan büyük marketler başta olmak üzere tüm ticaret hayatında önemli yaptırımları görüşecek.

Kabine toplantısında ele alınacak bir diğer önemli konu da sözleşmeli personele kadro beklentisi olacak. Kadro ile ilgili dikkatleri Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çeviren açıklama Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den gelmişti. Bakan Bilgin açıklamasında, "Kamudaki tüm sözleşmeli personeli kapsayan düzenleme pazartesi günü Kabine Toplantısı'nda ele alınacak" ifadelerinde bulundu.

Milyonların beklediği EYT düzenlemesinin son hali de Kabine'nin gündeminde olacak. EYT'nin kimleri kapsayacağı, borçlanma ve yaş kriterlerine ilişkin gerçekleştirilen çalışmalarda gelinen durum Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak.

Kabine Zam EYT Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (55)

Ercan Ercan:

Yabancı kökenli zincir marketler ithalat ihracat açığını arttırmak için Yunanistan ve İSveeç gibi ülkelerden bisküvi ithal ediyor. Benzer operasyonlar var. Turistik kentlerde çok sayıda yabancı kaçak işçi var. kazandıkalrı paralar yurt dışına gidiyr

ismail bey :

Zincir marketler pahalıda, bakkal dahamı ucuz.. Zincir markette15 tl ye yerli muz satılıyor. Daha ucuz verecek varsa oradan alalım..

bekir yapici:

üretmeden maliyet fiyatlarini düsürmeden ev kirasinin bile altinda kalan asgari ücret ve emekli parasi gercek enflasyonun üzerine cikarilmadigi sürece mantiken kazancinin binde birini cezaya veren marketlerle pahalilik mücadelesi yapilacagina inanmak hayal kurmaktan öteye gecmez.

Tüm 55 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title