Haberler

CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel: "Sandığın Dibinde Olacaklar"

Abone Ol

Menderes'te esnaf ve yurttaşlarla bir araya gelen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Esnaf, AKP iktidarının ülkeyi soktuğu ekonomik buhran yüzünden iyice sıkıntıda ve dertli. Kendileri de bunu biliyor ama görmezden geliyorlar. Kabullendiklerindeyse artık çok geç olacak. Çünkü o zaman sandığın dibinde olacaklar” dedi.

Menderes'te esnaf ve yurttaşlarla bir araya gelen CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Esnaf, AKP iktidarının ülkeyi soktuğu ekonomik buhran yüzünden iyice sıkıntıda ve dertli. Kendileri de bunu biliyor ama görmezden geliyorlar. Kabullendiklerindeyse artık çok geç olacak. Çünkü o zaman sandığın dibinde olacaklar" dedi.

CHP İzmir İl Yönetim Kurulu, haftalık olağan toplantısını dün Menderes'te yaptı. CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, toplantı öncesi ilçede belediye Başkanı Mustafa Kayalar ve CHP Menderes İlçe Başkanı Ahmet İşler ile birlikte esnaf ve yurttaşları dinledi.

Esnaf ziyaretleri sonrası yazılı açıklama yapan Yücel, şunları kaydetti:

"Üzülerek ifade ediyorum ki, Menderes'te gördüğümüz tablo da diğer ilçelerdekiyle aynı. Esnafın çoğu gün boyunca dükkanlarına sadece birkaç kişinin geldiğini, insanların fiyatları duyunca en temel ihtiyaçları bile almaktan vazgeçtiğini söylüyor. Zaten ağır pandemi sürecinde yalnız bırakılan esnafımız, AKP iktidarının ülkeyi soktuğu ekonomik buhran yüzünden iyice sıkıntıda ve dertli. Televizyonlarda millete, Gezi Parkı eylemlerine katılanlara ağıza alınmayacak hakaret edenlerin, esnafın ve memleketin sorunlarıyla ilgili sağır ve dilsizi oynadığını gören esnafımız bu iktidara ders vereceği seçim gününü beklediğini ifade ediyor. Halkın bu kadar sıkıntıda ve çaresiz bırakıldığı bir ortamda iktidar mensuplarının böylesine vurdumduymaz ve umursamaz olması da halkın ve ülkenin gerçeklerinden ne kadar koptuklarını ve kendilerinin de iktidarlarının sona ereceğini bilmelerindendir. CHP İzmir olarak biz tüm ilçelerimizde tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya, onları dinlemeye, dertlerine yerel yönetimlerimiz kanalıyla çözüm üretmeye devam edeceğiz. Bu ülkede bu millette sahipsiz değil. AKP'nin yaptığı gibi milletimize sırtımızı dönmedik, dönmeyeceğiz."

"ÇIRPINDIKÇA BATIYORLAR"

Türkiye'nin gündeminin yoksulluk ve fahiş zamlar olduğunu söyleyen Yücel şöyle devam etti:

"Biz her gün farklı bir ilçemizde kadınlarımız, gençlerimiz, çiftçimiz esnafımız ve iş insanlarımızla görüşüyor, dertlerini dinliyoruz. Konuştuğumuz hiç kimse hayatından memnun değil. Bundan önce hep AKP'ye oy vermiş olan vatandaşlarımız bile bu iktidardan çoktan vazgeçmiş. Onlar da kandırıldıklarını, unutulduklarını ve bu iktidarın vaktini çoktan doldurduğunu düşünüyor. Memlekette 20 yıldır iktidarda olup da kötü giden her şeyin sorumluluğunu muhalefete, dış güçlere atarak yeniden iktidara geleceklerini sanmalarını vatandaşlarımız hayretle karşılıyor. Son zamanlarda, AKP'lilerin İzmir'de de çok sık yapmaya çalıştıkları gibi, bu derin kriz ve yoksulluk konuşulmasın diye, CHP'li belediyelere sistemli bir saldırı var. Bu ülkede yaşanan tüm sorunların en büyük sebebi, AKP iktidarının basiretsiz ve liyakatsiz yöneticilerinin uyguladığı politikalar ve sarayın 'Her şeyi ben bilirim' inadıdır. Ekonomide, dış politikada, tarımda, eğitimde ülkenin dibe vurmasını sağlayan bu anlayış, 'CHP'li belediyeler üzerinden bir algı yaratır mıyım, bir kez daha vatandaşı kandırır mıyım?' ümidiyle düştüğü bataklıkta çırpındıkça daha da dibe batıyor. Kendileri de bunu biliyor ama görmezden geliyorlar. Kabullendiklerindeyse artık çok geç olacak. Çünkü o zaman sandığın dibinde olacaklar."

10 AYRI GRUP 42 MAHALLEYE GİTTİ

CHP İzmir il başkanlığının Menderes'te yürüttüğü çalışmada il başkan yardımcıları, ilçe yöneticileri, belediye meclis üyeleri, kadın kolları ile gençlik kollarından oluşan 10 ayrı grup, 42 mahallede yurttaşlarla buluştu. CHP İzmir İl Başkanlığı'nın, bir sonraki ilçe ziyaretinin ise Torbalı'da olacağı belirtildi.

Kaynak: ANKA / Güncel

Cumhuriyet Halk Partisi Deniz Yücel Menderes İzmir Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Dilan Polat'ın yardımcısı Şule gözaltına mı alındı, suçu ne? Şule Özbek mi, Türk mü? Urfa dürüm tarifi! MasterChef Urfa dürüm nasıl yapılır? Adana dürüm tarifi! MasterChef Adana dürüm nasıl yapılır? Çöp şiş dürüm tarifi! MasterChef Çöp şiş dürüm nasıl yapılır? Tavuk şiş dürüm tarifi! MasterChef Tavuk şiş dürüm nasıl yapılır? 5 Aralık Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık İstanbul elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 5 Aralık Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 5 Aralık Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 5 Aralık AFAD ve Kandilli deprem listesi! 5 Aralık Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 5 Aralık 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 5 Aralık Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 5 Aralık Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? 5 Aralık Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? 5 Aralık Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title