Bolu Valisi Erkan Kılıç, görevine başladı - Haberler
Haberi Paylaş

Bolu Valisi Erkan Kılıç, görevine başladı

AA - Mehmet Emin Gürbüz - Güncel
 - Güncelleme:
Bolu Valisi Erkan Kılıç, görevine başladı

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili iken Valiler Kararnamesi ile Bolu Valisi olarak atanan Erkan Kılıç görevine başladı.

Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili iken Valiler Kararnamesi ile Bolu Valisi olarak atanan Erkan Kılıç görevine başladı.

Eşi Elif Kılıç ile Bolu Valiliğine gelen Kılıç, protokol üyelerince karşılandı. Makam odası girişinde gazetecilere açıklama yapan Kılıç, Bolu'nun, Ankara ile İstanbul arasında stratejik konuma sahip bir il olduğunu söyledi.

Bolu'nun tarım ve turizm potansiyeli yüksek bir il olduğunu anlatan Kılıç, "Tarihi, kültürel değerlerinin olduğu, eşsiz doğasının olduğu çok kadim bir şehir. Burada görev yapmak benim için ayrıca onur olacaktır. 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düsturuyla hareket edeceğiz. Eşit, katılımcı bir anlayışla, adil, şeffaf ve hukuka bağlı şekilde görevimi yapmaya çalışacağım. Bu görevi hep beraber yürüteceğiz." diye konuştu.

Ülkenin ve Boluluların emrinde olduğunu vurgulayan Kılıç, "Herhangi bir fark gözetmeksizin bütün insanlarımıza, herkese karşı kapımız açık. Halkın içerisinde olmayı seven bir yapıdayım. İnşallah bu çalışma süresi içerisinde de bunu beraberce göreceğiz." ifadesini kullandı.

Kılıç, "vali-mülkiye başmüfettişliği" görevine getirilen Eski Bolu Valisi Ahmet Ümit'e de kente güzel hizmetler ve eserler bıraktığı için teşekkür etti.

AA / Mehmet Emin Gürbüz - Güncel

Valiler Kararnamesi İstanbul Ankara Bolu Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title