Haberler

AMASYA'DA YILIN İLK BUĞDAY HASADINI VALİ MASATLI YAPTI

Güncelleme:

Gökhöyük Tarım İşletmesi Müdürlüğünde gerçekleştirilen buğday hasadına Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil ve protokol üyeleri katıldı.

Gökhöyük Tarım İşletmesi Müdürlüğünde gerçekleştirilen buğday hasadına Amasya Valisi Mustafa Masatlı, AK Parti Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil ve protokol üyeleri katıldı. Buğday hasadını gerçekleştiren Vali Masatlı, kentin Türkiye genelindeki tarım hasılasında önemli paya sahip olan illerden bir tanesi olduğunu söyledi.

Biçerdöverle buğday hasadı yapan Vali Masatlı, öÜlkemizin her bakımdan gelişimine, değişimine ve büyümesine uygun olarak da tarım sektöründe de ciddi bir büyüme, gelişme ve değişim yaşıyoruz. İlimiz Türkiye genelindeki tarım hasılasında önemli paya sahip olan illerden bir tanesi. Burada da Gökhöyük Tarım İşletmemizin önemli bir etkisi ve katkısı var. Tarım İşletmeler özellikle sertifikalı tohum ve damızlık hayvan konusunda Türk tarımına öncülük eden, destekleyen ve katkı sunan kuruluşlarımızdan bir tanesi. Sertifikalı buğday, fiğ ve sertifikalı nohut tohumu bakımından da işletmemiz önemli bir paya sahip. Bugünde buğday hasadı yapıyoruz. Bu seneki beklentimiz yaklaşık olarak 5 bin ton civarı sertifikalı buğday tohumu. Diğer taraftan 200 ton civarı da sertifikalı fiğ tohumunu almayı ümit ediyoruz. Bu seneki genel olarak ürünlerden yağışa bağlı olarak memnunuz. Bu da ciddi derecede önümüzdeki yıl tarımla ilgili özellikle tohumda ciddi katkı sağlamış olacak. O bakımdan ben işletmede bu ürünün alınmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üretmeden biz Türkiye'yi büyütemeyiz. Sayın Cumhur başkanımızın 2023,2053 ve 2071 vizyonları çerçevesinde Türkiye'nin büyütülmesine dair her sahada çalışmamıza hep beraber katkı ve değer katıp caba göstereceğiz. Yaz mevsimin güzel ve bereketli geçeceğine, bol ürün alacağımıza inancımız tamdır? dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Türkiye Amasya Haberler

Bakmadan Geçme

İYİ Parti Trabzon adayı kim? 2024 İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı kimdir? Saadet Partisi Kars belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Kars adayı belli oldu mu? İYİ Parti Tokat adayı kim? 2024 İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı Şeref Menteşekimdir? Saadet Partisi Karabük belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Karabük adayı belli oldu mu? Saadet Partisi Kahramanmaraş belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Kahramanmaraş adayı belli oldu mu? İYİ Parti Tekirdağ adayı kim? 2024 İYİ Parti Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı İlker Atasever kimdir? Saadet Partisi Eskişehir belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Eskişehir adayı belli oldu mu? İYİ Parti Şırnak adayı kim? 2024 İYİ Parti Şırnak Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Sivas adayı kim? 2024 İYİ Parti Sivas Belediye Başkan adayı Merve Yıldız Yaray kimdir? İYİ Parti Sinop adayı kim? 2024 İYİ Parti Sinop Belediye Başkan adayı Serpil Ünlütürk kimdir? Saadet Partisi Denizli belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Denizli adayı belli oldu mu? İYİ Parti Siirt adayı kim? 2024 İYİ Parti Siirt Belediye Başkan adayı kimdir? İYİ Parti Şanlıurfa adayı kim? 2024 İYİ Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sinan Çelik kimdir? Saadet Partisi Burdur belediye başkan adayı kim? 2024 Saadet Partisi Burdur adayı belli oldu mu? İYİ Parti Samsun adayı kim? 2024 İYİ Parti Samsun Belediye Başkan adayı İmren Nilay Tüfekçi kimdir?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title