Haberler

Akhisar Köftesi Artık Tescilli

Güncel Haberler

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı ve Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Yılmaz “Akhisar Köfte” Coğrafi İşaret Tescil Belgesini uzun uğraşlar sonunda aldıklarını söyledi.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı ve Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Yılmaz "Akhisar Köfte" Coğrafi İşaret Tescil Belgesini uzun uğraşlar sonunda aldıklarını söyledi.

Manisa'nın Akhisar ilçesinin kendi adıyla anılan köftesi tescillendi. "Akhisar Köfte"nin Coğrafi İşaret Tescil Belgesi Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Yönetim Kurulu Üyesi Muharrem Ürgüp ve Yönetim Kurulu Üyesi Tayyibe Kaycıoğlu tarafından ATSO Başkanı Abdurrahman Yılmaz'a teslim edildi. "Akhisar Köfte"nin tescili sonrasında katma değer oluşturmanın mümkün olabileceğini söyleyen Tescil Belgesi Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, "Hem üreticilerin daha fazla para kazanmasını sağlarız hem de ülke olarak ihracat yaparak, markalaşarak katma değer oluşturabiliriz" dedi.

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı ve Türk Patent ve Marka Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Yılmaz ise "Akhisar Köfte" Coğrafi İşaret Tescil Belgesinin ilçeye hayırlı olmasını temenni etti. - MANİSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Güncel

Abdurrahman Yılmaz Akhisar Politika Güncel Haberler

title