Haberler

AK Parti Muğla Milletvekili Özyer, Muhtarlarla Görüştü

Güncel Haberler

AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şuana kadar hep hoşgörülü davrandığını belirterek, "Nerede mazlum varsa onun yanında yer aldı.

AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şuana kadar hep hoşgörülü davrandığını belirterek, "Nerede mazlum varsa onun yanında yer aldı. Dünyanın neresinde zulüm gören varsa kucağını açtı. Ama dünyanın hiçbir yerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti kadar, hakarete uğrayan ve eleştirilen bir ülke yoktur" dedi.

Fethiye ilçesindeki DSİ Misafirhanesi'nde muhtarlarla bir araya gelen Özyer, burada yaptığı konuşmada, Muğla'yı kalkındıracak projelerin yüzde 75'nin tamamlandığını söyledi. Özyer, Türk insanının, çiftçisinin, köylüsünün, bütün kesimleriyle kalkınmasını sağlamayı hedeflediklerini, iktidarın da bu konuda her türlü desteği sağladığını ifade etti.

Bölgenin en büyük sıkıntısının istihdam sorunu olduğuna dikkati çeken Özyer, "Nüfusumuz artıyor ve gençler iş sahası istiyor. Bunun aşılması için çalışıyoruz. Bunun önündeki en büyük engel, Türkiye'de bürokrasinin sorumluluk almak istemeyişi. Bugün bölgemizi bir ticaret merkezi yapmak için fabrikalar kurulması gerekiyor. Ancak, altyapı olmadığı için, arsa olmadığı için bunları yapamıyoruz. Burada marka değerleri üretilen ürünleri işleyecek ve istihdam yaratacak alanların yapılması lazım" dedi.

"Hükümetimiz terörle mücadelede kararlılığını sürdürüyor"

"Nerede mazlum varsa onun yanında yer aldı. Dünyanın neresinde zulüm gören varsa kucağını açtı. Ama dünyanın hiçbir yerinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti kadar, hakarete uğrayan ve eleştirilen bir ülke yoktur" ifadelerini kullanan Özyer, devlete karşı saldırıların TBMM'de de olduğunu söyledi.

Özyer, hiçbir devletin egemenlik altındaki topraklarda başka bir bayrağa ya da başka bir silahlı örgüte müsamaha göstermeyeceğinin altını çizerek, "Bu ülkede kimse dışlanmadı. Herkes bu ülkede ötekileştirilmeden faklı görevlerde bulundu. Hükümetimiz terörle mücadelede kararlılığını sürdürüyor. Terör örgütüne silah bıraktırılana kadar operasyonlar devam edecektir. Gereken ne ise yapılacak ve ülkenin her yerinde huzur ve istikrar sağlanacaktır" diye konuştu.

Hasan Özyer, konuşmasının ardından muhtarların sorunlarını dinledi.

Kaynak: AA / Güncel

Hasan Özyer AK Parti Fethiye Muğla Politika Haberler

title