Gümüşhane Belediye Başkanı Canlı Açıklaması

Gümüşhane Belediye Başkanı Canlı Açıklaması

Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel
Gümüşhane Belediye Başkanı Canlı Açıklaması

"Müftü Süleyman Aktaş'ın, bu ülkede Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunmuş MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafın yerel basında yer almasına gösterdiği tepkiyi anlamış değili...

Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı, "Müftü Süleyman Aktaş'ın, bu ülkede Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunmuş MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafın yerel basında yer almasına gösterdiği tepkiyi anlamış değilim" dedi.

Canlı, Belediye Meclis Salonunda düzenlediği basın toplantısında, Gümüşhane Müftüsü Aktaş'ın, geçen hafta Cuma namazı öncesi verdiği vaazda kendisi ile ilgili bir takım iddialarda bulunduğunu belirtti.

Aktaş'ın vaazda böyle bir konuya değinmesinin doğru bir davranış olmadığını ifade eden Canlı, şunları kaydetti:

"Müftü Süleyman Aktaş'ın, bu ülkede Başbakan Yardımcılığı görevinde bulunmuş MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile çekilmiş fotoğrafın yerel basında yer almasına gösterdiği tepkiyi anlamış değilim. Cuma vaazında basın mensuplarına haber vererek, cami imamlarına mesaj yollayarak vaazında benimle ilgili yapmış olduğu açıklamayı anlamakta zorluk çekiyorum. Bir ilin belediye başkanını olmayan sıfatlarla vuracaksın. Ben hiçbir zaman Müftü beye yanlış yapmadım, zor durumda bırakacak hareket içinde olmadım." - Gümüşhane

Gümüşhane Belediye Başkanı Canlı Açıklaması

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title