GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI HABERLERİ

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Haberleri

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı haber, Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - Bugün
"14. Travel Turkey İzmir Fuarı", 1 milyon 889 bin 658 etkileşim sayısına ulaştı
Dijital platformda gerçekleştirilen "14. Travel Turkey İzmir Fuarı"nın üç günde 1 milyon 889 bin 658 tıklanma ve etkileşim sayısına ulaştığı bildirildi.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - Bugün
Son Dakika | Ticaret Bakanlığı şubat ayı veri bülteni
Bir son dakika haberine göre Genel Ticaret Sistemi'ne (GTS) göre ihracat, şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 9,61 artarak 16 milyar 12 milyon dolara çıktı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - Dün
Dijital para dolandırıcılığı iddiasıyla adliyeye sevk edilen 11 şüpheli tutuklandı
DİJİTAL para üretimi yaparak yüksek kazanç elde etme vaadi ile para toplayıp 'Piramit yapı' sistemi kuran ve milyonlarca liralık dolandırıcılık gerçekleştirdikleri iddiasıyla gözaltına alınan 27 şüpheliden 11'i çıkarıldığı adli makamlarca tutuklandı. Hakimlik 13 şüpheli hakkında 50 bin lira güvence bedeli ödemek şeklinde, 3 şüpheli hakkında ise yurt dışına çıkmamak şeklindeki adli kontrol tedbirlerini uyguladı.  Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilen 27 şüpheli burada savcılığa ifade verdi. Savcılık, ifadesinin alınmasının ardından 12 şüpheliyi "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme" ve "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" suçlarından tutuklama talebiyle hakimliğe sevk etti. Örgüt üyesi oldukları tespit edilen 12 şüphelinin "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" suçundan güvence miktarını yatırmak şeklinde adli kontrol hükümlerinin uygulanması şeklinde hakimliğe sevk eden savcılık, yine örgüt üyesi olan 3 şüpheli hakkında da aynı suçtan yurt dışına çıkmamak şeklindeki adli kontrol tedbiriyle hakimliğe sevk etti.  11 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI Hakimlik 11 şüphelinin tutuklanmasına karar verirken, 12 şüpheli hakkında ise 50 bin lira güvence bedeli ödeme şeklindeki adli kontrol tedbirini uyguladı. 3 şüpheli hakkında yurt dışına çıkmamak şeklinde adli kontrol tedbiri uygulayan mahkeme 1 şüpheli hakkında ise hem 50 bin lira güvence bedeli ödemek hem de yurt dışına çıkmamak şeklindeki adli kontrol tedbirlerinin uygulanmasına karar verdi.  NE OLMUŞTU Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında bir şirketin 2016-2017 yılları arasında dijital para üretimi yaparak yüksek kazanç elde etme vaadi ile vatandaşlardan para toplama yöntemi ile dolandırıcılık faaliyeti yürütüldüğü öğrenilmişti. Söz konusu şirket hakkında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Sermaye Piyasası Kurulu tarafından ayrı ayrı raporlar tanzim edildiği, raporlarda şüphelilerin birlikte hareket ettikleri yönünde bilgilerin bulunduğu, şüphelilerin 'Piramit yapı' kurduğu ve vatandaşlardan para toplayarak haksız kazanç temin edildiği ifade edilmişti.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - Dün
ABD'de inşaat harcamaları ocakta rekor düzeye ulaştı
ABD'de inşaat harcamaları, ocakta aylık yüzde 1,7 artarak verinin açıklanmaya başladığı tarih olan 2002'den bu yana en yüksek seviyeyi gördü.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - Dün
Son dakika haberleri: Ticaret Bakanlığı: "2020 yılında yapılan seminerlere 4 bin 131 kişinin katılımı gerçekleşti"
Gelen son dakika haberlerine göre Ticaret Bakanlığı, 2020 yılında 75 ilde, 17 işbirliği kuruluşu ile 45 Dış Ticaret Bilgilendirme seminerinin düzenlendiğini ve bu seminerlere 4 bin 131 katılımın sağlandığını duyurdu.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - Dün
Çevrim içi düzenlenen "Güney Afrika Otomotiv Dijital Sektörel Ticaret Heyeti Programı" başladı
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Baran Çelik, ilerleyen dönemde Türkiye ile Güney Afrika Cumhuriyeti otomotiv sektör temsilcileri arasındaki iş birliğinin daha da güçleneceğine ve karşılıklı ticaretin giderek artacağına inandıklarını bildirdi.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - Dün
Otomotiv sektörünün Afrika'ya ihracatı salgın öncesi seviyelere ulaştı
Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, yarın açıklanması beklenen şubat ayı ihracat rakamlarının olumlu olduğuna işaret ederek, "Otomotiv sektöründe Afrika'ya ihracatımız, ocak ayında 128 milyon dolara yaklaşarak salgın öncesi seviyelerini yakaladı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - Dün
Fashionist, moda ve hazır giyim sektörünü bir araya getirdi
Türkiye'nin 4 dilde düzenlenen ilk moda ve hazır giyim fuarı olarak katılımcılarını 22-27 Şubat'ta çevrim içi ortamda ağırlayan Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı (Fashionist), defile, sergi, söyleşi ve özel etkinliklerle ilkbahar/yaz sezonu modasını karşıladı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 28.02.2021
Patara Antik Kenti, 14. Travel Turkey İzmir Fuarı'nda ilgi odağı oldu
14. Travel Turkey İzmir Fuarı'nın "turizm teması" olarak belirlenen Patara Antik Kenti'nin tanıtımı için düzenlenen çevrim içi söyleşinin, fuarda en çok takip edilen toplantı olduğu belirtildi.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 27.02.2021
Diş fırçası ithalatında tarife kontenjanı açıldı
Diş fırçası ithalatında ek mali yükümlülük şeklinde uygulanan korunma önleminden muafiyet sağlanması amacıyla tarife kontenjanı açıldı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 26.02.2021
Kitle imha silahlarının finansmanının önlenmesine ilişkin kurumların görev ve sorumlulukları belirlendi
Kitle imha silahlarının finansmanının önlenmesine ilişkin kurumların görev ve sorumlulukları düzenlendi.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 26.02.2021
"Ekonomi Gazetecileri" mobil iletişimcilerle buluştu
Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı, dijital teknolojinin öneminden bahsederek, "Bugün artık mobil iletişim araçlarının lüks tüketim aracı olarak görülmemesi gereken bir dönemdeyiz.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 26.02.2021
Enerji ithalatı faturası ocakta yüzde 35 azaldı
Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 35,8 azalarak 2 milyar 636 milyon 566 bin dolara geriledi.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 25.02.2021
ABD'de dayanıklı mal siparişleri ocakta yüzde 3,4 artışla beklentiyi aştı
ABD'de dayanıklı mal siparişleri, ocakta bir önceki aya kıyasla yüzde 3,4 artışla 256,6 milyar dolara çıkarak beklentileri geride bıraktı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 25.02.2021
Fethiye, Travel Turkey İzmir Fuarı'nda yerini aldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayesinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde "ttidigital.izfas.com.tr" adresinden dijital platformda düzenlenen 14. Travel Turkey İzmir Fuarı'nda Fethiye de yerini aldı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 25.02.2021
ABD ekonomisi 2020'nin son çeyreğinde yüzde 4,1 büyüdü
ABD ekonomisi, 2020'nin dördüncü çeyreğinde yüzde 4,1'lik büyüme gösterdi.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 25.02.2021
14. Travel Turkey İzmir Fuarı kapılarını çevrim içi açtı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya, bu yıl Ramazan Bayramı ile iç pazardaki hareketlenmenin ardından haziran ayı ortasından itibaren yurt dışı pazarların açılmasıyla turizmin yeniden ivme kazanmasını beklediklerini belirtti.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 25.02.2021
Son dakika... "Turkeybuild Istanbul" 6 Nisan'da TÜYAP'ta kapılarını açacak
Son dakika haberleri: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında devam eden, hafta sonunu da kapsayan sokağa çıkma kısıtlamaları nedeniyle 43. Yapı Fuarı – Turkeybuild Istanbul 1–4 Nisan yerine, 6 –9 Nisan tarihlerinde düzenlenecek.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 24.02.2021
ABD'de yeni konut satışları ocakta beklenenden fazla arttı
ABD'de yeni konut satışları, ocakta aylık yüzde 4,3 artarak 923 bine ulaştı ve beklentilerin üzerinde artış gösterdi.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 24.02.2021
Son dakika: Türk Konseyi Enerji Bakanları, enerji alanında iş birliğini artırma kararı aldı
Son dakika haberi... Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi (Türk Konseyi) enerji bakanlarının, enerji alanında iş birliğini artırma kararı aldığı bildirildi.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 24.02.2021
Son dakika haberleri: "EU Talks" etkinliğinde "Avrupa Yeşil Mutabakatı: Fırsatlar & Riskler" masaya yatırıldı
Bir son dakika haberine göre Ticaret Bakan Yardımcısı Gonca Yılmaz Batur, "Önümüzdeki dönemde Avrupa Yeşil Mutabakatı (AYM) ile ilgili olarak çerçeve daha da netleşecek ama bizim o netleşmeyi, tam oturmayı beklemeden gerekli bilinci gerekli duyarlılığı kendi içimizde yaratmamız ve hazırlıklarımızı şimdiden yapmaya...
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 24.02.2021
OİB'den Güney Afrika'ya dijital ticaret atağı
Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliğinin (OİB) hedef pazarlarda ihracatı artırmak üzere dijital platform üzerinden düzenlediği "Otomotiv Sektörel Ticaret Heyeti" programları, 1-5 Mart'ta Güney Afrika ile devam edecek.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 24.02.2021
Bakan Pekcan, Avrupa Komisyonu'nun Komşuluk ve Genişlemeden Sorumlu Üyesi Varhelyi ile görüştü Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, her fırsatta stratejik hedeflerinin Avrupa Birliği'ne (AB) tam üyelik olduğunun altını çizdiklerini belirterek, "AB ile ilişkilerimize bu anlayış içinde yaklaşıyoruz.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 24.02.2021
ABD'de kurum ve şirketlere yapılan siber saldırıların arkasında Rusya olduğundan şüpheleniliyor
ABD'nin önde gelen teknoloji şirketleri, ülkede 9 kurum ve 100'e yakın şirketi hedef alan siber saldırıların ardında, Rusya'nın olduğundan şüpheleniyor.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 24.02.2021
BCCT: Birleşik Krallık STA sonrası 200 B2B görüşmesi yapıldı
Türkiye ile Birleşik Krallık arasında imzalanan tarihi Serbest Ticaret Anlaşması (STA) sonrası, B2B (işletmeler arası) ve B2G (işletmeler ve devlet kurumları arası) ilk etkinlik olan Birleşik Krallık Teknoloji Haftası çerçevesinde, Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası (BCCT) 200'e yakın B2B...
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 23.02.2021
"Sakarya Genç Girişimci Online Network Toplantısı" gerçekleştirildi
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi ile Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Dairesi Başkanlığı işbirliğinde "Sakarya Genç Girişimci Online Network Toplantısı" yapıldı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 23.02.2021
"Sürdürülebilir Finans Forumu" çevrim içi gerçekleştirildi
"Sürdürülebilir Finans Forumu"nda, Avrupa Birliği (AB) Yeşil Mutabakat Süreci", "Yeşil Dönüşüm ve Türkiye'nin Yeşil Dönüşümden Alacağı Payın Artırılması" konuları ele alındı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 22.02.2021
Son dakika haber | Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı başladı
Son dakika haberi: İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Mustafa Gültepe, "Bu fuarlarla beraber yine önümüzdeki dönemlerde aynı iş potansiyelini çift taraflı olarak hem fiziksel anlamda hem de sanal ortamlarda Türkiye'yi her platformda tanıtma imkanımız olur.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 22.02.2021
Fashionist Online Moda ve Hazır Giyim Fuarı başladı
Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, 2020'nin zor bir yıl olduğunu, zorlukların bir kısmının hala devam ettiğini belirterek, "Dünya ticareti yüzde 9,2 daraldı ama 2021 yılında yüzde 7,2'lik artış bekliyoruz.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 22.02.2021
Türkiye'nin ilk sanal mücevher etkinliğine 90 ülke katıldı
Türkiye'nin ilk sanal mücevher etkinliği "JOIN: Jewellery Online International Network" etkinliğine 90 ülkeden katılım gerçekleşti.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 20.02.2021
Milletvekili Kendirli, 2021 yılının "Ahi Evran Yılı" olarak ilan edilmesini değerlendirdi
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yayımladığı genelge ile 2021 yılının "Ahi Evran Yılı" olarak ilan edilmesine ilişkin açıklama yaptı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 20.02.2021
2021 'Ahi Evran Yılı' olarak kutlanacak
2021 'Ahi Evran Yılı' olarak kutlanacakCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılının 'Ahi Evran Yılı' olarak kutlanmasına ilişkin genelge yayımladı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 20.02.2021
ABD'ye zeytinyağı ihracatı sezonun ilk 3 ayında yüzde 30 arttı
Türkiye'den ABD'ye yapılan zeytinyağı ihracatı, 1 Kasım 2020'de başlayan yeni sezonun ilk 3 ayında yüzde 30 artarak 15 milyon dolara çıktı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 20.02.2021
Girişimciler bilgisayar başında şirket kurabilecek
Ticaret Bakanlığı, şirket kuruluş sözleşmeleri için ticaret sicili müdürlüklerine gitmeden elektronik ortamda imza beyannamesi verilmesine olanak sağlayan düzenlemeye gitti.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 20.02.2021
Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 2021 yılının "Ahi Evran Yılı" olarak kutlanmasına dair genelge
Bir son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2021 yılının "Ahi Evran Yılı" olarak kutlanmasına dair genelge yayımladı.
Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı - 19.02.2021
Bakan Pekcan: "Yiyecek ve içecek işletmelerine verilecek ciro kaybı desteği ödemeleri için başvuru sürecini başlattık"
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetinde bulunan işletmelere verilecek ciro kaybı desteği ödemeleri için başvuru sürecini başlattıklarını bildirdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Haberleri | Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı Haber - Haberler - Gümrük Ve Ticaret Bakanlığı haberleri, son dakika gümrük ve ticaret bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. 14. Travel Turkey İzmir Fuarı, 1 milyon 889 bin 658 etkileşim sayısına ulaştı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.3.2021 18:08:24. #1.15#
title