GÜLCAN KAÇMAZ SAYYİĞİT HABERLERİ

Gülcan Kaçmaz Sayyiğit haber, Gülcan Kaçmaz Sayyiğit son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gülcan Kaçmaz Sayyiğit

Doğum Yeri Türkiye

Gülcan Kaçmaz Sayyiğit Kimdir ?

Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde HDP Van Edremit Belediye Eş Başkan adayıdır.
Biyografinin devamı için tıklayın
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit - 15.04.2019
Edremit'te Hdp'li Adayın Yerine Mazbata Alan AK Parti'li Say, Göreve Başladı
YÜKSEK Seçim Kurulu'nun (YSK), Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kamu görevinden uzaklaştırılan adaylara seçilse de mazbata verilmeyeceğini açıklamasının ardından, Van'ın Edremit ilçesinde HDP'li Belediye Başkan adayı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit'in yerine, yarışı ikinci sırada tamamlayan AK...
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit - 01.04.2019
Van Van Büyükşehir Belediyesi'ni Hdp'li Eş Başkanlar Kazandı
Van'ın merkez İpekyolu ilçesini HDP'nin eş başkan adayları Azim Yacan ve Şehzade Kurt, merkez Edremit ilçesini Gülcan Kaçmaz Sayyiğit ve Medeni Özer, Muradiye'yi Yılmaz Saran ve Leyla Balkan, Özalp'ı Yakup Almaç ve Dilan Öğrenci, Saray'ı Caziye Duman ve Şabettin Bilmez, Başkale'yi Erkan Acar ve Şengül Polat, Çaldıran'ı ise Leyla Aksak ve Faruk Demir, oyların çoğunluğunu alarak kazandı.
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit - 01.04.2019
Van Büyükşehir Belediyesi'ni Hdp'li Eş Başkanlar Kazandı
İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname ile DBP'li Van Büyükşehir Eş Başkanları Bekir Kaya ve Hatice Çoban görevden alınırken, dönemin Van Valisi Murat Zorluoğlu ise Belediye Başkan Vekili olarak atandı. Yoğun bir seçim gündeminin yaşandığı Van'da HDP'nin eş başkan adayları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı büyükşehir belediyesini kazanırken, daha önce kazandıkları bazı ilçeleri ise kaybettiler.   GÜRPINAR, ÇATAK VE BAHÇESARAY'DA BU KEZ AK PARTİ KAZANDI AK Parti'de olan Merkez Tuşba ilçesini HDP'nin eş başkan adayları  Yılmaz Berfi ve Ayşe Mamur kazanırken, Daha önce HDP'de olan ve yerine kayyum atanan Gürpınar, Çatak ve Bahçesaray ilçelerini ise bu kez Cumhur İtifakı'nı desteklediği AK Parti adaylarına kaptırdı. Ak Parti adayları Meki Arvas Bahçesaray'da, Hayrullah Tanış Gürpınar'da, Abdurrahman Şeylan ise Çatak'ta resmi olmayan sonuçlara göre yeni belediye başkanları seçildi. 2014 yerel seçimlerinde AK Parti'nin kazandığı Gevaş ilçesinde ise bir değişiklik olmadı ve AK Partili aday Murat Sezer oyların çoğunluğunu alarak belediye başkanı seçildi. Van'ın büyük ilçelerinden olan Erciş'teki oy sayım işlemleri ise halen sürüyor.     Van'ın merkez İpekyolu ilçesini HDP'nin eş başkan adayları Azim Yacan ve Şehzade Kurt, merkez Edremit ilçesini Gülcan Kaçmaz Sayyiğit ve Medeni Özer, Muradiye'yi Yılmaz Saran ve Leyla Balkan, Özalp'ı Yakup Almaç ve Dilan Öğrenci, Saray'ı Caziye Duman ve Şabettin Bilmez, Başkale'yi Erkan Acar ve Şengül Polat, Çaldıran'ı ise Leyla Aksak ve Faruk Demir, oyların çoğunluğunu alarak kazandı.
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit - 04.03.2019
Kesin Aday Listesi
Van'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit - 19.02.2019
Geçici Aday Listeleri Seçim Kurullarında
Van'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partiler, geçici aday listelerini seçim kurullarına teslim etti.
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit - 02.10.2015
Kesk'ten Miting Açıklaması
KESK Dönem Sözcüsü Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, 10 Ekim’de Ankara’da düzenlenecek olan Emek, Barış, Demokrasi mitinginde olacaklarını söyledi.
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit - 28.09.2015
Eğitim-sen'den 'Boykot' Çağrısına Destek
Eğitim-Sen Van Şubesi Eş Başkanı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, anadilde eğitimin önündeki bütün engellerin kaldırılmasını istediklerini belirterek, boykot kararını desteklediklerini söyledi.
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit - 13.02.2015
Eğitim-sen'den İş Bırakma Eylemi
Sanat Sokağı'nda açıklama yapan Eğitim-Sen Van Şubesi Eş Başkanı Gülcan Kaçmaz Sayyiğit, okul öncesi eğitimden üniversitelere kadar eğitim sisteminin, bilimin en temel evrensel gerçeklerinin yok sayıldığını ve iktidar tarafından sürekli istismar edilen dini kural ve referanslara göre düzenlendiğini öne sürdü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gülcan Kaçmaz Sayyiğit Haberleri | Gülcan Kaçmaz Sayyiğit Kimdir - Haberler - Gülcan Kaçmaz Sayyiğit haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gülcan Kaçmaz Sayyiğit kimdir, hayatı ve biyografisi. YSK, HDP'nin KHK'li Adaylarla İlgili Başvurusunu Reddetti.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 4.8.2021 20:59:05. #1.14#

title