Gülben Ergen Çocuklar Gülsün Diye projesi kapsamında Diyarbakır'a iki anaokulu yaptırdı
Haberler » Güncel » Gülben Ergen Çocuklar Gülsün Diye projesi kapsamında Diyarbakır'a iki anaokulu yaptırdı - Haber

Gülben Ergen Çocuklar Gülsün Diye projesi kapsamında Diyarbakır'a iki anaokulu yaptırdı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde şarkıcı Gülben Ergen'in projesi kapsamında yapılan iki anaokulu açıldı. Ergen, "Bir evlada bir anaokulu hediye ederseniz, eğitimine katkıda bulunursanız, sırtına dokunursanız bir anneye en büyük hediyeyi vermiş olursunuz. " ifadelerini kullandı.

Gülben Ergen Çocuklar Gülsün Diye projesi kapsamında Diyarbakır'a iki anaokulu yaptırdı

Şarkıcı 'in başkanlığını yaptığı Çocuklar Gülsün Diye Derneğinin okul öncesi eğitimine katkı sunmak amacıyla yürüttüğü proje kapsamında, Aralık Mahallesi'nde hayırsever Murat Yılmazer'in eşi Fatma Nihan Yılmazer adına yaptırdığı 2 derslikli anaokulu açıldı.

Anaokulunun açılışında konuşan Kaymakamı Kerem Süleyman "Tamamlanan okulumuz vatanımıza, mukaddesatımıza hayırlı olsun. Sizden sonra da yaşayacak bu eser, hayır dualarına vesile olacaktır." dedi.

Yüksel, eğitime verdiği destek dolayısıyla Murat Yılmazer ve Gülben Ergen'e teşekkür etti.

Gülben Ergen ise okul öncesi eğitimin önemine işaret ederek, "Bir evlada bir anaokulu hediye ederseniz, eğitimine katkıda bulunursanız, sırtına dokunursanız bir anneye en büyük hediyeyi vermiş olursunuz. Ondan mutlusu olmaz bu dünyada. Bismil'deki Aralık köyündeki anneler gülüyor ama Diyarbakır'ın merkezinde onlarca yüzlerce anne ağlıyor. Hiçbir anne ağlamasın, Allah hiçbir evladı annesinden ayırmasın." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA

Haber Videosu: Gülben Ergen Çocuklar Gülsün Diye projesi kapsamında Diyarbakır'a iki anaokulu yaptırdı
HABER YORUMLARI
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.