GÖKHAN ÇETİNSAYA HABERLERİ

Gökhan Çetinsaya haber, Gökhan Çetinsaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gökhan Çetinsaya

Gökhan Çetinsaya

Doğum Yeri İstanbul / Türkiye

Gökhan Çetinsaya Kimdir ?

Gökhan Çetinsaya 10 Mayıs 1964 İstanbul doğumludur. 2011 yılından itibaren Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı görevini yürüten Türk siyaset bilimci ve akademisyen. 1964 yılında İstanbul'da doğan Çetinsaya, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi sonrası Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden 1985'te mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Gökhan Çetinsaya - 18.04.2021
Dostları ve öğrencileri, çevrim içi toplantıda tarihçi Dr. Mehmet Genç'i andı
Genç'in babasının kan davası nedeniyle girdiği hapishanede bir din aliminden Kur'an-ı Kerim'i ve eski harfleri okumayı öğrendiğini aktaran Ayvazoğlu, şunları söyledi: "Hapishaneden çıktıktan sonra da eski metinleri, eski kitapları rahatlıkla okuyabilen, Osmanlıca kelimeleri yerli yerinde telaffuz edebilen bir adam olarak cazibe merkezi haline geliyor ve bir sohbet halkası kuruluyor. İşte Mehmet Genç'in bu sohbet halkasında edindiği ilk bilgiler bugünkü Mehmet Genç olmasına yol açan şartlardan birincisini hazırlıyor." Toplantıya, Mehmet Genç'i tanıyan Şevket Pamuk, Ali Akyıldız, Peyami Çelikcan, Ali Yaycıoğlu, Mehmet Ö. Alkan, Tufan Buzpınar, Gökhan Çetinsaya, Ayhan Aktar, İsmail Hakkı Kadı, Gültekin Yıldız, Yunus Uğur, Mustafa Gencer, Hümeyra Bostan, Çiğdem Çelik ve Kenan Yıldız'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda akademisyen, araştırmacı ve arşivci de katıldı.
Gökhan Çetinsaya - 06.11.2020
39 yılı geride bırakan YÖK, bilim hayatına yön verecek yeni projelere imza atıyor
YÖK'e bugüne kadar sırasıyla Prof. Dr. İhsan Doğramacı, Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Prof. Dr. Kemal Gürüz, Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ile Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya başkanlık etti.
Gökhan Çetinsaya - 08.02.2020
Numan Kurtulmuş, Dünya Kayserililer Günü Programı'nda konuştu Açıklaması
"Türkiye'nin bu fırtınalı coğrafyada dimdik ayakta durabilmesi lazım" AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Türk milletinin bu oyunu bozacağını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Bu coğrafyanın daha fazla parçalanmasına müsaade etmeyeceğiz. Bu coğrafyada insanların etnik kimlikler üzerinde ayrışmalarını ya da mezhep ve meşrep bakımından ayrışmalarını önleyeceğiz. Bunun için Türkiye'nin güçlü olması, bu fırtınalı coğrafyada dimdik ayakta durabilmesi lazım. Bunun yolu, Türkiye'nin her alanda güçlü olmasından geçiyor. Çok güçlü bir savunma sanayisine, teknolojiye ve ekonomiye sahip olacağımız gibi en büyük gücümüzün de toplumsal birlik ve beraberlik olduğunu asla unutmayacağız. Yüreklerimiz toplu vurdukça Türkiye'nin üzerinde kimsenin fitne senaryosu asla sökmeyecektir. Hem vatandaşlarımız arasında birliği, dirliği, kardeşliği bütün farkılıklarımızı zenginlik olarak kabul ederek yaşayacağız ve yaşatacağız. Sonraki nesillerimize, evlatlarımıza, torunlarımıza bunu anlatacağız. Allah birliğimizi, dirliğimi artırsın. Devlet millet kaynaşmasını tam manasıyla Allah bize nasip etsin. Bunu yapabildiğimiz takdirde hiç korkumuz yoktur." Konuşmasının ardından Kurtulmuş'a, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci, Darülaceze sakinlerinin yaptığı kilimi, KAYDER İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinsaya da Türk bayrağı şeklinde dokunan halıyı takdim etti.
Gökhan Çetinsaya - 07.12.2019
Kayserispor'da Berna Gözbaşı güven tazeledi
Berna Gözbaşı'nın başkan olmasının ardından sarı kırmızılıların yeni yönetimi şu isimlerde oluştu: "Mustafa Tokgöz, Semra Demirer, Ali Kaynar, Süleyman Akın, Mustafa Gülsoy, İsa Gün, Ahmet Solak, Gökhan Çetinsaya, Ali Süslü, Burhan Topuz, Soner Topsakal,  Onur Gözbaşı, Rıfat Pehlivan, Yücel Şahin,  Hasan Köse, Oğuz Ortaköylüoğlu, Nurullah Mert Kahyaoğlu.
Gökhan Çetinsaya - 06.11.2019
"Yeni YÖK", değişen vizyonuyla 38 yılı geride bıraktı
YÖK'e bugüne kadar sırasıyla Prof. Dr. İhsan Doğramacı, Prof. Dr. Mehmet Sağlam, Prof. Dr. Kemal Gürüz, Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan ile Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya başkanlık etti.
Gökhan Çetinsaya - 29.06.2019
Kayserispor'da Erol Bedir güven tazeledi
Genel kurulda, mevcut Başkan Erol Bedir, tek liste ile girdiği seçimde, yeniden başkan seçildi. Yönetim kurulunda ise Erol Bedir'in yanında Mustafa Gülsoy, Serdar Maraşlı, Mustafa Bakır, Berna Gözbaşı, İsmail Çöl, Türker Horoz, Fatih Çağlar Öcal, Mustafa Ortan Taşçı, Mehmet Çakmak Uyar, Gökhan Çetinsaya, Mustafa Tokgöz, İsa Gün, Hamdi Ercüman, Mevlüt İlbağış, Furkan Ergüneş, Süleyman Akın ve Ali Kaynar yer aldı.
Gökhan Çetinsaya - 29.06.2019
Kayserispor'da Erol Bedir yeniden başkanlığa seçildi
Olağanüstü kongrede yeni yönetim kurulu asil üyeleri şu isimlerden oluştu: "Erol Bedir, Mustafa Gülsoy, Serdar Maraşlı, Mustafa Bakır, Berna Gölbaşı, İsmail Çöl, Türker Horoz, Fatih Çayar Öcal, Mustafa Orhan Taşcı, Mehmet Çakmak Uyak, Gökhan Çetinsaya, Mustafa Tokgöz, İsa Gün, Hamdi Elgüman, Mevlüt İlbağış, Furkan Ergüneş, Süleyman Akın, Ali Kaynar.
Gökhan Çetinsaya - 24.07.2018
Temuder'in "Mühendislik Tamamlama" Talebi
Bu yıl ALES ile öğrenci kabul edecek olan mühendislik tamamlama eğitimi için en az 5 bin kontenjan taleplerini yazılı olarak Yükseköğretim Kurulu (YÖK) iletildiği kaydedilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "28 Şubat döneminde imam hatip ve meslek liselerine uygulanan katsayı engeli nedeniyle meslek liselerinde başarılı olan öğrenciler mühendislik netlerine eş netler yapmalarına rağmen katsayı engeliyle mühendislik fakültelerine alınmayarak teknik eğitim fakültelerine gitmeye zorlandılar. Mühendis olmak isteyen başarılı birçok meslek lisesi öğrencisi katsayı uygulaması nedeniyle mecburen teknik eğitim fakültelerine giderek teknik öğretmen oldular. Bu sürecin devamında sayıları 70 binlere ulaşan teknik eğitim mezunları öğretmen atamalarının yok denecek kadar az olmasından dolayı kamu kuruluşlarında ve özel sektörde öğretmenlik dışında başka işlerde çalışarak iş hayatına atıldılar. Burada en büyük sıkıntı unvan sorunuydu." Açıklamada, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehir olan aday öğrenci sayılarının fazla olduğu illerde kontenjanların miktarının artırılması, Türkiye geneli mühendislik fakültesi olan tüm üniversitelerde kontenjan verilmesi gerektiği altı çizilerek, şöyle devam edildi: "Dernek olarak sayıları 70 bini bulan teknik eğitim mezunlarının talepleri doğrultusunda 2018 yılında 'Mühendislik Tamamlama' eğitimi kontenjanları, 2017 yılında verilen 3 bin kontenjan baz alınarak ve arttırılarak en az 5 bin ve üzeri olmalıdır. Bunun yanında ÖSYM'nin lisans ve lisansüstü eğitimi ile ilgili yapmış olduğu tüm sınavlarda ek yerleştirme hakkı verilmektedir. Buna istinaden "Mühendislik Tamamlama" eğitiminde de ek yerleştirme hakkı getirilmeli, boş kalan kontenjanlar ek yerleştirme ile doldurularak eğitim sürecinin hızlandırılması sağlanmalıdır. TEMUDER olarak taleplerimizi yazılı olarak Yükseköğretim Kurulu'na iletmiş bulunmaktayız. Dernek olarak bundan sonraki yıllarda '3795 Sayılı Kanunun' teknik eğitim mezunlarına vermiş olduğu kanuni hakların takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz. 3795 Sayılı Kanunun uygulanmaya başlamasında ve katsayı sorunun ortadan kaldırılmasını sağlayan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, eski YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya'ya, milletvekillerine, bürokratlara ve meslektaşlarımıza en içten duygularımızla teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Gökhan Çetinsaya - 12.04.2018
Vefatının 100. Yılında Sultan Abdülhamid ve Dönemi" Paneli
Orta Doğu üzerine çalışmaları ile tanınan aynı bölüm öğretim üyelerinden Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya da "Panislamizm ve Cemaleddin Afgani" ile ilgili bilgi ve değerlendirmelerini katılımcılara aktaracak.
Gökhan Çetinsaya - 12.02.2018
2. Abdülhamid Uluslararası Toplantıda Konuşulacak
Dr. Muhammed Enes Kala, Araş. Gör. Nur Salık ve Araş. Gör. Maşallah Nar'ın akademik yürütücü heyeti oluşturduğu toplantının ilmi heyetinde ise Prof. Dr. Abdülkadir Emeksiz, Prof. Dr. Adnan Karaismailoğlu, Prof. Dr. Ahmet Tabakoğlu, Prof. Dr. Ali El-Suli, Prof. Dr. Arif Bilgin, Prof. Dr. Azmi Özcan, Prof. Dr. Bülent Arı, Prof. Dr. Cevat Özyurt, Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Prof.
Gökhan Çetinsaya - 11.12.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2011- YÖK Başkanlığına atanan Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya görevini Prof.
Gökhan Çetinsaya - 04.12.2017
Haftanın Tarihine Bakış
2011- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, YÖK Başkanlığına İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya'yı atadı.
Gökhan Çetinsaya - 28.03.2017
Ayd Başkanlığını 3. Kez Hulusi Belgü Üstlendi
AYD'nin yeni dönem Yönetim Kurulu'ndaki isimler Nuri Şapkacı, Avraam Alkaş, Fuat Atalay, Mustafa Cem Eriç, Gökşin Durusoy, Yurdaer Kahraman, Artuğ Çetin, Cenk Arson, Kemal Osman İllez, Hakan Kurt, Kazım Köseoğlu, Mehran Khoi, Gündüz Bayer, Nuh Acar, Levent Kirman, Samim Hatipoğlu, Didem Aydın, Hayal Olcay, Alison Ergüven, Gökhan Çetinsaya ve Orhan Murat İzci oldu.
Gökhan Çetinsaya - 10.05.2016
Kut'ül Amare Sempozyumda Masaya Yatırıldı
13 BİN İNGİLİZ ESİR ALINDI Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya başkanlığındaki ilk oturumumda 'Askeri açıdan Irak Harekatı'nın değerlendirilmesi' temalı bir sunum yapan Harbiye Askeri Müzesi Müzecilik Grup Başkanı Dr.
Gökhan Çetinsaya - 10.05.2016
100. Yılında Kut'ül Amare Zaferi Sempozyumu
İlk oturumu Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Dr.
Gökhan Çetinsaya - 07.12.2015
Haftanın Tarihine Bakış
2011- Cumhurbaşkanı Gül, YÖK Başkanlığına İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya'yı atadı.
Gökhan Çetinsaya - 21.05.2015
Başbakanlık Başmüşaviri Çetinsaya Washington'da
Başbakanlık Başmüşaviri Gökhan Çetinsaya, Türkiye'nin 14 binden fazla kişiye giriş yasağı koyduğunu ve bin 300'ü aşkın yabancı savaşçıyı sınır dışı ettiğini belirterek, "Yabancı savaşçılarla mücadelede elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz" dedi.
Gökhan Çetinsaya - 30.04.2015
29 Nisan Kut'ül Amare Zaferi Irak'ta Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı
29 Nisan Kut'ül Amare Zaferi Irak'ta çeşitli etkinliklerle kutlandı Kut'ül Amare Zaferi'nin 99. yıldönümü vesileyle 29 Nisan günü Irak'ın Kut (Vasit) vilayetinde Türkiye'nin Bağdat Büyükelçiliği tarafından bir kutlama ve anma töreni düzenlendi. Törene Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı, Başbakan Başdanışmanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, Kızılay Genel Müdür Yardımcısı Mintez Şimşek, Büyükelçilik ve Kızılay yetkilileri, Türk iş çevreleri ve vatandaşları, Iraklı yerel yetkililer, aşiret temsilcileri ve Kut halkı katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Gökhan Çetinsaya Haberleri | Gökhan Çetinsaya Kimdir - Haberler - Gökhan Çetinsaya haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gökhan Çetinsaya kimdir, hayatı ve biyografisi. Soylu'nun sözlerine Davutoğlu'ndan yanıt: Kendisine teşekkür ediyorum, yürütülen
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 25.09.2021 19:38:17. #1.13#

title