GEORGE SOROS HABERLERİ

George Soros haber, George Soros son dakika haberleri ve gelişmeleri.

George Soros

George Soros

Doğum Yeri ABD
Doğum Tarihi 12.8.1930 - ...

George Soros Kimdir ?

George Soros (d. 12 Ağustos 1930), Macar ve Yahudi asıllı Amerikalı finans spekülatörü ve liberal girişimci. Yugoslavya, Ukrayna gibi doğu Avrupa ülkelerine yaptığı yardımın tutarı, bu ülkelere Birleşmiş Milletler tarafından yapılan yardım miktarını aşmıştır. Bu yüzden kimi çevreler onu "hayırsever" olarak tanımlamaktadır.
Biyografinin devamı için tıklayın
George Soros - 9.10.2020
"Henri Barkey 15 Temmuz darbe girişiminde rol aldı"
Bu süreçte, FETÖ'nün yayın organı kapatılan Zaman gazetesi tarafından darbe girişiminden yaklaşık 9 ay önce 2015 yılı Ekim ayında "Gülen Bebek" adıyla bir reklam filmi yayımlandığı belirtilen iddianamede, şöyle denildi: "Reklam filminde, örgüt tabanına darbe imalı sübliminal bir mesaj verildiği 15 Temmuz darbe girişiminin ardından açık bir şekilde anlaşılmıştır. Reklam filminin yayınlanmasından kısa bir süre sonra George Soros'un 6 Kasım 2015'de Türkiye'ye geldiği ve diğer şüpheli Osman Kavala ve İshak Alaton'la görüşme yaptığı tespit edilmiştir.
George Soros - 8.10.2020
Osman Kavala ve Henri Barkey hakkında hazırlanan iddianameden detaylar (2)
İddianamede, "Bu kapsamda George Soros tarafından kurulan Açık Toplum Enstitüsü'nün temsilciliğini Türkiye'de ilk olarak açan ve Türkiye'deki Açık Toplum Vakfı'nın kuruculuğunu da yapan Osman Kavala, 2002 yılında Anadolu Kültür A.
George Soros - 8.10.2020
Son dakika haberleri: Osman Kavala ve Henri Barkey hakkında hazırlanan iddianameden detaylar (1)
Sanık Osman Kavala'nın Gezi Parkı odaklı eylemler sürecinde birçok kişiye karşılıksız maddi yardım yaptığı belirtilen iddianamede, şunlar kaydedildi: "Uluslararası spekülatör George Soros'un Türkiye'deki temsilcisi konumundaki şüpheli Mehmet Osman Kavala'nın, bir plan ve senaryo dahilinde yürütülen Gezi Kalkışması'nın planlanmasında, uygulanmasında ve tüm ülke sathına yayılarak derinleştirilmesinde etkin rol oynadığı, kalkışma sürecinde yaptıkları provokatif paylaşımlar ve eylem çağrıları ile eylemcileri galeyana getirerek şiddet olaylarının tırmanmasına zemin hazırlayan Taksim Platformu'nu Mine Özerden aracılığıyla, Taksim Dayanışması'nı ise Şerafettin Can Atalay, Tayfun Kahraman ve Ayşe Mücella Yapıcı aracılığıyla perde arkasından kontrol ettiği, kalkışmaya desteği artırmak ve eylemlerin ülke geneline yayılmasını sağlamak amacıyla yürütülen Forum Koordinasyon faaliyetlerini Hanzade Hikmet Germiyanoğlu aracılığıyla kontrol ettiği, kalkışmayla ilgili tüm uluslararası girişimleri bizzat kendisinin yönettiği ve eylemcilerin birçok ihtiyaçlarının da Mehmet Osman Kavala tarafından karşılandığı tespit edilmiştir.
George Soros - 6.10.2020
Macaristan'dan Soros'un kurucusu olduğu üniversiteyle ilgili AB Mahkemesi kararına tepki
AB Mahkemesi kararının Amerikalı iş insanı George Soros'un kurucusu olduğu Orta Avrupa Üniversitesine (CEU) avantaj sağlayacağını öne süren Varga, "Yükseköğretim yasasına ülkede faaliyet gösteren tüm üniversiteler uymalı, çifte standardı kabul etmiyoruz.
George Soros - 12.5.2020
Macaristan'dan Verhofstadt'a tepki
Bakan Szijjarto, Facebook hesabından yaptığı açıklamada, Verhofstadt'ın, Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'un planının "kilit ismi" ve uluslararası liberal ana akımın liderlerinden birisi olduğunu öne sürdü.
George Soros - 19.2.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan Avrupa Halk Partisine tepki
Fidesz ve EPP arasındaki kriz Macaristan hükümetinin, önceki AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuş ve iktidar partisi Fidesz'in Avrupa değerlerine uymadığı gerekçesiyle EPP üyeliği askıya alınmıştı.
George Soros - 4.2.2020
Macaristan iktidar partisi Fidesz'in EPP üyeliği süresiz olarak askıda kalacak
Fidesz ve EPP arasındaki kriz Macaristan hükümetinin, önceki AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuş ve iktidar partisi Fidesz'in Avrupa değerlerine uymaması nedeniyle EPP üyeliği askıya alınmıştı.
George Soros - 17.1.2020
Macaristan Başbakanı Orban'dan, George Soros'a suçlama Açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkede hukukun üstünlüğünün kötüye gittiğine dair karar tasarısını kabul eden Avrupa Parlamentosu'na (AP) tepki göstererek, bu kararın arkasında Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'un olduğunu öne sürdü.
George Soros - 15.1.2020
Macaristan'dan Avrupa Halk Partisi Grubu Başkanı Weber'e tepki
Fidesz ve EPP arasındaki kriz Macaristan hükümetinin, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuş ve iktidar partisi Fidesz'in Avrupa değerlerine uymaması nedeniyle EPP üyeliği askıya alınmıştı.
George Soros - 8.11.2019
Macaristan Başbakanı Orban: "Türkiye olmadan milyonluk göç dalgası durdurulamaz"
Türkiye'nin mültecileri Avrupa yerine Suriye'ye gönderdiği takdirde Avrupa'nın ve ülkesinin güvende olacağını ifade eden Orban, "Göçmen taraftarı güçler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı makamından uzaklaştırmak için çalışıyor. Eğer Türkiye'de güç, denge ve güven olmazsa göçmenleri durduramaz ve bu da göçmen taraftarlarının hayalinin gerçekleşmesine ve milyonlarca göçmenin Avrupa'ya gelmesine neden olur. (ABD'li ünlü iş adamı) George Soros meşhur planında Avrupa'nın yıllık bir milyon göçmene ihtiyaç duyduğunu yazmıştı.
George Soros - 11.10.2019
Orban'dan EPP üyeliği açıklaması
Fidesz ve EPP arasındaki kriz Macaristan hükümetinin, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuş ve iktidar partisi Fidesz'in Avrupa değerlerine uymaması dolayısıyla EPP üyeliği askıya alınmıştı.
George Soros - 8.10.2019
Gezi Parkı olaylarına ilişkin dava
George Soros'u tanıyıp tanımadığı sorusuna Kavala, "Kendisini 2008 yılından beri tanıyorum.
George Soros - 10.9.2019
Soros: trump yönetiminin çin politikalarını başarılı buluyorum
Milyarder yatırımcı ve Open Society Foundation Başkanı George Soros, ABD'in Çin'e yönelik politikalarının ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin en büyük, belki de tek, başarısı olduğunu söyledi.
George Soros - 8.8.2019
ABD mahkemesinden Kaşıkçı kararı
Kaşıkçı cinayetiyle ilgili kayıtlar konusundaki talebin, Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'un kurucusu olduğu Açık Toplum Vakfının hukuk ekibi Açık Toplum Adalet İnisiyatifi tarafından geldiği kaydedildi.
George Soros - 3.8.2019
Sudan'daki olaylar için İngiliz strateji kuruluşunun iddiası: Amaç Çin'in ekonomik gelişimini...
Sudan'da Ömer el-Beşir'in aylarca süren rejim karşıtı protestolar sonucu 11 Nisan'da askeri darbe ile devrilmesinin ardından başkent Hartum'da toplanan muhalif göstericiler, ordu karargahı önünde "sivil yönetime geçilmesi" talebiyle nöbet tutmuş ve daha sonra yaşanan çatışmalarda yüzlerce sivil hayatını kaybetmişti.  Olaylarla ilgili internet sitesinde "Dört Cephede Göç Krizi: George Soros ve 'Büyük Değişim" analizi yayınlayan United World International, rejim değişikliğinin Çin'in bölgedeki etkisini sınırlama stratejisinin bir parçası olarak ABD ve Batılı ortaklarının faydasına olduğu ifade etti.
George Soros - 26.7.2019
Macaristan'dan AB Komisyonu'na tepki
Macar hükümeti ve Soros krizi Sığınmacı karşıtı tutumuyla bilinen Macaristan Hükümeti, Macar asıllı Amerikalı iş adamı George Soros'u, finanse ettiği sivil toplum kuruluşları aracılığıyla yılda 1 milyon sığınmacıyı Avrupa'ya taşımaya çalışmakla suçluyor.
George Soros - 12.7.2019
Avusturya'da Soros'un üniversitesinin akreditasyonu kabul edildi
Amerikalı iş insanı George Soros'un finanse ettiği Orta Avrupa Üniversitesi'nin (CEU) akreditasyonu, Avusturya Kalite Güvence ve Akreditasyon Ajansı (AQ Avusturya) tarafından kabul edildi.
George Soros - 25.6.2019
ABD'li zenginlerden "varlık vergisi" çağrısı
Aralarında ünlü yatırımcı George Soros ve Facebook'un kurucularından Chris Hughes gibi dünyaca ünlü zenginlerin bulunduğu 18 iş insanı, ABD'de başkanlık yarışındaki adaylara hitaben bir açık mektup yayımladı.
George Soros - 24.6.2019
Gezi Parkı olaylarına ilişkin dava
Gezi eylemlerinin George Soros tarafından finanse edildiği, kendisinin de bu planlama sürecine katıldığı, provokatör olduğunun iddia edildiğini anımsatan Kavala, "Bu son derece haysiyet ve rencide edici suçlamadır.
George Soros - 24.6.2019
DHA İSTANBUL BÜLTENİ - 2
"SUÇLAMALARIN MADDİ KANITLARININ MEVCUT OLMASI GEREKİYOR" 657 sayfalık iddianameyi eleştiren Kavala, darbeye ortam hazırladığı, bir kalkışma hazırlığı içinde olduğuna dair tek bir kanıt olmadığını belirterek, "İddia edilen kalkışma hangi örgüt ile yürütülüyor belirsiz. Gezi eylemlerinde  kim benden talimat almış tek bir delil ve işaret yok.  Davanın sanıklarından Mehmet Ali Alabora ile temasım 2 telefon görüşmesidir. Yurtdışına çıkışım gizli değildir. Suçlamaların maddi kanıtların olması gerekiyor" ifadelerini kullandı.   "SOROS'UN BENİM ÜZERİMDEN GEZİ OLAYLARINA PARA AKTARDIĞI İDDİASI DOĞRU DEĞİLDİR" Sahibi olduğu Anadolu Kültür A.Ş. ile Açık Toplum Vakfı'nın hesaplarında olağan üstü para hareketliliğinin olmadığını belirten Kavala,  "(ABD'li finans spekülatörü) George Soros'un benim üzerimden Gezi olaylarına para aktardığı iddiası doğru değildir.
George Soros - 24.6.2019
GEZİ PARKI EYLEMLERİ DAVASI BAŞLADI; OSMAN KAVALA SAVUNMASINI YAPTI
"SUÇLAMALARIN MADDİ KANITLARININ MEVCUT OLMASI GEREKİYOR" 657 sayfalık iddianameyi eleştiren Kavala, darbeye ortam hazırladığı, bir kalkışma hazırlığı içinde olduğuna dair tek bir kanıt olmadığını belirterek, "İddia edilen kalkışma hangi örgüt ile yürütülüyor belirsiz. Gezi eylemlerinde  kim benden talimat almış tek bir delil ve işaret yok.  Davanın sanıklarından Mehmet Ali Alabora ile temasım 2 telefon görüşmesidir. Yurtdışına çıkışım gizli değildir. Suçlamaların maddi kanıtların olması gerekiyor" ifadelerini kullandı.   "SOROS'UN BENİM ÜZERİMDEN GEZİ OLAYLARINA PARA AKTARDIĞI İDDİASI DOĞRU DEĞİLDİR" Sahibi olduğu Anadolu Kültür A.Ş. ile Açık Toplum Vakfı'nın hesaplarında olağan üstü para hareketliliğinin olmadığını belirten Kavala,  "(ABD'li finans spekülatörü) George Soros'un benim üzerimden Gezi olaylarına para aktardığı iddiası doğru değildir.
George Soros - 24.6.2019
Gezi Parkı eylemleri davası başladı; Osman Kavala savunmasını yaptı
"SUÇLAMALARIN MADDİ KANITLARININ MEVCUT OLMASI GEREKİYOR" 657 sayfalık iddianameyi eleştiren Kavala, darbeye ortam hazırladığı, bir kalkışma hazırlığı içinde olduğuna dair tek bir kanıt olmadığını belirterek, "İddia edilen kalkışma hangi örgüt ile yürütülüyor belirsiz. Gezi eylemlerinde  kim benden talimat almış tek bir delil ve işaret yok.  Davanın sanıklarından Mehmet Ali Alabora ile temasım 2 telefon görüşmesidir. Yurtdışına çıkışım gizli değildir. Suçlamaların maddi kanıtların olması gerekiyor" ifadelerini kullandı.   "SOROS'UN BENİM ÜZERİMDEN GEZİ OLAYLARINA PARA AKTARDIĞI İDDİASI DOĞRU DEĞİLDİR" Sahibi olduğu Anadolu Kültür A.Ş. ile Açık Toplum Vakfı'nın hesaplarında olağan üstü para hareketliliğinin olmadığını belirten Kavala,  "(ABD'li finans spekülatörü) George Soros'un benim üzerimden Gezi olaylarına para aktardığı iddiası doğru değildir.
George Soros - 31.5.2019
Malezya'dan "altına dayalı ortak para birimi" önerisi
Uzun bir politik yaşamı olan Muhammed, döviz ticaretinin gerçekleştirildiği forex piyasalarını uzun süredir eleştiriyor. Muhammed ünlü finansçı George Soros'u Malezya ringiti ve Tayland bahtına karşı pozisyon alarak 1997 Asya Krizi'ne neden olmakla suçluyor.
George Soros - 6.5.2019
Macaristan Weber'e Desteğini Geri Çekti
Fidesz ve EPP arasındaki kriz Macaristan hükümetinin, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuş ve iktidar partisi Macar Yurttaş Birliğinin Fidesz'in Avrupa değerlerine uymaması dolayısıyla EPP üyeliği askıya alınmıştı.
George Soros - 10.4.2019
İngiliz Hükümet Danışmanı Irkçı Sözleri Nedeniyle Görevinden Oldu
"Macaristan'da bir George Soros imparatorluğu olduğunu" ileri süren Scruton, Macaristan Başbakanı Viktor Orban hakkındaki "Yahudi karşıtlığı" iddiasını da "saçma" bulduğunu ifade etti.
George Soros - 5.4.2019
Macaristan Başbakanı Orban'dan AB'ye Tepki
Orban, Macar asıllı ABD'li iş adamı George Soros'a bağlı sivil toplum örgütlerinin düzensiz göçmenlere, AB'nin ise Soros'a bağlı kuruluşlara yardım ettiğini iddia etti.
George Soros - 5.4.2019
Macar Hükümetinden Epp Üyeliği Açıklaması
Fidesz ile EPP arasındaki kriz Macaristan hükümetinin, 19 Şubat'ta AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuştu.
George Soros - 20.3.2019
Macaristan Başbakanı Viktor Orban'dan Epp'ye Tepki
Fidesz ve EPP arasında "kampanya" krizi Macaristan hükümetinin, 19 Şubat'ta, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuş ve Fidesz'in Avrupa değerlerine uymaması dolayısıyla EPP'den atılması çağrısı yapılmıştı.
George Soros - 20.3.2019
Macaristan ile Epp Arasındaki Kriz
Fidesz ve EPP arasında "kampanya" krizi Macaristan hükümetinin, 19 Şubat'ta, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuş ve Fidesz'in Avrupa değerlerine uymaması dolayısıyla EPP'den atılması çağrısı yapılmıştı.
George Soros - 20.3.2019
İngilizlerin Yüzde 90'ı Brexit Anlaşmasına Karşı
İngiltere'de yeni bir Brexit referandumu yapılmasına yönelik etkisini giderek artıran bir kampanya yürütülüyor. Kampanyaya Macar asıllı ABD'li iş adamı George Soros da maddi kaynak sağlıyor.
George Soros - 14.3.2019
Macaristan ile Epp Arasındaki Kriz Devam Ediyor
Fidesz ve EPP arasında "kampanya" krizi Macaristan hükümetinin, 19 Şubat'ta, AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş adamı George Soros'un fotoğrafını kullanarak başlattığı göçmen karşıtı kampanya büyük tepkilere neden olmuş ve Fidesz'in Avrupa değerlerine uymaması dolayısıyla EPP'den atılması çağrısı yapılmıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: George Soros Haberleri | George Soros Kimdir - Haberler - George Soros haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. George Soros kimdir, hayatı ve biyografisi. Henri Barkey 15 Temmuz darbe girişiminde rol aldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.10.2020 07:01:24. #1.15#
title