General Electric Haberleri

General Electric haber, General Electric son dakika haberleri ve gelişmeleri.

General Electric - 24.02.2021
Koç Holding'in Kurucusu Vehbi Koç'un vefatının 25'inci yılı
Vehbi Koç, 1948 yılında General Electric firmasıyla ortak yatırım yaparak Türkiye'de ilk ampul fabrikasını 1948 yılında kurdu.
General Electric - 04.02.2021
Türkiye'nin Kadın Girişimcilerini belirleyecek jüri toplantısı gerçekleşti
Hikayeleri, cesaretleri ile fark yaratan kadın girişimcilerin ödüllendirildiği yarışmanın jüri toplantısı 3 Şubat'ta gerçekleşti. Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Sibel Kaya, KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Emine Erdem, Ekonomist Dergisi Yazı İşleri Müdürü Talip Yılmaz, General Electric Yönetim Kurulu Başkanı Canan Özsoy, iş insanı-yatırımcı Ebru Dorman, Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof.
General Electric - 27.01.2021
New York borsası düşüşle kapandı
ABD'de General Electric ile Johnson and Johnson gibi şirketlerin salı günü açıklanan bilançoları da piyasalardaki hareketi etkiledi.
General Electric - 26.01.2021
Son dakika haberleri: New York borsası yükselişle açıldı
Dördüncü çeyrek bilançosu bugün açıklanan şirketlerden General Electric'in hisseleri, beklenenden iyi gelen nakit akışı verisiyle yüzde 6'nın üzerinde değer kazandı.
General Electric - 26.01.2021
General Electric'in 2020'deki geliri azaldı
ABD'li enerji şirketi General Electric'in 2020'de elde ettiği gelir bir önceki yıla kıyasla yüzde 16 azalarak 79,6 milyar dolara geriledi.
General Electric - 19.01.2021
Endonezya'da düşen yolcu uçağına ilişkin ön rapor 1 ay içinde açıklanacak
Utomo, ABD'den Ulusal Ulaştırma Güvenlik Kurumundan (NTSB) 4, Federal Havacılık İdaresinden (FAA) 4, uçak motoru üreticisi General Electric'ten 2 ve Boeing şirketinden 1 bir kişi olmak üzere 11 kişiden oluşan ekibin de soruşturmada yer aldığını kaydetti.
General Electric - 26.12.2020
Türkiye inovasyonu konuştu
PANDEMİ, DİJİTAL İNOVASYONA BÜYÜK BİR FIRSAT SUNDU Dijitalde İnovasyon adlı panel, alanında uzman isimleri bir araya getirdi. Dijitalleşmenin, inovasyonun ve ihracatın konuşulduğu panelin ana mesajı ise pandemi döneminin mevcut dijital inovasyon çalışmalarına hız kazandırması oldu.Panele ION Academy Kurucusu Ali Rıza Ersoy, General Electric Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Canan Özsoy, Redesign Business Kurucu Ortağı Yiğit Kulabaş, TÜBİTAK - BİLGEM (Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi) Uluslararası İş Geliştirme Takım Lideri Dr.
General Electric - 25.11.2020
Bakan Varank: "Türkiye rüzgar türbini ekipman üretimi yapan büyük ölçekli tesisleriyle Avrupa'da ilk 5'te yer alıyor"
"Türkiye rüzgar türbini ekipman üretimi yapan büyük ölçekli tesisleriyle Avrupa'da ilk 5'te yer alıyor" Enerji teknolojilerinin üretimine yönelik Ar-Ge ve inovasyon faaliyetlerinin yürütülmesine de özel önem verdiklerini aktaran Bakan Varank, şöyle konuştu: "TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi'nde rüzgar ve hidrolik enerji odaklı Ar-Ge projeleri gerçekleştiriyoruz. Rüzgar enerjisi özelinde Rüzgardan Üretilen Elektriksel Güç İçin İzleme ve Tahmin Sistemi Geliştirilmesi (RİTM) Projesi'ni başarıyla tamamladık. Geliştirdiğimiz sistemler sayesinde ülkemizde kurulu tüm rüzgar santrallerinde üretilen elektriksel güç izlenebiliyor, rüzgar hızı ve türbin çıkış güçleri hakkında tahminler yapılıyor. Yaptığımız tahminlerin hata oranı oldukça düşük, hatta bu sayede muadil sistemlerle rekabet de edebiliyoruz. Yine TÜBİTAK kanalıyla Milli Rüzgar Enerji Sistemleri Geliştirilmesi ve Prototip Türbin Üretimi (MİLRES) projesini başarıyla yürüttük. Böylece 500 kilowattlık (Kw) çift beslemeli asenkron jeneratör TÜBİTAK tarafından tasarlandı ve prototip olarak üretildi. TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitümüz, değişik tip ve güçteki rüzgar türbinleri için jeneratör ve çeviriciden oluşan elektriksel sistemleri geliştirme konusunda kritik bir yetkinliğe sahip. Önümüzdeki dönemde özel sektörle birlikte, seri üretim ve ticarileşme alanlarında hızla ilerlemek istiyoruz. Yenilenebilir enerjide temel ekipmanları ve alt bileşenleri üreten sanayicileri de çok çeşitli mekanizmalarla destekliyoruz. Bu destekler ve özel sektörün dinamizmi sayesinde, yurt içi üretim kabiliyetlerimiz çağ atladı dersek, abartmış olmayız. Türkiye rüzgar türbini ekipman üretimi yapan büyük ölçekli tesisleriyle, Avrupa'da ilk 5'te yer alıyor." "İzmir, Doğu Avrupa ve Orta Asya'nın rüzgar enerjisi üssü haline gelmeye başladı" Rüzgar enerjisi alanında jeneratör, kule, rotor kanadı ve kule bağlantı elemanları üreten yetkin fabrikaların varlığından bahseden Bakan Varank, "Uluslararası standartlardaki yüksek katma değerli bu ürünleri üretmenin yanında, başarılı şekilde ihraç da ediyorlar. Rüzgar türbini kanadı üretip, bunları General Electric, Vestas ve Nordex gibi sektörün küresel devlerine satabilen firmalarımız var.
General Electric - 16.10.2020
ABD'li şirket 30 yıl sonra ilk kez Sudan ile enerji anlaşması imzaladı
Sudan resmi haber ajansı SUNA'nın haberine göre, Sudan hükümeti, dün ABD'li General Electric ile elektrik enerjisi alanında anlaşma imzaladı.
General Electric - 05.08.2020
Yeditepe mezunu Köklü, geleceği sekillendirecek 50 genç listesinde
General Electric (GE) Avrupa Enerji ve Kamu Hizmetleri Kıdemli Proje Yöneticisi ve Yeditepe Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu Arman Köklü, dünya çapında bir kuruluş olan Project Management Institute'nün (PMI), geleceği şekillendirecek 50 genç proje lideri listesine girdi.
General Electric - 18.06.2020
General Electric rüzgar tribünlerini 3D yazıcıyla yapıyor
ABD merkezli çuk uluslu şirketler grubu General Electric Company (GE), dev rüzgar tribünlerini üç boyutlu yazıcı bazlı teknoloji kullanarak üretmeye başladığını açıkladı.
General Electric - 18.06.2020
Rosatom, Belene NGS kapsamında Uzlaşı Belgesini imzaladı
Uzlaşı Belgelerini Rosatom'un Kurumsal Gelişim ve Uluslararası İşletme Genel Müdür Yardımcısı, Satıştan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Kirill Komarov, Framatome'un Satış, Bölgesel Platformlar ve Enstrüman Kontrol'den Sorumlu Başkan Yardımcısı Frédéric Lelièvre ve General Electric Steam Power Başkanı Michael Keroulle imzaladı.
General Electric - 09.06.2020
Kayseri'den kısa kısa
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamaya göre, onlie yapılan fuarda, Endüstri Mühendisliği Bölümü lisans programı son sınıf öğrencileri, Arçelik, ASELSAN, General Electric Additive, Pepsico ve Stryker firmaları ile gerçekleştirdiği bitirme projelerini sundu.
General Electric - 13.05.2020
Türkiye, Avrupa'da temiz enerjide en çok yabancı yatırım çeken 7. ülke
Yavuz, İzmir'in güçlü tedarik zincirinin Türkiye'nin bu alandaki başarısına önemli katkı sağladığını vurgulayarak, şunları kaydetti: "Büyük rüzgar enerjisi üreticilerinin yanında, ekipman ve teknoloji üretiminde de Siemens Gamesa, Enercon, General Electric (LM Wind Power), TPI Composites, CS Wind gibi dünya çapında faaliyet gösteren firmalara ek olarak bölgede Ateş Çelik, Dirinler Döküm, Norm Cıvata, GİMAS ve Tibet Makina gibi çok sayıda yerel firmadan oluşan güçlü bir tedarik zinciri oluşmuştur.
General Electric - 04.05.2020
GE Havacılık, Kovid-19 nedeniyle çalışan sayısını yüzde 25 azaltacak
General Electric (GE) Havacılık, yeni tip kotonavirüs (Kovid-19) salgını etkisiyle dünya genelindeki çalışan sayısını yüzde 25 azaltacağını duyurdu.
General Electric - 02.04.2020
Trump, 6 firmanın solunum cihazı üretmesinin önünün açılması için talimat verdi
Kovid-19 salgınında insanların hayatlarını kurtarmak için yerli üreticilerin solunum cihazı üretmesinin önemine işaret eden Trump, "İlgili bakanlıklara verdiğim bu talimat General Electric, Hill-Rom, Medtronic, ResMed, Royal Philips ve Vyaire Medical adlı firmaların, solunum cihazı üretmek için ihtiyaç duydukları malzemelere ulaşmalarını sağlayacaktır.
General Electric - 02.04.2020
Boeing, Kovid-19 nedeniyle gönüllü işten çıkarma yapacak
Öte yandan Amerikan basınında yer alan haberlerde, uçak motoru tedarikçisi General Electric Aviation şirketinin de motor üretim çalışanlarının yaklaşık yüzde 50'sini izne çıkaracağı kaydedildi.
General Electric - 31.03.2020
Ford ve GE 100 günde 50 bin ventilatör üretecek
ABD'li otomotiv şirketi Ford, tıbbi cihaz üreticisi General Electric (GE) Healthcare ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) hastalarına yardımcı olmak amacıyla önümüzdeki 100 günde 50 bin ventilatör üreteceğini duyurdu.
General Electric - 20.02.2020
GE Airbus ile yeni motor tasarımı için görüşüyor
Wall Street Journal'ın haberine göre, elektronik ve bankacılık sektörlerinde faaliyet gösteren ABD merkezli General Electric'in (GE), havacılık şirketi Airbus ile Airbus'ın A330neo yolcu uçağına yeni bir motor tasarlamak ve satmak için görüşüyor.
General Electric - 18.02.2020
ABD Başkanı Trump: "ABD ile iş yapmayı kolaylaştırmak istiyorum, zorlaştırmak değil"
Trump, General Electric (GE) ve Fransız firması Safran'ın ortak girişimi olan CFM International firmasınca üretilen jet motorlarının Çin'e teslimatının durdurulmasını öngören bir tasarının gündemde olduğuna ilişkin ABD medyasında yer alan haberlere Twitter'dan yanıt verdi.
General Electric - 30.01.2020
Yurt içi piyasalar yılın ilk Enflasyon Raporu'nu bekliyor
Gelişmelerin ardından New York borsasında Apple, Boeing, General Electric ve Tesla gibi şirketlere gelen alımlar etkili olsa da yatırımcıların riskli varlıklardan kaçınmasıyla pay piyasaları karışık seyretti, tahvil faizleri ise sert düştü.
General Electric - 22.01.2020
Ticaret Bakanı Pekcan'dan Davos mesajı: "Türkiye Fırsatlar Ülkesi"
"Türkiye'de yatırım yapmayı düşünen dünya çapındaki bazı firmalardan randevu talepleri oldu. General Electric'in zaten yatırımları var, onlardan talep geldi.
General Electric - 22.01.2020
Ticaret Bakanı Pekcan, Davos'ta soruları yanıtladı Açıklaması
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Davos'taki görüşmelerinde, Türkiye'de yatırım yapmayı düşünen dünya çapındaki bazı firmalardan randevu talepleri geldiğini belirterek, "General Electric'in zaten yatırımları var, onlardan talep geldi.
General Electric - 15.01.2020
İlk yerli İHA motorları Savunma Sanayi?ne teslim edildi
'GERİLİMİN TARAFI OLMADIK? Amerika ile yaşanan gerilimlerin Türkiye olarak hiçbir zaman tarafı olmadıklarını kaydeden Savunma Sanayi Başkanı Demir, "TEI'nin stratejik ortağı General Electric firması ve onların yetkililerinin bu başarıda önemli bir payı olduğunu biliyoruz.
General Electric - 15.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 13
'GERİLİMİN TARAFI OLMADIK' Amerika ile yaşanan gerilimlerin Türkiye olarak hiçbir zaman tarafı olmadıklarını kaydeden Savunma Sanayi Başkanı Demir, "TEI'nin stratejik ortağı General Electric firması ve onların yetkililerinin bu başarıda önemli bir payı olduğunu biliyoruz.
General Electric - 15.01.2020
Türkiye'nin milli havacılık motoru TEI-PD170'in TUSAŞ'a teslimatı gerçekleştirildi
Çeşitli platformlar gündeme geldiğinde belirli art niyet yaklaşımlarla 'bunun motoru nerede?, bunun motoru yerli mi?' sorularının geldiğini gördük. Benim buna klasik bir cevabım var, hangi motor projesine başladık ve başaramadık. Demek ki başlamak bitirmenin yarısıdır. Başladıklarımızın seri üretimleri geldi. İnşallah bunların teker teker teslimatını yaptığımızı göreceğiz ve yeni yeni motor tiplerimizi alanında kullanıyor olacağız." "İplerin gerilmesini isteyen taraf hiçbir zaman biz olmadık" TEI'nin 35. kuruluş yıl dönümün kutlayan Demir, TEI'nin stratejik ortağı General Electric firmasının ve yetkililerinin de başarıda önemli payının olduğunu dile getirdi.
General Electric - 05.11.2019
İzmir'de rüzgar enerjisi kümelenme faaliyetleri hız kazanıyor
İzmir'in santrallerde kullanılan ekipmanların ve teknolojilerin üretiminde hızla ilerlediğini vurgulayan Yavuz, şöyle devam etti: "İzmir, Enercon, Siemens Gamesa, General Electric LM Wind Power, TPI Composites, CS Wind gibi dünya çapında faaliyet gösteren firmalar tarafından üretim merkezi olarak belirlendi.
General Electric - 11.10.2019
"Türk havacılığı olgunluk aşamasında"
Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği ile Ege Serbest Bölgesi Kurucu ve İşleticisi AŞ'nin (ESBAŞ) ev sahipliğini üstlendiği "Savunma ve Havacılık Sektöründeki Milli ve Yerli Sanayimizin Küresel İş Birlikleri ile Geliştirilmesi Konferansı"na Airbus, Boeing, General Electric ve ABD'nin Ankara Büyükelçiliğinden temsilciler katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: General Electric Haberleri | General Electric Haber - Haberler - General Electric haberleri, son dakika general electric haber ve gelişmeleri burada. Bill Gates kimdir? Bill Gates hayatı ve biyografisi! Bill Gates kaç yaşında, nereli?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.2.2021 19:47:28. #1.16#
title