Geçmişten Günümüze Türk Sineması" - Haberler
Haberi Paylaş

Geçmişten Günümüze Türk Sineması"

Geçmişten Günümüze Türk Sineması

Türk Sineması'nın 100. yılı Ayvalık'ta çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Ayvalık ilçesinde Türk Sineması'nın 100. yılı dolayısıyla "Geçmişten Günümüze Türk Sineması" adı altında çeşitli etkinliklerin düzenleneceği bildirildi.

1 Şubat'ta Orhan Peker Sanat Galerisi'nde, Ayvalık Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenecek etkinliğe ünlü isimlerinde katılacağı belirtildi. Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, Ayvalık'ın doğal güzellikleri ve tarihi özeliklerinden dolayı çoğu film yapımcısını çektiğini ve yüzlerce filme ev sahipliği yaptığını söyledi. Türközen, şunları kaydetti:

"Ayvalık birçok film ve diziye ev sahipliği yapmış bir kent. Aynı zamanda birçok sanatçı da yaşamak için Ayvalık'ı tercih ediyor. Halkımız sinemaya, sanata ilgi duyuyor. Bu kent, her zaman söylediğim gibi kültür turizminin başkenti. Türk Sineması'nın 100. yılında böyle güzel bir etkinlikle, böylesine özel konukları ağırlayacak olmak mutluluk verici. Etkinlik kapsamında, Türk sinema ve tiyatro oyuncusu, seslendirme sanatçısı Göksel Kortay, Türk sinema yapımcısı ve yönetmen Biket İlhan, tiyatro ve sinema sanatçısı Zihni Göktay, sinema ve dizi oyuncusu Suna Yıldızoğlu, sanatçı Orhan Günşıray'ın oğlu, sinema, tiyatro oyuncusu ve aynı zamanda yönetmen Mahir Günşıray, dizi ve sinema oyuncusu Ahmet Rıfat Şungar bizlerle olacak. Türk Sineması'nın değerlerini ağırlayacağız." - Balıkesir

AA - Son Dakika Haberleri

Hasan Bülent Türközen, Mahir Günşıray, Emek Sineması, Ayvalık, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title