Galatasaray, Maç Fazlasıyla Liderliğe Yükseldi

Galatasaray, Kendi Sahasında Trabzonspor'u Arda'nın Attığı Golle 1-0 Mağlup Ederek, Maç Fazlasıyla Liderliğe Yükseldi.

Galatasaray, Maç Fazlasıyla Liderliğe Yükseldi

Galatasaray, kendi sahasında Trabzonspor'u Arda'nın attığı golle 1-0 mağlup ederek, maç fazlasıyla liderliğe yükseldi.

Galatasaray Teknik Sorumlusu Cevat Güler, karşılaşma sonrası antrenörler Burak Dilmen ve Nezih Ali Boloğlu ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi. Trabzonspor karşısında iyi bir oyunla haklı bir galibiyet aldıklarını ifade eden Güler, "Trabzonspor karşısında temposu yüksek ve istekli bir futbol oynadık. Haklı bir galibiyet aldık. Maçın başında golü bulup rahatlamak istedik. Ancak ilk yarıda girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik. İkinci yarıda golü bulduk. Golden sonra Trabzonspor üzerimizde baskı kurdu, ancak oyunun geneline bakıldığında maçı kazanmayı hak ettik. Bu maçın irdelenecek fazla yanı bulunmuyor. Bu maçta aldığımız 3 puan iddiamızı önümüzdeki maçlara taşıdı ve sinerjimizi artırdı" diye konuştu. Bundan sonra coşku ve sinerjilerinin daha yüksek olacağını ifade eden Güler, yola devam ettiklerini, bundan güzel bir şey olmadığını kaydetti.

Kendileri hakkında yapılan yorumlarda rahatsız edecek birşeyin olmadığını belirten Güler, "Bizim yazılanlara müdahale etme şansımız bulunmuyor. Herkes düşüncesini açıklayabilir. Gençlerbirliği maçında bize bir kerelik görev verildiğini düşündük. Sonra bize göreve devam ettiğimiz söylendi. Yöneticilerimiz bize çok yardım ediyor. Görev alırken bu işin zorluğunu veya kolaylığını düşünmedik. Biz yıllarımızı bu işin içinde geçirdik. Bu işin zorluğu bizi korkutmadı. Biz inançla yola çıktık. Biz kendi adımıza bize verilen görevi layıkıyla yapmaya çalışıyoruz. Yapacağımızı da düşünüyoruz" diye konuştu. Güler, cezalı olan Lincoln'ün idari izin alarak maçı izlemeye gelmediğini sözlerine ekledi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise, Galatasaray karşısında oyuncuların ortaya koyduğu performansın gelecek sezon için belirleyici bir ölçüt olduğunu söyleyerek, "Galatasaray hedefi olan bir takım, biz ise prestij ve ligde belirleyici rol oynamak için maça çıktık. İlk 20 dakikada kendi sahamızda top çıkarmakta zorlandık ve orta sahayı geçemedik. İkinci yarıda oyunu dengelediğimiz anda kalemizde golü gördük. Bu maçtaki performansımızı gelecek sezonu belirlemek için önemli bir ölçüt olarak görüyorum. Trabzonspor'da yeni bir yapılanmanın içerisine gireceğiz. Özellikle oyunun iki yönünü oynayabilecek futbolcuları kadromuza katacağız. Gelecek sezon yapacağımız takviyelerle geniş ve alternatifli bir kadro kuracağız, kısıtlı kadrodan kurtulacağız" dedi.

(İY-İY-NÇ-S)