Gaetano Donizetti Haberleri

Gaetano Donizetti haber, Gaetano Donizetti son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Gaetano Donizetti - 10.04.2020
Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatı sanal ortama aktardı
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, sanatseverler için Bakanlığın "https://www.youtube.com/user/KulturTurizmBak" adresindeki Youtube kanalına bu hafta, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, orkestra ve balesinin sahneye koyduğu bale temsilleri Giuseppe Verdi'nin Üç Silahşör'ü ve Gaetano Donizetti'nin Don Pasquale'si ile İstanbul Devlet Opera ve Balesi, orkestra ve korosunun seslendirdiği Giuseppe Verdi'nin bestesi Giovanna D'arco [Jan Dark] konseri eklendi.
Gaetano Donizetti - 25.02.2020
MDOB "Aşk İksiri"ni sanatseverlerin beğenisine sundu
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin "Aşk İksiri" komik operasını sahneledi.
Gaetano Donizetti - 24.02.2020
MDOB, "Aşk İksiri"ni sanatseverlerin beğenisine sunacak
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin "Aşk İksiri" komik operasını tekrardan sahneleyecek.
Gaetano Donizetti - 04.01.2020
CSO, İstanbullu müzikseverlere "Köçekçe"yi yorumladı
"Köçekçe, kendi ruhuna yabancılaşmayan bir bestecimizin eseri" Zorlu PSM'nin ev sahipliğinin gelecek dönemlerde de devam etmesi temennisinde bulunan Gökmen, ilk bölümde yorumlanan "Köçekçe" bestesine ilişkin de şunları söyledi: "Çok yakından bildiğiniz ama hiçbir zaman dinlemekten bıkmadığınız bir eseri seçtik. Çünkü Atatürk müzik devriminin simgesi olmuş ve gerçekten Atatürk'ün gösterdiği yolda, kendi ruhuna yabancılaşmadan, bu topraklardan beslenerek, dallarını evrenselliğe uzatan ve en gelişmiş müzik tekniklerini kullanan bestecilerimizden birinin eseri." Konserin ilk bölümde Gioachino Rossini'nin "Hırsız Saksağan Uvertürü", Giacomo Puccini'nin "Manon Lescaut Intermezzo" ve Ulvi Cemal Erkin'in "Köçekçe" eserlerini yorumlayan orkestraya, Francesco Cilea'nın L'Ariesiana Operası'ndan "II Lamento di Federico", Gaetano Donizetti'nin Aşk İksiri operasından "Una Furtiva Lagrima", Vencenzo Di Chiara'nın "La Spagnola", Lucio Dalla'nın "Caruso" adlı eserlerinde İtalyan tenorlar eşlik etti.
Gaetano Donizetti - 27.11.2019
MDOB, 'Aşk İksiri' operasının prömiyerini yapacak
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin 'Aşk İksiri' komik operasının prömiyerini gerçekleştirecek.
Gaetano Donizetti - 27.11.2019
Aşk İksiri prömiyerle geliyor
MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB), İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin 'Aşk İksiri' komik operasını modern prömiyerle sahneye taşıyor.
Gaetano Donizetti - 26.11.2019
MDOB "Aşk İksiri" operasını ilk kez seyircisiyle buluşturacak
Mersin Devlet Opera ve Balesi (MDOB), İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin "Aşk İksiri" komik operasının prömiyerini gerçekleştirecek.
Gaetano Donizetti - 31.10.2019
İzmir'de kültür sanat
Opera İzmir Devlet Opera ve Balesi, geçen sezonki Gaetano Donizetti'nin "Aşk İksiri" adlı komik operasını; 5, 7 ve 12 Kasım'da son kez sahneleyecek.
Gaetano Donizetti - 31.10.2019
Samsun'da "Don Pasquale" operası son kez sahnelenecek
SAMDOB, Türk opera tarihinde özel bir yere sahip Gaetano Donizetti'nin "Don Pasquale" adlı iki perdelik komik operasını, İstanbul Devlet Opera ve Balesi rejisörlerinden Recep Ayyılmaz'ın rejisiyle 2019-2020 sanat sezonunda son defa sahneye koyacak.
Gaetano Donizetti - 19.10.2019
Samsun'da "Don Pasquale" operası sahnelendi
SAMDOB, Türk opera tarihinde özel bir yere sahip Gaetano Donizetti'nin "Don Pasquale" adlı iki perdelik komik operasını, İstanbul Devlet Opera ve Balesi rejisörlerinden Recep Ayyılmaz'ın rejisiyle sanatseverlerin beğenisine sundu.
Gaetano Donizetti - 17.10.2019
Samsun'da "Don Pasquale" operası sahnelenecek
SAMDOB, Türk opera tarihinde özel bir yere sahip Gaetano Donizetti'nin "Don Pasquale" adlı iki perdelik komik operasını, İstanbul Devlet Opera ve Balesi rejisörlerinden Recep Ayyılmaz'ın rejisiyle sahneye koyacak.
Gaetano Donizetti - 25.05.2019
Alexander Rahbari yönetimindeki İDSO konser verdi
Konserde, Leo Delibes'in "Coppelia Vals" ve "Ou va la jeune Hindoue?" eserleriyle Georges Bizet'nin "Votre toast", Gioachino Rossini'nin "Bella in İtalia", Gaetano Donizetti'nin "Quanto Amore", Camille Saint-Saens'in " The Bacchanale" ve Maurice Ravel'in "Bolero" adlı eserleri icra edildi.
Gaetano Donizetti - 21.05.2019
İdso 25 Mayıs'ta Sezona Veda Edecek
Konserde, Leo Delibes'in "Coppelia Vals" ve "Ou va la jeune Hindoue?" eserleriyle Georges Bizet'nin "Votre toast", Gioachino Rossini'nin "Bella in İtalia", Gaetano Donizetti'nin "Quanto Amore", Camille Saint-Saens'in " The Bacchanale" ve Maurice Ravel'in "Bolero" adlı eserleri icra edilecek.
Gaetano Donizetti - 29.03.2019
Antalya Dob'tan 20'nci Yıl Etkinliği
Gecenin ikinci bölümünde ise Antalya Devlet Opera ve Balesi solistleri, korosu ve orkestrası Antalyalı sanatseverlerle buluşacak. Giuseppe Verdi, Vincenzo Bellini, Antonin Dvorak, Richard Wagner, Gaetano Donizetti, Aleksandr Borodin, Giacomo Puccini, Ruggero Leoncavallo ve Francesco Cilea'ya ait 20 parçanın seslendirileceği konserde Antalya DOB orkestrasını şef Alexandru Samuil, Antalya DOB korosunu ise şef Mahir Seyrek yönetecek.
Gaetano Donizetti - 10.01.2019
Aşk İksiri Opera Sahnesi'nde
Ankara Devlet Opera ve Balesi, Aşk İksiri operasını 12 Ocak'ta seyirciyle buluşturacak. ADOB'tan yapılan açıklamaya göre, yazıldığından bu yana sayısız yorumla sahnelenen ve komik opera türünün en iyi örneklerinden sayılan Gaetano Donizetti'ye ait olan Aşk İksiri; ilk kez 1832'de Milano'da seyirci karşısına çıktı.
Gaetano Donizetti - 28.09.2018
9. Leyla Gencer Şan Yarışması"Nın Finali Yapıldı
Değerlendirmenin sonucunda, Gaetano Donizetti'nin "La Favorita" operasından "O mio Fernando" aryasını seslendiren mezzosoprano Ezgi Karakaya birinci, Anna-Doris Capitelli ikinci, Piotr Buszewski ise üçüncü oldu.
Gaetano Donizetti - 22.05.2018
İdso'dan Sezon Sonu Konseri
Konserde, Gioacchino Rossini, Gaetano Donizetti, Eldo Di Lazzaro, Pietro Mascagni, Alberto Barberis, Enrico Cannio, Giacomo Puccini, Ernesto de Curtis, Luigi Denza, Giuseppe Verdi ve Giovanni Capurro'dan eserler icra edilecek.
Gaetano Donizetti - 19.04.2018
Eskişehir Opera ve Bale Günleri" 4 Mayıs'ta Başlayacak
Etkinliğin açılışı, Milano'da ilk kez 1832'de sahnelenen, librettosu Felice Romani'ye, müziği opera tarihinin önemli bestecilerinden Gaetano Donizetti'ye ait komik opera türünün önemli örneklerinden olan Ankara Devlet Opera ve Balesi tarafından 4 Mayıs'ta Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde Figen Ayhan Karakale'nin yönetmenliğindeki "Aşk İksiri" operetiyle yapılacak.
Gaetano Donizetti - 28.02.2018
Antalya'da "Don Pasquale" Operası Sahnelenecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (ANTDOB) tarafından, İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin bestelediği "Don Pasquale" operası sanatseverlerle buluşturulacak.
Gaetano Donizetti - 20.02.2018
Antalya Dob Don Pasquale Operasını Sahneleyecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi (DOB), İtalya besteci Gaetano Donizetti'nin komik opera örneklerinden "Don Pasquale" eserini sahneleyecek.
Gaetano Donizetti - 02.02.2018
Antalya'da "Don Pasquale Operası" Sahnelenecek
Antalya Devlet Opera ve Balesi'nce (ANTDOB) İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin bestelediği "Don Pasquale Operası" sahneye konulacak.
Gaetano Donizetti - 28.01.2018
Dha Yurt Bülteni-6
Haşim İşcan Kültür Merkezi'nde sahnelenen, İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin yazdığı, Recep Ayyılmaz'ın yönettiği, Nil Berkan'ın koreografisini hazırladığı 'Don Pasquale' operasına Antalyalı opera severlerin ilgisi büyük olunca salonda oturacak koltuk kalmadı.
Gaetano Donizetti - 19.01.2018
Antalya Dob, "Don Pasquale" Operasını Sahneleyecek
Antalya DOB'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, İtalyan besteci Gaetano Donizetti'nin komik opera örneklerinden "Don Pasquale" eseri, rejisör Recep Ayyılmaz yönetiminde sahnelenecek.
Gaetano Donizetti - 04.11.2017
İdob Sanatçıları Serenatları Seslendirdi
Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi'nde gerçekleşen konserde, Joseph Haydn'ın "Fa Majör Yaylı Çalgılar Dörtlüsü", Franz Schubert'in Schwanengesand albümünden "Standchen", Pyotr İlyiç Çaykovski'nin "Don Juan'ın Serenadı", Gioacchino Rossini'nin "Sevil Berberi", Gaetano Donizetti'nin "Don Pasquale", Charles Gounod'nun "Faust", Francesco Paolo Tosti'nin "La Serenata", Wolfgang Amadeus Mozart'ın "Don Giovanni Operaları" ile Grand Partita adlı eserinden "Serenad" bölümü seslendirildi.
Gaetano Donizetti - 04.11.2017
Samdob'dan "İtalyan Bestecileri" Konseri
Cansu Baş'ın da anlatıcı olarak yer aldığı konserde, Francesco Cilea, Giuseppe Verdi, Giacomo Puccini, Saverio Mercadante, Gaetano Donizetti, Rodolfo Falvo, Ruggero Leoncavallo, Stanislao Gastaldon ve Salvatore Cardillo'nun eserleri sanatseverlerin beğenisine sunuldu.
Gaetano Donizetti - 12.10.2017
İdob, Zorlu Psm'de Gala Konseri Verdi
Serdar Yalçın'ın yönettiği konserde, İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin, "Intermezzo", "No! No! Pazzo son!", "Un bel dì, vedremo", Giuseppe Verdi'nin "Sinfona", "Vanne! La tua meta gia vedo!", "Perfidi! Pieta, rispetto, amore" ve "Son vergin vezzosa in vesta di sposa", Vincenzo Bellini'nin "Son vergin vezzosa in vesta di sposa", Gaetano Donizetti'nin "Salut a la France!", Ruggero Leoncavallo'nun "Recitar.
Gaetano Donizetti - 03.10.2017
İdob 12 Ekim'de Zorlu Psm'de Sahne Alacak
Konserde, İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin La Forza del Destino'dan "Uvertür", "Intermezzo", "No! No! Pazzo son!", "Un bel dì, vedremo" eserleri, Giuseppe Verdi'nin "Vanne! La tua meta gia vedo!", "Perfidi! Pieta, rispetto, amore", Vincenzo Bellini'nin "Son vergin vezzosa in vesta di sposa", Gaetano Donizetti'nin "Salut a la France!", Ruggero Leoncavallo'nun "Recitar… Vesti la giubba", Georges Bizet'nin ise "C'est toi… C'est moi…", "Je dis que rien ne m'épouvante", "La fleur que tu m'avais jetee", "Pres des remparts de Seville" ve "Carmen Uvertür" eserleri yorumlanacak.
Gaetano Donizetti - 24.09.2017
Dha İstanbul Bülteni - 2
Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleştirilen sezon açılış konseri, İDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan'ın açılış konuşmasının ardından başladı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nı şef Roberto Gianola yönetirken, solistler Evren Ekşi, Hale Soner ve Barbora Fritscher, Giuseppe Verdi, Vincenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Jules Massenet, Richard Wagner ve Richard Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserlerinden bölümler seslendirdi.
Gaetano Donizetti - 24.09.2017
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sezonu Açtı
Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleştirilen sezon açılış konseri, İDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan'ın açılış konuşmasının ardından başladı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nı şef Roberto Gianola yönetirken, solistler Evren Ekşi, Hale Soner ve Barbora Fritscher, Giuseppe Verdi, Vincenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Jules Massenet, Richard Wagner ve Richard Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserlerinden bölümler seslendirdi.
Gaetano Donizetti - 24.09.2017
İstanbul Devlet Opera ve Balesi Sezonu Açtı
Grand Pera Emek Sahnesi'nde gerçekleştirilen sezon açılış konseri, İDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Suat Arıkan'ın açılış konuşmasının ardından başladı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi Orkestrası'nı şef Roberto Gianola yönetirken, solistler Evren Ekşi, Hale Soner ve Barbora Fritscher, Giuseppe Verdi, Vincenzo Bellini, Gaetano Donizetti, Jules Massenet, Richard Wagner ve Richard Strauss tarafından bestelenmiş önemli opera eserlerinden bölümler seslendirdi.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Gaetano Donizetti Haberleri | Gaetano Donizetti Kimdir - Haberler - Gaetano Donizetti haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Gaetano Donizetti kimdir, hayatı ve biyografisi. Tarihte bugün ne oldu? 8 Nisan tarihinde ne oldu, kim doğdu, kim öldü, hangi ö
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.4.2021 18:20:59. #1.15#

title