Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prıx'ine Doğru

Formula 1 Takımlarından Red Bull Racing Pilotlarından David Coulthard ve Mark Webber, Red Bull'un Caddebostan Halk Plajı'nda Düzenlediği 'Red Bull Aqua Battle' Organizasyonunda Basın Mensuplarının Sorularını Cevapladı.

Formula 1 Petrol Ofisi Türkiye Grand Prıx'ine Doğru

Formula 1 takımlarından Red Bull Racing pilotlarından David Coulthard ve Mark Webber, Red Bull'un Caddebostan Halk Plajı'nda düzenlediği 'Red Bull Aqua Battle' organizasyonunda basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Red Bull Racing takımı pilotlarından David Coulthard, Türkiye'nin çok güzel bir ülke olduğunu belirterek, Türkiye'de bulunduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. Türkiye'deki parkurun çok mücadeleci olduğunu, özellikle 8. virajın pilotları zorladığını ifade eden Coulthard, amaçlarının ilk 10'da yer almak olduğunu, ilk 10'a girebileceklerini düşündüklerini söyledi.

McLaren Mercedes pilotu Luis Hamilton ile ilgili bir soru üzerine Coulthard, "Hamilton biraz bana benziyor. Ben de ilk kez 20 yaşımda podyuma çıktım. Hamilton, iyi bir takımla yarışmanın avantajını kullanıyor. Bu denli hızlı başladığı için beklentiler çok fazla oluyor. Uzun vadede düş kırıklığı yaratabilir, ama iyi bir takımla yarıştığı için başarıları sürecektir" dedi.

Red Bull Racing'in diğer pilotu Mark Webber de, İstanbul'un çok güzel bir kent olduğunu, ama Avustralyalı biri olarak geçen yıl gezdiği Gelibolu'dan daha çok etkilendiğini söyledi. Türkiye'deki yarış pistinin güzel ve mücadeleci bir pist olduğunu ifade eden Webber, 8. virajın eşsiz bir dönüş olduğunu, kendilerini çok zorladığını, ama bu virajın pisti özel kıldığını belirtti. Webber, İstanbul'da puan almayı dilediklerini ifade etti.

Organizasyonun sonunda Red Bull Racing pilotu Mark Webber ile Scuderia Toro Rosso pilotları Vitantonio Liuzzi ve Sebastian Vettel, Türk sporcular Şakir Şenkalaycı, Kemal Merkit, Yağız Avcı, Kerem Tuncer, Can Artam, Jason Tahincioğlu, Mehmet Becce, Mert Tahincioğlu, Fatih Kara, Emre Yurdakul, Ali Gülan, Kutlu Torunlar, Serpil Pak ve Ata Nurcan, Caddebostan Halk Plajı'nda Büyük Kulüp önünde kurulan özel parkurda jet-ski'lerle denizde yarıştı. Yarışın sonunda Kutlu Torunlar birinciliği elde ederken,

Vitantonio Liuzzi ikinci, Ata Nurcan da üçüncü oldu. Yarışta yer almayan David Coulthard ise kısa bir süre jet-ski ile denizde gösteri yaptı.

(İK-İY-CC-S)

Kaynak: İHA