Fildişi Sahilleri Haberleri

Fildişi Sahilleri haber, Fildişi Sahilleri son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fildişi Sahilleri - 10.06.2021
Deniz Feneri Derneği 2021 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini belirledi
Afrika'dan Balkanlara, Güneydoğu Asya'dan Ortadoğu'ya kadar üç kıtada ihtiyaç sahiplerine ve yetimlere ulaşacak olan derneğin bu yıl kurban çalışmaları için ziyaret edeceği bazı ülke ve bölgeler arasında Uganda, Etiyopya, Kenya, Somali, Fildişi Sahilleri ve Tanzanya yer alıyor.
Fildişi Sahilleri - 04.06.2021
Kamerun Cumhurbaşkanı Paul Biya, Afrika'nın en fazla maaş alan lideri oldu
Business Insider Africa'ya göre, 4'üncü sırada 192 bin dolarla Kenya Cumhurbaşkanı Uhuru Kenyatta, 5'inci sırada 183 bin dolarla Uganda Cumhurbaşkanı Yoweri Museveni, 6'ncı sırada 168 bin dolarla Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, 7'nci sırada 152 bin dolarla Ekvetar Ginesi Devlet Başkanı Teodoro Obiang Nguema Mbasogo, 8'inci sırada 146 bin dolarla Zimbabwe Devlet Başkanı Emmerson Mnangagwa, 9'uncu sırada 108 bin dolarla Kongo Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Denis Sassou ve 10'uncu sırada ise 100 bin dolarla Fildişi Sahilleri Cumhurbaşkanı Alassane Ouattara yer aldı.
Fildişi Sahilleri - 02.06.2021
Aşı olanlardan PCR testi istenmeyecek
ESNEKLİK GETİRİLEN 146 ÜLKE ABD, Almanya, Andora, Angola, Arjantin, Arnavutluk, Avustralya, Avusturya, Azerbaycan, Bahreyn, Belarus, Belçika, Benin, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna-Hersek, Bostvana, Brunei Darusselam, Bulgaristan, Burkina Faso, Burundi, Butan, Cabo Verde, Cibuti, Çad, Çekya, Çin, Danimarka, Ekvator, Ekvator Ginesi, El Salvador, Endonezya, Eritre, Estonya, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahilleri, Filipinler, Finlandiya, Fransa, Gabon, Gabon, Gana, Gine, Gine Bissau, Grenada, Guatemala, Guyana, Güney Kore, Güney Sudan, Gürcistan, Haiti, Hırvatistan, Hollanda, Honduras, Hong Kong (Çin), Irak, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Jamaika, Japonya, Kamboçya, Kamerun, Kanada, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, KKTC, Kolombiya, Komorlar Birliği, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kosova, Kosta Rika, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Küba, Laos, Letonya, Liberya, Libya, Litvanya, Lübnan, Lüksemburg, Macaristan, Madagaskar, Malavi, Maldivler, Malezya, Mali, Malta, Mauritius, Meksika, Moğolistan, Moldova, Moritanya, Mozambik, Myanmar, Namibya, Nijer, Nijerya, Nikaragua, Norveç, Özbekistan, Panama, Polonya, Portekiz, Romanya, Ruanda, Rusya, Sao Tome, Senegal, Seyşeller, Sırbistan, Sierra Leone, Slovakya, Slovenya, Somali, Sudan, Suudi Arabistan, Şili, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Togo, Trinidad ve Tobago, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Ukrayna, Umman, Uruguay, Ürdün, Vatikan, Venezuela, Vietnam, Yemen, Yunanistan, Zambiya ve Zimbabve.
Fildişi Sahilleri - 26.02.2021
ANALİZ – Post-modern kolonyalizm: Fransa'nın Afrika siyaseti
Kolonyalizmin evrilmesi Birinci Dünya Savaşı sonunda Afrika milletleri kolonileri tartışmaya başlamış ve itirazlarını yükseltmişlerdir. İkinci Dünya Savaşı sonrasında ise artık sömürgeciliğe karşı mücadeleler baş göstermiş ve büyük güçler strateji değiştirerek idare ettikleri devletlerin bağımsızlıklarını tanımışlardır. Zira bu bir zorunluluktu. Milliyetçilik, bağımsızlık ve özgürlük kavramlarına direnilmesi, zaten İkinci Dünya Savaşı'ndan bitkin çıkmış devletler (özellikle Fransa) için telafisi mümkün olmayan bir durum meydana getirebilirdi. Mamafih doğrudan idare yerine, özellikle ilgili devletlerle ekonomilerinin idaresi, bölgedeki vatandaşlarının güvenliğinin tesis edilmesi konusunda gereken silahlı kuvvetlerin temini gibi hususlarda aktif olmayı içeren anlaşmalar tercih edilerek strateji değişikliğine gidilmiştir. Bu noktada V. Cumhuriyet'in kurucusu General Charles de Gaulle Fransa'nın Afrika politikasını belirleyen liderdir. Aynı zamanda Fransa sağının fikir babası ve devletin halihazırdaki temel kurucu felsefesinin banisi olarak kabul edilmektedir. Buna göre "Fransa ne pahasına olursa olsun Afrika'daki çıkarlarını korumalıdır" paradigması dışişlerinin temel siyasetidir. Nitekim savaşın akabinde kurulan hükümet 25 Aralık 1945'te Afrika Finans Topluluğu'nu kurarak üye ülkelerin kullanacağı para birimi olarak özel bir Frank'ı kabul ettirdi: "Communauté financière d'Afrique" (CFA). Bunun anlamı Benin, Burkina Faso, Fildişi Sahilleri, Mali, Senegal, Nijer, Togo ve Gine'nin Fransa kontrolü altındaki bir merkez bankası tarafından basılan Frank'ı kullanmalarıdır.
Fildişi Sahilleri - 16.02.2021
Tel ve kablo sektörünün imalatta kullandığı çelik makaralar Kocaeli'den
"Bugüne kadar 27 ülkeye ihracat yaptık" Firma olarak 36 kişiyi istihdam ettiklerini ve yılda ortalama 7 bin 500 çelik makara ürettiklerini anlatan Günister, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ben 2012'de burada işe başladığımda ihracatımız yüzde 5 seviyelerindeydi. Daha sonra bunu arttırmak için kafa yordum ve gelinen noktada ürettiğimizin yüzde 42'sini ihraç ediyoruz. Bugüne kadar firma olarak 27 farklı ülkeye ihracat yaptık. Şu anda Cezayir, Fas, Mısır, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Rusya, Polonya, Fildişi Sahilleri, Togo'ya ihracat yapıyoruz.
Fildişi Sahilleri - 08.02.2021
TDV, 20 ülkede 143 su kuyusu ve vakıf çeşmesini ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sundu
Geçen yıl Tanzanya'da 24, Zimbabve'de 18, Togo'da 17, Çad'da 12, Senegal'de 9, Burkina Faso ve Mali'de 7'şer, Nijer, Malavi ve Kamerun'da 6'şar, Gana, Liberya, Fildişi Sahilleri, ve Benin'de 5'er, Kenya'da 4, Afganistan ve Burundi'de 2'şer, Somali, Zambiya ve Sierra Leone'de 1'er olmak üzere 20 ülkede 143 su kuyusu ve vakıf çeşmesini hizmete sunduklarını kaydeden Açık, saha elemanlarının şu an farklı yerlerde çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.
Fildişi Sahilleri - 10.09.2020
Macron Fransası ve Doğu Akdeniz siyaseti
Yıllardır Nijer'de ciddi bir operasyon yürütemeyen, Mali'de etkili olamayan ve son olarak da darbe girişimini engelleyemeyen, Fildişi Sahilleri'nde tepkiyle karşılanan Fransa'nın Akdeniz'de Türkiye'ye karşı ne derece etkili operasyon yapabileceği sorusuna genelde Fransa açısından olumsuz cevap verilmekte.
Fildişi Sahilleri - 14.08.2020
Bakan Karaismailoğlu'ndan yurt dışı uçuşlara ilişkin açıklama Açıklaması
Bakan Karaismailoğlu, ABD, Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Azerbaycan, Bangladeş, Belçika, Benin, Fildişi Sahilleri, Fransa, Kuveyt, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, Hong Kong, İrlanda, İsrail, Libya, Lübnan, Lüksemburg, Kuzey Makedonya, Moldova, Moritanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cibuti, Çin, Danimarka, Endonezya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Katar, KKTC, Kosova, Somali, Ukrayna, Ürdün, Yunanistan, Mısır, Polonya, Fas ve Cezayir'in tahliye, charter ve tarifeli uçuş seferlerinin başlatıldığı ülkeler olduğunu bildirdi.
Fildişi Sahilleri - 03.08.2020
2 Ağustos 2020 Haberleri
2 Ağustos 2020 Manşet Haberleri.
Fildişi Sahilleri - 14.05.2020
Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de Kovid-19 tedbirleri
Türk Kızılay Düzce şubesi ekipleri Fildişi Sahilleri ve Liberya'dan gelerek Necla Pekolcay Yurdu'nda misafir edilen vatandaşlara üç öğün yemek hizmeti vermenin yanı sıra ara öğünlerinin de dağıtımını gerçekleştiriyor.
Fildişi Sahilleri - 13.05.2020
Doğu Marmara ve Batı Karadeniz'de Kovid-19 tedbirleri
Türk Kızılay Düzce şubesi ekipleri Fildişi Sahilleri ve Liberya'dan gelerek Necla Pekolcay Yurdu'nda misafir edilen vatandaşlara üç öğün yemek hizmeti vermenin yanı sıra ara öğünlerinin de dağıtımını gerçekleştiriyor.
Fildişi Sahilleri - 11.05.2020
Fildişi Sahilleri ve Liberya?dan getirilen 88 kişi Düzce?de karantinaya alındı
? FİLDİŞİ Sahilleri ve Liberya'dan koronoavirüs tedbirleri kapsamında getirilen 88 Türk vatandaşı, Düzce'de yerleştirildikleri yurtlarda 14 günlük karantinaya alındı.
Fildişi Sahilleri - 16.04.2020
Kovid-19, Sahra Altı Afrika'dan 4,2 milyar dolarlık sermaye çıkışına neden oldu
Şubat ayının sonundan itibaren Sahra Altı Afrika'dan 4,2 milyar dolarlık sermaye çıkışı yaşanırken, en fazla sermaye çıkışı yaşayan bölge ülkeleri sırasıyla Güney Afrika Cumhuriyeti, Gana ve Fildişi Sahilleri oldu.
Fildişi Sahilleri - 28.03.2020
İNTERNET VE SOSYAL MEDYADA ÖNE ÇIKAN YURT HABERLER
BAŞARILARLA DOLU HAYAT 1968'de Suudi Arabistan Kralı İbn-i Suud, 1984 yılında Fildişi Sahilleri Cumhurbaşkanı Felix Houphouet ve tedavi ettiği birçok ünlü kişinin kendisine inanılmaz imkanlar sağladığını kaydeden Gürbüz, dünyada birçok devlet başkanı tarafından tanındığını sözlerine ekledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fildişi Sahilleri Haberleri | Fildişi Sahilleri Haber - Haberler - Fildişi Sahilleri haberleri, son dakika fildişi sahilleri haber ve gelişmeleri burada. Taylan Şef yurtdışı yatırımları ile dikkat çekiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.10.2021 00:39:17. #1.14#

title