Fetö/pyd Soruşturmasında Adı Geçen Eski Ulusal Hakem İlhami Kaplan Psikolojik Bunalım Geçiriyor

KUDDUSİ Müftüoğlu'nun istifasının kabul edilip, Yusuf Namoğlu'nun MHK'nın yeni başkanı olmasının ardından geçen sürede sular durulmuyor.

Fetö/pyd Soruşturmasında Adı Geçen Eski Ulusal Hakem İlhami Kaplan Psikolojik Bunalım Geçiriyor

KUDDUSİ Müftüoğlu'nun istifasının kabul edilip, Yusuf Namoğlu'nun MHK'nın yeni başkanı olmasının ardından geçen sürede sular durulmuyor. Binlerce tutuklama ve gözaltı sürecinin yaşandığı bir ortamda eski ulusal hakem ve MHK eski üyesi İlhami Kaplan da bu soruşturma kapsamında nasibini alanlardan oldu.

SORUŞTURMAN TEMİZ ÇIKTI

15 Temmuz darbe girişiminden sonra Türkiye Futbol Federasyonu da bilindiği üzere tüm kurulların yeniden belirlenmesi sırasında başkanlardan istifa mektuplarını almıştı. İlk olarak MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu'nun istifası kabul edildi ve kurul düştü. Yerine atanan Yusuf Namoğlu ise hemen yeni MHK üyelerini belirmeye başladı. Eski MHK üyesi ve eski Antalya Bölgesi ulusal hakemlerinden İlhami Kaplan'a da TFF uçak bileti gönderdi ve kurula girmesi için İstanbul'a çağırdı. MHK Başkanı Namoğlu'nun aralarında MHK üyelerinden Alican Lakot, Erol Ersoy, Metin Tokat, Kadir Tozlu ve hakem işlerinden sorumlu müdür Bekir Şahin'in bulunduğu ortamda İlhami Kaplan'a şu açıklamayı yaptığı öğrenildi:

"SORUŞTURMAN TEMİZ ÇIKTI AMA..."

"Soruşturman temiz çıktı ve MİT'ten de olumlu rapor geldi. Ancak seni MHK'nın içinde değil, başka bir ortamda değerlendireceğiz. Bunun için bir zaman geçmesi gerekiyor."

Kaplan bu bilgilendirmeden sonra apar topar geldiği İstanbul'dan, Antalya'ya döndü. Bu açıklamanın üzerinden geçen zaman süreci içinde ise Kaplan'a sosyal medya üzerinden, FETÖ/PYD soruşturmasına takıldığı için MHK'ya alınmadığı yorumları yapıldı ve bayağı yıpratıldı.

MENDERES TÜREL'İN YANINDA

Halen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'le birlikte çalışan ve en güvenilir isimlerin başında gelen İlhami Kaplan'ın, FETÖ yakıştırmaları yüzünden psikolojik bunalım geçirmeye başladığı gelen haberler arasında. Kaplan, bir an önce durumunun açıklığa kavuşması için MHK ve TFF yönetiminden haber bekliyor. - İstanbul

Kaynak: DHA