Ferruh Muştuer Haberleri

Ferruh Muştuer haber, Ferruh Muştuer son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ferruh Muştuer 26.7.2020
GÜNDEM / 26 Temmuz Pazar
(Jerez/15.00) ÖZEL HABER 1- Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne atanan din görevlileri, duygularını AA'ya anlattı Ayasofya-i Kebir Camii Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın: "Bu vazifeyi Allah'ın yardımıyla, milletimizin duasıyla inşallah en güzel vech ile yapmaya çalışacağız. Gerçekten şerefli ve ağır bir yük omuzlarımızda" "İçimden belki bir dua olarak geçirmişimdir, Rabbim bize nasip ederse böyle bir şeyi ama bir hayaldi ve elhamdülillah gerçekleşti. Çok memnun ve mutluyum" Ayasofya-i Kebir Camii imamlarından Ferruh Muştuer: "Hep hayalimizdi.
Ferruh Muştuer 24.7.2020
Son Dakika | Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nde dua programı başladı
Kur'an-ı Kerim'in 1. cüzü cuma hatmiyle devam edecek programda, sureleri Hafız Osman Şahin, Metin Çakar, Hasan Kara, Mustafa Kızılcaoğlu, İshak Danış, Bünyamin Topçuoğlu, Ferruh Muştuer, Numan Akbaş, Emrullah Akbaş, Yunus Balcıoğlu tilavet edecek.
Ferruh Muştuer 23.7.2020
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "Ayasofya'ya 3 imam ve 5 müezzin atıyoruz."
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş: "Ayasofya'ya 3 imam ve 5 müezzin atıyoruz.
Ferruh Muştuer 23.7.2020
Ayasofya Camii'ne atanan Prof. Boynukalın "Bu çok büyük bir gurur"
Ayasofya Camii'ne atanan Prof. Boynukalın "Bu çok büyük bir gurur" İSTANBUL - Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cuma namazı ile ibadete açılacak olan Ayasofya Camii'ne 3 imam ve 5 müezzin atandığını açıkladı. Ayasofya Camiine imam olarak atanmasının ardından ilk duygularını paylaşan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, "Bu çok büyük bir gurur, şeref" dedi. 24 Temmuz Cuma günü yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılacağı Cuma namazı ile birlikte açılacak olan Ayasofya Camii'ne 3 imam ve 5 müezzin atandı. İstanbul İl Müftülüğü'nde yapılan basın açıklamasında atamaları açıklayan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cuma namazı ile ibadete açılacak olan Ayasofya Camii'ne Mehmet Boynukalın, Ferruh Muştuer, Bünyamin Topçuoğlu imam olarak atandığını açıkladı.
Ferruh Muştuer 23.7.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya Camisi'nde görevlendirilen imam ve müezzinleri açıkladı...
Ataması yapılan hocaların her açıdan milleti doyuracak, doğru dini bilgiyi ve güzel kıraati, güzel tilaveti millete ulaştıracak kişiler olduğunu belirten Erbaş, şöyle devam etti: "3 imam ve 5 müezzin arkadaşımızı inşallah Ayasofya Camisi'ne atıyoruz. Camimizi onlara emanet ediyoruz inşallah. Belki tarihte ilk defa olacak ve bu ilk Ayasofya Camisi'ne nasip olmuş olacak bir atama yapacağız ki esasında kadim tarihimize de uygun bir atama olacak. Vaktiyle Ayasofya Camisi'nin imamlığını o günün üniversitesi sayılacak Ayasofya Medresesi'nin büyük hocaları yapıyordu. Biz, bu tarihi geçmişimize de uyarak, bugün Ayasofya Camisi'ne bir profesör hocamızı imam olarak görevlendiriyoruz. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, kurra hafız ve ilmiyle hakikaten talebelerine ve ilminden istifade eden pek çok insanımıza doyurucu bilgiler veren Prof. Dr. Mehmet Boynukalın. İstanbul Yeni Cami İmam Hatibi, 2015 yılı Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nda dünya birincisi olan kurra hafız Ferruh Muştuer.
Ferruh Muştuer 23.7.2020
Ayasofya Camii'ne atanan Prof. Dr. Boynukalın: "Bu çok büyük bir gurur"
24 Temmuz Cuma günü (yarın) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı Cuma namazı ile birlikte açılacak olan Ayasofya Camii'ne 3 imam ve 5 müezzin atandı. İstanbul İl Müftülüğünde yapılan basın açıklamasında atamaları açıklayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Cuma namazı ile ibadete açılacak olan Ayasofya Camii'ne Mehmet Boynukalın, Ferruh Muştuer ve Bünyamin Topçuoğlu'nun imam olarak atandığını söyledi.
Ferruh Muştuer: Ayasofya'nın imamları belli olduFerruh Muştuer 23.7.2020
Ferruh Muştuer 23.7.2020
Yarın Cuma namazı ile ibadete açılacak olan Ayasofya Camii'ne Mehmet Boynukalın, Ferruh Muştuer,...
Yarın Cuma namazı ile ibadete açılacak olan Ayasofya Camii'ne Mehmet Boynukalın, Ferruh Muştuer, Bünyamin Topçuoğlu imam olarak atandı.
Ferruh Muştuer 23.7.2020
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya Camisi'ne Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Ferruh Muştuer ve...
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Ayasofya Camisi'ne Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Ferruh Muştuer ve Bünyamin Topçuoğlu'nun imam olarak atandığını açıkladı.
Ferruh Muştuer 30.5.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ayasofya'da fetih coşkusu temalı program düzenlendi. Daha sonra Ayasofya içerisinde hafız Ferruh Muştuer tarafından Fetih suresi okunarak dualar edildi.
Ferruh Muştuer 29.5.2020
Ayasofya'da, İstanbul'un fethi canlandırıldı
Fetihle beraber "müjdelenen komutan" sıfatına erişen ve "Fatih" unvanı ile onurlandırılan 2. Mehmet'in, aralıklarla 54 gün süren kuşatmanın ardından 29 Mayıs 1453 Salı günü gerçekleşen fetihten sonra ilk cuma namazını kıldığı Ayasofya'nın içinde, Eminönü Yeni Cami İmam Hatibi Ferruh Muştuer, Fetih Suresi'ni okudu.
Ferruh Muştuer 29.5.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ayasofya'da Fetih Şöleni" etkinliğinde konuştu Açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ayasofya'da, Eminönü Yeni Cami İmam Hatibi Ferruh Muştuer tarafından okunan Fetih Suresi'ni dinledi, duaya iştirak etti.
Ferruh Muştuer 29.5.2020
(AYASOFYA'DA FETİH SURESİ OKUNDU; ERDOĞAN DA MEALİNİ OKUDU
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Ayasofya'da fetih coşkusu temalı program düzenlendi. Daha sonra Ayasofya içerisinde hafız Ferruh Muştuer tarafından Fetih suresi okunarak dualar edildi.
Ferruh Muştuer: 'Mevlid-i Nebi' programıFerruh Muştuer 16.11.2019
Ferruh Muştuer 16.11.2019
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bakü'de Azerbaycan ve Türk şehitliklerini ziyaret etti
Erbaş, Azerbaycan'da Mevlid-i Nebi Programı'na katıldı Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ejderbey Camisi'nde öğle namazını kıldıktan sonra camide düzenlenen Mevlid-i Nebi Programı'na katıldı. Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Erkan Özoral, Azerbaycan Dini Kurumlardan Sorumlu Devlet Komitesi Başkan Yardımcısı Gündüz İsmayılov ve çok sayıda kişinin katıldığı programda, Türkiye'den davet edilen hafızlar Yunus Balcıoğlu, Metin Çakar ve Ferruh Muştuer, Kur'an-ı Kerim, ilahi ve kasideler okudu.
Ferruh Muştuer 16.11.2019
Bakü'de "Mevlid-i Nebi" programı
Programda, Türkiye'den davet edilen hafızlar Yunus Balcıoğlu, Metin Çakar ve Ferruh Muştuer, Kur'an-ı Kerim, ilahi ve kasideler okudu.
Ferruh Muştuer 20.9.2019
Dha istanbul bülten - 1
Yeşilköy'de bulunan bir otelde gerçekleşen program, Eminönü Yeni Camii imam hatibi Ferruh Muştuer'in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Ferruh Muştuer 20.9.2019
İstanbul valisi ali yerlikaya gaziler ile bir araya geldi
Yeşilköy'de bulunan bir otelde gerçekleşen program, Eminönü Yeni Camii imam hatibi Ferruh Muştuer'in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Ferruh Muştuer 19.9.2019
İstanbul valisi ali yerlikaya gaziler ile bir araya geldi
Yeşilköy'de bulunan bir otelde gerçekleşen program, Eminönü Yeni Camii imam hatibi Ferruh Muştuer'in Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.
Ferruh Muştuer 30.11.2018
Kütahya'da Hafızlık İcazet Merasimi
Bu arada, Kur'an okuma yarışmasında dünya birincisi olan Ferruh Muştuer tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti sunuldu.
Ferruh Muştuer 22.11.2018
Mevlid-i Nebi Haftası
Karabük Üniversitesi (KBÜ) Camisi'nde düzenlenen programda, 2009'da Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması'nda dünya birincisi olan Fatih Camisi İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu ve 2016'da dünya birincisi Eminönü Yeni Camisi İmam Hatibi Ferruh Muştuer ile Türkiye birincileri Sancaktepe Fatma Fitnat Hanım Camisi İmam Hatibi Osman Osmanoğlu ve Ümraniye Ulu Camisi Kur'an Kursu öğreticisi Ali Fıstık, Kur'an-ı Kerim tilaveti sundu.
Ferruh Muştuer 20.11.2018
Osmaniye'de, Hafızlık İcazet ve Taç Takma Töreni
Zafer Camisi'nde düzenlenen törende, Kur'an-ı Kerim okuma yarışması dünya birincisi Ferruh Muştuer, Alpcan Çelik, dünya üçüncüsü Ahmet Yüksel, Türkiye birincisi Sefa Taşkesenlioğlu Kur'an-ı Kerim ve ilahi okudu.
Ferruh Muştuer 31.10.2018
Şırnak'ta Kur'an-ı Kerim Tilaveti
Programa katılan İstanbul Fatih Camisi İmamı Bünyamin Topçuoğlu, Eyüp Sultan Camisi İmamı Erhan Mete ve Yeni Cami İmamı Ferruh Muştuer, Kur'an-ı Kerim okudu.
Ferruh Muştuer: Osmaniye'de Kur'an ZiyafetiFerruh Muştuer 1.6.2018
Ferruh Muştuer 31.5.2018
Ödüllü Hafızlardan Kur'an Ziyafeti
Programa konuk olarak katılan İstanbul Eminönü Yeni Camisi imam hatibi ve Uluslararası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması birincisi Ferruh Muştuer ile Uluslararası Kur'an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması ikincisi Filipinli Hafız Mohammad Nadhir Asgar, katılımcılara Kur'an ziyafeti verdi.
Ferruh Muştuer 27.5.2018
Kur'an-ı Kerim Ziyafeti Devam Ediyor
Şehrin farklı camilerinde gerçekleşen Kur'an-ı Kerim tilaveti ve Teravih namazı programları ilçe halkının yoğun ilgisiyle karşılanırken, Ramazanın manevi iklimi tüm şehri sarmaya devam ediyor. 9 farklı camide gerçekleşen Ramazan programları kapsamında son olarak Cuma akşamı 2015 yılı Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Dünya 1.cisi Hafız Ferruh Muştuer, Cerrah Merkez Camiinde ilçe halkıyla bir araya geldi.
Ferruh Muştuer 22.5.2018
Ramazan Ayı Dolu Dolu Geçiyor
PROGRAMLAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR İlçe halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan Kur'an-ı Kerim Tilaveti ve Teravih Namazı programları tüm hızıyla devam edecek. 25 Mayıs Cuma akşamı Cerrah Merkez Camiinde 2015 yılı Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Dünya 1.cisi Hafız Ferruh Muştuer, 28 Mayıs Pazartesi Alanyurt Uludağ Camiinde 2013 yılı Kur'an-ı Kerim Güzel Okuma Türkiye 1.
123
Şu an buradasınız: Ferruh Muştuer Haberleri | Ferruh Muştuer Kimdir - Haberler - Ferruh Muştuer haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ferruh Muştuer kimdir, hayatı ve biyografisi. GÜNDEM / 26 Temmuz Pazar.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 4.8.2020 15:25:32. #1.15#
title