FEHMİ YILMAZ HABERLERİ

Fehmi Yılmaz haber, Fehmi Yılmaz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fehmi Yılmaz

Fehmi Yılmaz

Fehmi Yılmaz Kimdir ?

26. dönem MHP milletvekili adayı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Fehmi Yılmaz - 23.06.2021
Vali Gürel, Şehit Bülent Çelik'in Ailesini Ziyaret Etti.
Safranbolu İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Emrah Aydın ve Nebioğlu Köyü Muhtarı Fehmi Yılmaz'ın eşlik ettiği ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade eden Şehidimizin ailesi Vali Fuat Gürel ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.
Fehmi Yılmaz - 21.05.2021
MÜSİAD Ankara Şubesi ile Ankara Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı
MÜSİAD Ankara'dan yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof.
Fehmi Yılmaz - 13.04.2021
MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Valisi Şahin'i ziyaret etti
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ankara Valisi Vasip Şahin'i makamında ziyaret etti.
Fehmi Yılmaz - 05.04.2021
Tarihçi Dr. Mehmet Genç'in şahsi kütüphanesi ve araştırma dosyaları, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'ne bağışlandı
Prof. Dr. Erol Özvar, merhum Genç'in yasal varisi iki kızının olduğunu belirterek, şunları kaydetti: "Onların rızasıyla Millet Kütüphanesi'ne hocamızın çalışmaları bağışlandı. Vefatından önce de hocamız çalışmalarını Millet Kütüphanesi'ne bağışlamayı düşünüyordu. Hocayı asıl ilgilendiren kitaplardan ziyade araştırma dosyalarıdır. Onlar 60 senede bir araya getirilmiştir. Bunlar Cumhurbaşkanlığı ile yapılan protokol gereği öncelikle dijital hale getirilecek. Klasörlerin içinde her biri ayrı bir temaya, konuya göre kategorize edilecek. Yani bir anlamda bir katalog çalışması yapılacak. Sonra bu katalog çalışması kütüphane tarafından hizmete sunulacak." Marmara Üniversitesi'nde Dr. Mehmet Genç'in en yakın öğrencisi Prof. Dr. Fehmi Yılmaz'ın girişimleriyle "Mehmet Genç İktisat Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi"nin kurulma aşamasında olduğu bilgisini veren Özvar, bu merkez vasıtasıyla Genç'in çalışmalarından yola çıkılarak hazırlanan dijital katalogdan, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nden alınacak özel izinle araştırmacıların istifade edebileceklerini sözlerine ekledi.
Fehmi Yılmaz - 25.03.2021
MÜSİAD Ankara Başkanlığına Hasan Fehmi Yılmaz seçildi
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanlığına Hasan Fehmi Yılmaz seçildi.
Fehmi Yılmaz - 19.03.2021
Akademi dünyasından isimler tarihçi Dr. Mehmet Genç'i anlattı
Genç'in iktisat tarihi konusunda özgün kaynaklardan araştırmalar yaptığını aktaran Ak, şunları kaydetti: "Başkalarının ulaşamadığı kaynaklara ulaşarak ve bu kaynaklara da farklı bir bakış açısı geliştirerek, çalışmalarını sürdürdü. Örnek de oldu. Yazdığı yazılar hep kaynak gösterilen çalışmalar oldu ama daha da önemlisi kişiliğiyle, üslubuyla etrafına örnek oldu. Yani iktisat tarihçiliği mesleğini uygulayış biçimi de her şeyden önce örnek alınan bir davranıştı. Gerçekten kişisel olarak da kurumsal olarak da büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Ülkemiz adına büyük bir kayıp oldu ama ne mutlu ki kendi kazanımlarını etrafına yayabildi. Açtığı yol, bence hiç unutulmadan, kaybolmadan sürdürülecek. Üniversitemizin de mensubu olması dolayısıyla da ayrıca kendisiyle gurur duyuyorum." "Osmanlı tarihini kökten değiştirecek düşüncelerin temelini attı" Marmara Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Başkanı Prof. Dr. Fehmi Yılmaz da usta tarihçinin 30 yıllık öğrencisi olduğunu belirterek, "Her günümüz beraber geçmiştir.
Fehmi Yılmaz - 22.12.2020
"Osmanlı payitahtı"nda devletin idare merkezi "Bey Sarayı" gün ışığına çıkarılacak
Osmanlı'nın Kuruluş Dönemi'nde önemli bir yere sahip olan yapının ortaya çıkarılması için başlatılan projede, Prof. Dr. İlber Ortaylı, Prof. Dr. Özer Ergenç, Prof. Dr. Feridun Emecen, Prof. Dr. Heat Lowry, Prof. Dr. Cemal Kafadar, Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Prof. Dr. Mustafa Şahin, Doç. Dr. İsmail Yaşayanlar, Dr. Çağhan Keskin ve Hayri Fehmi Yılmaz da yer alıyor.
Fehmi Yılmaz - 14.02.2020
KAPALIÇARŞI'DAKİ BİRÇOK DÜKKAN VİTRİN VE TABELALARIYLA TARİHİN ÜZERİNİ ÖRTÜYOR
DÜZENLEME YAPILMALI Fehmi Yılmaz, "Çarşının önce üstü ile uğraşıyorlardı.
Fehmi Yılmaz - 14.02.2020
KAPALIÇARŞI'DAKİ BİRÇOK DÜKKAN VİTRİN VE TABELALARIYLA TARİHİN ÜZERİNİ ÖRTÜYOR
DÜZENLEME YAPILMALI Fehmi Yılmaz, "Çarşının önce üstü ile uğraşıyorlardı.
Fehmi Yılmaz - 19.12.2019
Türk bilim insanından sera gazı yayılımının ve kirliliğin Dünya'yı tehdit ettiği uyarısı
Trakya Üniversitesi tarafından İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Fehmi Yılmaz Konferans Salonu'nda düzenlenen "Yalnız mıyız? Dünya dışı yaşam arayışı" adlı panele katılan Prof.
Fehmi Yılmaz - 04.11.2019
(Havadan görüntülerle) - TARİHİ MAĞLOVA SU KEMERİ, TURİZMDE ÇEKİM MERKEZİ OLACAK -1
KEMERBURGAZ'da bulunan tarihi Mağlova Su Kemeri'nin, Kemerburgaz Kent Ormanı'nın ziyaretçilere açılmasıyla birlikte İstanbul'un önemli turizm noktalarından biri haline gelmesi bekleniyor. Sanat tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz, "Burası güzel bir ormanın içerisinde.
Fehmi Yılmaz - 29.05.2019
Molla Zeyrek Cami'nin restorasyonu tamamlandı
İstanbul'un fethinden sonra, kiliseden camiye dönüştürülen ilk eser olma özelliğine sahip Fatih'teki Molla Zeyrek Camisi'nin restorasyonu tamamlandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolle 2009 yılında restorasyonu başlatılan 901 yıllık geçmişe sahip anıt eser, çalışmalar sonucu eski görüntüsüne kavuştu.    "KENTTEKİ İLK İSLAMİ EĞİTİM YAPISI" Doğu Roma İmparatorluğu'ndan kalma Pantokrator Manastırı 1453 yılında İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmesinin ardından ilk olarak medereseye ardından da camiye dönüştürüldü. Molla Zeyrek Camisi olarak yüzyıllar boyunca hizmet veren restorasyonu tamamlandı. Yapının restorasyonunda sanat tarihçisi olarak görev alan Hayri Fehmi Yılmaz, restorasyonun en önemli bölümlerinin 2009 ila 2017 yılları arasında gerçekleştiğini belirterek, "Bu yapı kent tarihi açısından çok özel bir yapı.
Fehmi Yılmaz - 29.05.2019
TARİHİ MOLLA ZEYREK CAMİİ'NİN RESTORASYONU TAMAMLANDI
İstanbul'un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet Han tarafından camiye dönüştürülen ilk eser olma özelliğine sahip Fatih'teki Molla Zeyrek Camisi'nin restorasyonu tamamlandı. Vakıflar Genel Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokolle 2009 yılında restorasyonu başlatılan 901 yıllık geçmişe sahip anıt eser, çalışmalar sonucu eski görüntüsüne kavuştu.  "KENTTEKİ İLK İSLAMİ EĞİTİM YAPISI" Doğu Roma İmparatorluğu'ndan kalma Pantokrator Manastırı 1453 yılında İstanbul'un Fatih Sultan Mehmet tarafından feth edilmesinin ardından ilk olarak medereseye ardından da camiye dönüştürüldü. Molla Zeyrek Camisi olarak yüzyıllar boyunca hizmet veren restorasyonu tamamlandı. Yapının restorasyonunda sanat tarihçisi olarak görev alan Hayri Fehmi Yılmaz, restorasyonun en önemli bölümlerinin 2009 ila 2017 yılları arasında gerçekleştiğini belirterek, "Bu yapı kent tarihi açısından çok özel bir yapı.
Fehmi Yılmaz - 06.10.2018
2500 Yıllık Yılanlı Sütun Önlem Alınmazsa Yok Olacak
DÜNYADA ÖRNEKLERİ VAR İstanbul'un dünyanın dört bir yanından gelen eserlerle süslenmiş bir şehir olduğunu dile getiren sanat tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz da Yılanlı Sütun'un artık yerinde muhafaza edilmesinin mümkün olmadığını ifade ediyor.
Fehmi Yılmaz - 06.10.2018
Dha İstanbul - - 2500 Yıllık Yılanlı Sütun Önlem Alınmazsa Yok Olacak
  DÜNYADA ÖRNEKLERİ VAR İstanbul'un dünyanın dört bir yanından gelen eserlerle süslenmiş bir şehir olduğunu dile getiren sanat tarihçisi Hayri Fehmi Yılmaz da Yılanlı Sütun'un artık yerinde muhafaza edilmesinin mümkün olmadığını ifade ediyor.
123
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Fehmi Yılmaz Haberleri | Fehmi Yılmaz Kimdir - Haberler - Fehmi Yılmaz haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fehmi Yılmaz kimdir, hayatı ve biyografisi. (Havadan fotoğraflarla) Kara surlarının Orta Çağ köprüleri yok olma tehlikesiyle karşı k
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.7.2021 00:52:05. #1.16#

title