FATMA GÜLDEMET SARI HABERLERİ

FATMA GÜLDEMET SARI HABERLERİ

Fatma Güldemet Sarı haber, Fatma Güldemet Sarı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fatma Güldemet Sarı

Fatma Güldemet Sarı

Doğum Yeri Malatya / Türkiye
Doğum Tarihi 25.6.1970 - ...

Fatma Güldemet Sarı Kimdir ?

1970'te Malatya'da doğdu. Yüksek mimar; Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimari Tasarım Ana Bilim Dalı'nı bitirdi. İstanbul ve Adana'da serbest mimar olarak çalıştı.
Biyografinin devamı için tıklayın
Fatma Güldemet Sarı - 12.12.2019
"Uluslararası Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası"
Bağlar Belediyesi standını, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti Bölge Koordinatörü Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Hani Belediye Başkanı İbrahim Lale, milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, parti yöneticileri ve diğer katılımcılar ziyaret etti.
Fatma Güldemet Sarı - 5.10.2019
3. Adana Lezzet Festivali
Adana Valiliğince "Büyük Akdeniz Şöleni" temasıyla düzenlenen 3'üncü Adana Lezzet Festivalinin "Gala Gece"sinde kentin yöresel lezzetleri sunuldu. Adana Müzesi bahçesindeki etkinlikte, zeytinyağlılardan tatlılara, et yemeklerinden içeceklere kadar birçok lezzet yer aldı. Vali Mahmut Demirtaş, burada yaptığı konuşmada, geride bıraktıkları 2 yıllık tecrübeyle bu yıl çıtayı daha yükseye çıkardıklarını söyledi. Atölye çalışmaları, gastroşovlar ve söyleşilerle festivale renk katıldığını belirten Demirtaş, "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, İtalya, Malta, Lübnan, Fas, Fransa, İspanya, Yunanistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, Kolombiya, Güney Kore ve Endonezya'dan geldiniz ve dünden itibaren tüm konuklarımızı eşsiz bir lezzet yolculuğuna çıkarmaya başladınız. Sizlerin katkılarıyla, birbirinden farklı lezzetleri tattık, tatmaya da devam edeceğiz." diye konuştu. Yılın 12 ayına yayılma imkanı bulunan gastronomi turizminin günümüzde turizmin yükselen değerleri arasında yer aldığını dile getiren Vali Demirtaş, Adana'nın da pek çok medeniyete ev sahipliği yapmanın yanı sıra yemek kültürüne sağladığı katkılar ve ülkenin önemli gastronomi koridorlarından birinin üzerinde yer alması nedeniyle büyük bir potansiyeli bünyesinde barındırdığını kaydetti. Adana'nın gastronomi turizmi potansiyelinin daha üst seviyelere çıkarılması amacıyla son dönemde önemli adımlar attıklarını vurgulayan Demirtaş, "Bunların başında 2019 Unesco Yaratıcı Şehirler Ağı kapsamında Adana'nın gastronomi kenti olarak tescillenmesi geliyor. İnanıyorum ki kadim kültürümüz ve tarihimizle, birbirinden lezzetli yemeklerimizle UNESCO tarafından gastronomi kenti olarak tescillenecek ve halihazırda bu ağda yer alan Hatay ve Gaziantep ile birlikte inanç ve gastronomi koridorunun güney zinciri tamamlanacaktır." şeklinde konuştu. "İlimizde ürettiğimiz 32 ürüne ilişkin coğrafi işaret alınması noktasında da yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Bu meyanda Adana'nın, Adana insanının emeğinin ürünü olan festivalimiz için markalaşma sürecini başlattığımızın altını özellikle çizmek istiyorum." diyen Mahmut Demirtaş, şöyle konuştu: "Bu sürecin sonunda Uluslararası Adana Lezzet Festivali'nin bir Adana markası olarak tüm platformlarda yer almasını sağlayacak, gastronomi kenti çalışmalarımızda önemli bir kilometre taşını daha geride bırakacağız. Uluslararası Adana Lezzet Festivali, gastronomi kenti ve coğrafi işaret başvuruları başta olmak üzere, gerçekleştirdiğimiz tüm proje ve çalışmaların asıl amacı, Adana'yı marka kent idealine bir adım daha yaklaştırmaktır. Adana mutfağının değerlerini korumak, bugüne adapte etmek ve geleceğe taşımaktır. Bununla birlikte bu sayede Adana'yı önemli bir gastronomi destinasyonuna dönüştürmektir. Bunu, Adana'nın tüm dinamikleriyle birlikte mutlaka başaracağız." Konuşmaların ardından, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu Üyesi Prof.
Fatma Güldemet Sarı - 18.7.2019
Şehit Uzman Çavuş Gökçü, son yolculuğuna uğurlandı
Törende şehit Gökçü'nün ağabeyleri Utku ile Ufuk Gökçü güçlükle ayakta durabildi. Ufuk Gökçü, kardeşinin tabutuna sarılıp, gözyaşı döktü. Annesi Fadime Gökçü'yü ise Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Fatma Güldemet Sarı teselli etti.
Fatma Güldemet Sarı - 18.7.2019
DHA YURT BÜLTENİ-11
TABUTUNA SARILDI Törende şehit Gökçe'nin ağabeyleri Utku ile Ufuk güçlükle ayakta durabildi. Ufuk Gökçü, kardeşinin tabutuna sarılıp, gözyaşı döktü. Annesi Fadime Gökçü'yü ise eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı teselli etti.
Fatma Güldemet Sarı - 3.3.2019
Düzeltme- "Emine Erdoğan, Öğrencilerle Kurabiye Yaptı" Başlıklı, 27.02.2019'da Yayımlanan...
Emine Erdoğan'a atölye ziyaretlerinde Bakan Ziya Selçuk ve eşi Rana Selçuk ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı da eşlik etti.
Fatma Güldemet Sarı - 27.2.2019
Emine Erdoğan, Öğrencilerle Kurabiye Yaptı
Emine Erdoğan'a atölye ziyaretlerinde Bakan Ziya Selçuk ve eşi Rana Selçuk ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı da eşlik etti.
Fatma Güldemet Sarı - 20.11.2018
Adana'da AK Parti'den Büyükşehir İçin 8 Aday Adayı
31 Mart 2019 tarihinde yapılacak, Mahalli İdareler Seçimleri için AK Parti'de aday aday bolluğu yaşanıyor. Adana'da belediye başkanlıkları için 194 aday adayı il ve ilçe başkanlıklarına başvurdu. 194 isimden Fatma Güldemet Sarı, Mahmut Tezcan, Mustafa Kebude, Muhittin Demir, Abdullah Torun, Mehmet Toğlukdemir, Barış İnceoğlu, Özge Selvi Nur Eser Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olurken, geri kalan 186 kişi ise ilçe belediye başkanlıkları için başvuru yaptı.
Fatma Güldemet Sarı - 11.11.2018
Eski Bakan Sarı'dan Adaylık Açıklaması
Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, AK Parti'den Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı olduğunu açıkladı.
Fatma Güldemet Sarı - 10.9.2018
Hakkari Şehidi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Şehidin babası Salih İnaltekin, dün haberi alınca rahatsızlanıp hastaneye kaldırılmasının ardından bugün güçlükle ayakta durabildi. Acılı babaya Adana Valisi Mahmut Demirtaş elini tutarak destek verdi. Anne Bahar İnaltekin ise tören boyunca eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı'nın desteğiyle ayakta durabildi.
Fatma Güldemet Sarı - 4.6.2018
Dha Yurt: Şehit Sözleşmeli Onbaşı, Adana'da Gözyaşlarıyla Uğurlandı
Adanalı Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Muhammet Koç için Sabancı Merkez Camii'nde tören düzenlendi. Törene, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AK Parti Adana Milletvekilleri Fatma Güldemet Sarı, Tamer Dağlı, Necdet Ünüvar, CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, kent protokolü, şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Fatma Güldemet Sarı - 22.5.2018
AK Parti'de 149 İsim Liste Dışı Kaldı
Milletvekilliği aday listelerinde yer bulamayanlar arasında, şu isimler öne çıktı: Adana'dan Fatma Güldemet Sarı, Necdet Ünüvar, Amasya'dan Haluk İpek, Ankara'dan Ahmet Gündoğdu, Ahmet İyimaya, Ali Babacan, Aydın Ünal, Cemil Çiçek ve Murat Alparslan.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fatma Güldemet Sarı Haberleri | Fatma Güldemet Sarı Kimdir - Haberler - Fatma Güldemet Sarı haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fatma Güldemet Sarı kimdir, hayatı ve biyografisi. Emine Erdoğan, Milli Egemenliğin 100. Yılında Türk Kadını Özel Oturumuna k
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 25.11.2020 15:03:01. #1.14#
title