Fahrettin Ulu Haberleri

Fahrettin Ulu haber, Fahrettin Ulu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fahrettin Ulu - 04.04.2021
Pendik'te sokak hayvanları için etkinlik düzenlenecek
"Sokak hayvanları hepimizin" Açıklamada görüşlerine yer verilen Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, hayvanların, dünyada önemli bir ekosistemin vazgeçilmez unsuru olduğunu kaydetti.
Fahrettin Ulu - 09.03.2021
2020-2021 av döneminin sone erdi. Avlanmayın! uyarısı geldi
Av sezonu dışında avlanmak yasaklandı. arım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu uyarıda bulundu: "Avlanmayın, 2020-2021 avlanma dönemi bitti!"
Fahrettin Ulu - 04.03.2021
Av sezonu 7 Mart'ta sona erecek
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, 2020-2021 Av Döneminin 7 Mart itibariyle kapanacağını belirterek, "Av hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme, erginleşme gibi yaşam evrelerini dikkate alan bu dönemde avlanmak yasaktır.
Fahrettin Ulu - 15.02.2021
İstanbul Valisi Yerlikaya'nın başkanlığında yerel yönetimler değerlendirme toplantısı yapıldı
Toplantıda; AFAD İl Müdürü Gökhan Yılmaz, İl Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Yavuz Karaca, Doğa ve Milli Parklar Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yunus Emre Küçük, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Refik Gündoğar birer sunum gerçekleştirdi.
Fahrettin Ulu - 01.02.2021
2 Şubat Dünya Sulak Alanlar Günü
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, Meriç Deltası ve Acarlar Longozu'nun, Ramsar Kriterlerini taşıyan Ulusal Öneme Haiz Sulak Alan, Büyük Akgöl, Küçük Akgöl ve Keremali göllerinin "Mahalli Öneme Haiz Sulak Alan" olarak tescil edildiğini...
Fahrettin Ulu - 17.01.2021
Yaban hayvanları için yem bırakıldı
Çalışmalara katılan Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kışın şiddetli soğuktan, fırtınadan ve kardan yeteri kadar beslenemeyen yaban hayvanlarının yaşamlarını sürdürebilmesi için yemlerle desteklendiğini söyledi.
Fahrettin Ulu - 17.01.2021
İstanbul Boğazı'nda kuş türü arttı
Tarım ve Orman Bakanlığı İstanbul 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'de kışlayan su kuşları türleri hakkında popülasyon büyüklüğü ve değişimi ile alanlarının tehdit unsurlarını belirlemek, elde edilen bilgilerin paylaşılarak alanları ve türleri korumak amacıyla her yıl Kış Ortası Su Kuşu (KOSK) sayımlarının yapıldığını aktardı.
Fahrettin Ulu - 09.11.2020
Doğa koruma ekipleri, 13'ü çöl varanı 21 canlıya el koydu
Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, yaptığı yazılı açıklamada, bölge müdürlüğüne CITES kapsamındaki hayvanlara ilgili ihbar geldiğini belirtti.
Fahrettin Ulu - 12.10.2020
Doğa koruma ekipleri, Tuzla'da 6 flamingo ve 1 vervet maymununa el koydu
Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, yaptığı yazılı açıklamada, bölge müdürlüğüne yasa dışı hayvan ticaretine yönelik ihbar geldiğini belirtti.
Fahrettin Ulu - 06.10.2020
Yasa dışı papağan satışı yapanlara para cezası kesildi
Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, yaptığı açıklamada, Gaziosmanpa'daki denetimlerde bir binanın çatı katında inceleme yapıldığını belirtti.
Fahrettin Ulu - 10.09.2020
Üzerinde verici takip cihazı bulunan yaralı ak leylek tedavi altına alındı
Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, yaptığı açıklamada, ak leyleğin Silivri'de Çanta köyü mevkisinde bir vatandaşın ihbarıyla yaralı halde bulunduğunu, tedavisi için İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesine götürüldüğünü kaydetti.
Fahrettin Ulu - 19.08.2020
Kara avcılığı sezonu 22 Ağustos'ta başlayacak
Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, yaptığı yazılı açıklamada, Merkez Av Komisyonu'nun 2020-2021 av döneminde geçerli olmak üzere kara avcılığıyla ilgili avlanma usul ve esaslarını belirlediğini belirtti.
Fahrettin Ulu - 18.08.2020
Kadıköy'de internetten hayvan satışına denetim
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, Kadıköy'de yapılan denetimlerde ticareti yasak olan türler olmak üzere toplam 20 canlıya el konulduğunu ve yasa dışı üretim yaptığı tespit edilen bir kişinin de faaliyetten men edildiğini bildirdi.
Fahrettin Ulu - 17.07.2020
Trakya köylerindeki biyolojik çeşitliliğe dayalı geleneksel bilgi kayıt altına alınıyor
Doğa Koruma ve Milli Parklar 1. Bölge Müdürü Fahrettin Ulu, yaptığı açıklamada, Trakya Bölgesi'nde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'daki özellikle yüksek rakımlı 104 köyde, 2020-2021 yıllarını kapsayan "Biyolojik Çeşitliliğe Dayalı Geleneksel Bilginin Kayıt Altına Alınması Projesi"nin saha çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.
Fahrettin Ulu - 04.11.2019
ACCOBAMS 7. Taraflar Toplantısı İstanbul'da başlıyor
AKDENİZ,  Atlantik ve Karadeniz'de yer alan 24 taraf ülkenin katılım sağladığı "ACCOBAMS 7. Taraflar Toplantısı (MoP-7)" yarın İstanbul'da başlayacak.  Balina ve yunus türlerinin korunmasına yönelik, beslenme ortamları ve habitatlarını iyileştirmek için stratejilerin belirleneceği toplantı öncesi Doğa Koruma Daire Başkanı Fahrettin Ulu, ACCOBAMS'ın hedeflerini anlattı.
Fahrettin Ulu - 04.11.2019
ACCOBAMS 7. TARAFLAR TOPLANTISI İSTANBUL'DA BAŞLIYOR
AKDENİZ,  Atlantik ve Karadeniz'de yer alan 24 taraf ülkenin katılım sağladığı "ACCOBAMS 7. Taraflar Toplantısı (MoP-7)" yarın İstanbul'da başlayacak.  Balina ve yunus türlerinin korunmasına yönelik, beslenme ortamları ve habitatlarını iyileştirmek için stratejilerin belirleneceği toplantı öncesi Doğa Koruma Daire Başkanı Fahrettin Ulu, ACCOBAMS'ın hedeflerini anlattı.
Fahrettin Ulu - 04.11.2019
Akdeniz ve Karadeniz'de 11 binden fazla yunus ile balina gözlemlendi
"Yunus ve balinalar için strateji eylem planı belirlenecek" Toplantıya ve araştırmaya ilişkin bilgi veren Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma Daire Başkanı Fahrettin Ulu, ACCOBAMS'ın 1996 yılında yürürlüğe girdiğini, Türkiye'nin bu sözleşmeye 2017 yılında TBMM'de kabul edilen bir kanun ile taraf olduğunu, 1 Şubat 2018 tarihinden itibaren de sözleşmenin yürürlükte olduğunu söyledi.
Fahrettin Ulu - 10.10.2019
Macahel için yerel yönetim yapısı oluşturulacak
Toplantıya, Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Doğa Koruma Dairesi Başkanı ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Doğa Komitesi Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Ulu katıldı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fahrettin Ulu Haberleri | Fahrettin Ulu Kimdir - Haberler - Fahrettin Ulu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fahrettin Ulu kimdir, hayatı ve biyografisi. Pendik'te sokak hayvanları için etkinlik düzenlenecek.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 11.5.2021 15:47:00. #1.16#

title