Fahrettin Gülener Haberleri

Fahrettin Gülener haber, Fahrettin Gülener son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Fahrettin Gülener - 04.02.2021
Son dakika haberleri... Son 2 yılda 64 bin 582 meslek lisesi öğretmenine işbaşı ve mesleki gelişim eğitimi verildi
Protokoller kapsamında öğretmenlerin iş başında eğitime aldıklarına değinen Özer, şu ifadeleri kullandı: "Meslek alanlarında görev yapan öğretmenler, ulusal düzeydeki işbaşı eğitimlerinin yanı sıra yurt dışı eğitim programlarına da katılmaya başladılar. 2018'de 2 bin 500, 2019'da ise 18 bin öğretmene işbaşı ve mesleki gelişim eğitimi verildi. Buna göre son iki yılda 64 bin 582 mesleki alan ve atölye öğretmeni iş başı ve mesleki gelişim eğitimi almış oldu. 2020'de bir önceki yıla göre eğitim alan öğretmen sayısında yüzde 250'lik artış sağlandı. Tüm eğitim programlarımızı, sizlerin talepleri, dünyanın gelecek perspektifine göre birlikte şekillendiriyoruz. Özellikle sektörlerle kurduğumuz güçlü iş birlikleri nedeniyle bu konuda çok önemli mesafe aldık. Görüyorum ki öğretmenlerimiz ve sektör paydaşlarımız, Bursa'da da mevcut koşullara rağmen bu programlardan istifade etmek için büyük bir özveri gösteriyorlar. Katkı sunan, emek veren herkese teşekkür ediyorum." ERTEV Başkanı Fahrettin Gülener de iş birlikleriyle öğretmenlere kendilerini geliştirebilme fırsatı sunduklarını aktardı.
Fahrettin Gülener - 25.12.2020
Osmangazi Meydanı'nın fotoğrafı bile heyecanlandırdı
Hafriyat ve fore kazık çalışmalarının tamamlanmasının ardından daha da hızlanan dev proje, görenleri heyecanlandırıyor. Bursa'nın önemli sanayicilerinden Fahrettin Gülener, Osmangazi Meydanı'ndaki çalışmaların fotoğrafını gördüğünde duygulanınca Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ın davetiyle şantiye alanını gezdi.
Fahrettin Gülener - 13.03.2020
Başkan Yılmaz'dan Ermetal'e ziyaret
Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyetlerini sürdüren Ermetal Otomotiv Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener'le bir araya gelen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, aynı zamanda 21.
Fahrettin Gülener - 03.06.2019
ALTIN FIRSAT KAPISI: MESLEK LİSELERİ - 150 yıllık meslek lisesi Bursa sanayisine güç veriyor
"Sanayiye yön veren mezunlarımız var" Böyle bir okulda görev yapmanın onur ve gurur verici olduğunu vurgulayan Ay, şöyle devam etti: "Türkiye'nin değişik sanayi şehirlerinde ve özellikle Bursa'da makine ve metal sektöründe söz sahibi, holding sahibi olan çok değerli mezunlarımız var. Merhum Mehmet Kemal Coşkunöz hocamız var. Coşkunöz Holding'in kurucusu. Durmazlar Makine'nin yönetim kurulu başkanı Hüseyin Durmaz, Ermetal'in sahibi Fahrettin Gülener, İnoksan'ın sahibi Vehbi Varlık var.
Fahrettin Gülener - 23.04.2019
Profesyoneller Gençlerle Buluşuyor
İş dünyasının tecrübeli isimleri Nitelikli iş gücü ve milli teknoloji hamlesi vurgusunun yapıldığı festivalde iş dünyasının tecrübeli isimleri, gençlere yol göstermek ve ufuklarını genişletmek amacıyla önerilerini dile getirecek. Festival süresince ücretsiz gerçekleştirilecek söyleşilere, Ermetal Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Gülener, İnoksan Yönetim Kurulu Başkanı Vehbi Varlık, Limak Enerji Uludağ Elektrik Genel Müdürü Ali Erman Aytaç, ONS Makina Pazarlama Müdürü Selçuk Sünnetçioğlu, Beyçelik Gestamp Ar-Ge Yöneticisi İmren Öztürk Yılmaz, IDRECT Academy Teknoloji Danışmanı Dr.
Fahrettin Gülener - 13.04.2019
DOSABSİAD,17. Genel Kurulu Geniş Katılımla Yapıldı
Divan Başkanlığı'nı duayen sanayici Fahrettin Gülener'in yaptığı genel kurulda konuşan DOSAB Başkanı Ersan Özsoy da, DOSABSİAD'ın, DOSAB'ın alt yapısını oluşturduğunu söyledi.
Fahrettin Gülener - 01.02.2019
Başkan Dündar: "Ustalık Dönemimizde Çırak Gibi Çalışacağız"
Başkan Dündar: "Ustalık dönemimizde çırak gibi çalışacağız" Başkan Dündar'dan DOSAB'a ziyaret BURSA - Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, şehrin bütün dinamikleriyle birlikte Bursa'yı daha ileriye götürmek için çalıştıklarını belirterek, "Ustalık dönemimizde çırak gibi çalışacağız" dedi. Osmangazi'de mahalle ve esnaf ziyaretlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve sanayiciler ile bir araya gelen Başkan Dündar, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. Ziyarette, DOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Ersan Özsoy, Başkanvekili Levent Eski, Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Işık, DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Öztürk'ün yanı sıra sanayiciler Fahrettin Gülener, Cemal Dikici, Erkut Dikici ve Eyvaz Yılmaz da hazır bulundu.
Fahrettin Gülener - 29.04.2018
Yarım Asır Önce Mezun Oldukları Okulun Bahçesinde Buluştular
Merkez Osmangazi ilçesinde bulunan ve 550 yıllık geçmişi olan Hocailyas İlkokulun'dan 60'lı yıllarda mezun olanlar, yıllar sonra okul bahçesinde buluştu. Kapalıçarşı esnafından Muhsin Özyıldırım'ın önderliğinde, okul müdürü Hülya Ayvaz ve okul aile birliği başkanı Elif Ateş'in desteğiyle yaklaşık 70 eski mezunun buluştuğu etkinlikte, anılar konuşuldu. Okulun 1967 mezunu iş insanı Fahrettin Gülener, yaşıtlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını, bu buluşmaya katılabildiği için şanslı olduğunu söyledi.
Fahrettin Gülener - 29.04.2018
Yarım Asır Önce Mezun Oldukları Okulun Bahçesinde Buluştular
Merkez Osmangazi ilçesinde bulunan ve 550 yıllık geçmişi olan Hocailyas İlkokulun'dan 60'lı yıllarda mezun olanlar, yıllar sonra okul bahçesinde buluştu. Kapalıçarşı esnafından Muhsin Özyıldırım'ın önderliğinde, okul müdürü Hülya Ayvaz ve okul aile birliği başkanı Elif Ateş'in desteğiyle yaklaşık 70 eski mezunun buluştuğu etkinlikte, anılar konuşuldu. Okulun 1967 mezunu iş insanı Fahrettin Gülener, yaşıtlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını, bu buluşmaya katılabildiği için şanslı olduğunu söyledi.
Fahrettin Gülener - 29.04.2018
Dha Yurt Bülteni-4
Görüntü Dökümü: --------------------------- -Hamamyolu caddesinden, -Gündüz yapılan etkinliklerden, -Belediye Başkanı Kazım kurt'un çiçek ve çiçek tohumu dağıtması, -Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un caddeyi gezmesi, -Caddeniin drone ile çekilmiş görüntüsü, -Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'un konuşması ve açılışın yapılması, -Kıraç konserinden çekilen görüntüler bulunuyor.) Haber-Kamera: ESKİŞEHİR, ======================================================== 4)YARIM ASIR ÖNCE MEZUN OLDUKLARI OKULUN BAHÇESİNDE BULUŞTULAR  BURSA'nın tarihi okullarından Hocailyas İlkokulu'ndan yarım asır önce mezun olanlar ilk defa bir araya geldi. Okul bahçesinde düzenlenen eski mezunların buluşmasında duygusal anlar yaşandı. Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde 550 yıllık geçmişi olan Hocailyas İlkokulun'dan 60'lı yıllarda mezun olanlar yıllar sonra okul bahçesinde buluştu. Hatıraların canlandığı buluşmada eski mezunlar, birbirleriyle hasret giderdiler. Kapalıçarşı esnafından Muhsin Özyıldırım'ın önderliğinde okul müdüresi Hülya Ayvaz ve Okul Aile Birliği Başkanı Elif Ateş'in desteğiyle yaklaşık 70 eski mezunun buluştuğu etkinlikte okulda yaşanan anılar tazelendi. Eski mezunlar arasında bulunan 1967 mezunu iş insanı Fahrettin Gülener, yaşıtlarıyla bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını, bu buluşmaya katılabildiği için şanslı olduğunu söyledi.
Fahrettin Gülener - 24.03.2018
Türkiye-Kosova İlişkileri Bursa'da Masaya Yatırıldı
BTSO Çok Amaçlı Salon'da gerçekleştirilen buluşmaya; BUMİAD Başkanı M. Orhan Efe, BTSO Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, Kosova Fahri Konsolosu Fahrettin Gülener, Belarus Fahri Konsolosu Berat Tunakan, Kosova Ekonomi Odası Genel Sekreteri Parim Bajrami, Kosova Ankara Büyükelçisi Avni Spahiu, Kosova Dış İşleri Bakan Yardımcısı Rejhan Vuniqi'nin yanı sıra Türk ve Kosovalı iş dünyası temsilcileri katıldı.
Fahrettin Gülener - 17.03.2018
Bursa 16. Kitap Fuarı" Kapılarını Açtı
Vali İzzettin Küçük, burada yaptığı konuşmada, fuarın güçlü, zengin ve heyecan verici olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Kitapla ilgili alacağımız mesafeler var. Tanınmış simalara 'Boş zamanlarınızda ne yaparsınız?' diye soru sorduklarında 'Kitap okurum, spor yaparım, balık tutarım.' gibi cevap verilir. Kitap okumak boş zaman işi değildir. Kitap okumak, en kıymetli en özel en müstesna zamanlarda yapılacak şeydir. Toplumun bu yaklaşımı bir defa yanlıştır." Herkesin evinde küçük de olsa bir kütüphane oluşturmasını tavsiye eden Küçük, şunları söyledi: "O kütüphane süs kütüphanesi olmamalı. Evdeki çocuğun kitap okuması buna bağlıdır. Etrafınızda birkaç tane kitaplık olacak. Bir tanesi yatak ucunuzun başında, birisi oturma odanızda olmalı. Bu olmazsa çocuğa 'Kitap oku' demenin bir anlamı yok. Sizi kitap okurken görmezse emin olun hiç kitap okumaya başlamaz. Sadece okuyacağı ders kitabı olur. Mahalle kütüphanelerini çoğaltmanız lazım. Çocukların bir sığınak, kaçamak olarak gördüğü yer internet kafeler olmalıdır. Bunun için kütüphanelerin sayısını çoğaltmamız lazım." Fuarın açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger, Türkiye Yayıncılar Birliği İkinci Başkanı Fahri Aral ve TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu Başkanı Doğan Hızlan da katıldı.
Fahrettin Gülener - 19.02.2018
Rotary'den Gençlere Dijital Çağda Liderlik Eğitimi
Bora Özkula, Fahrettin Gülener, Hüseyin Özdilek, Necdet Barışıker, Rüştü Bozkurt, Serkan Ceylan ve Toygun Tunçer gibi tiyatro sanatçısı, yazar, iş adamı ve sosyal medya uzmanı mesleğinde uzman konukların yer aldığı programda konuşmacılar, Dijital Çağda gençleri bekleyen konular, ileride geçerli olacak meslekler, gelecek çağda dijital dünyada karşılaşacakları engel ve fırsatlar, 3B Teknolojisi, Endüstri 4.
Fahrettin Gülener - 08.02.2018
Geleceğin Kaşifleri Bu Otobüsten Çıkacak
Bursa’da Osmangazi Belediyesi ve işadamı Fahrettin Gülener tarafından geliştirilip teknoloji laboratuvarı haline getirilen gezici sınıf otobüsü, okul okul gezip geleceğin kaşiflerini arayacak.
Fahrettin Gülener - 25.01.2018
BTM'de 4. Yıl Gururu
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener de bilim merkezlerini teoriyi pratiğe dökmenin uygulama sahaları olarak nitelendirerek, "Çocuklarımızı serbest bırakalım, çünkü sanat ve zanaat böyle başlar.
Fahrettin Gülener - 14.01.2018
Butgem'den Bosna Hersekli Kursiyerlere Mesleki Eğitim
Bosna Hersekli öğrencilerin sertifika töreninde konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, BUTGEM'in dünya markası bir eğitim merkezi olduğunu belirtti.
Fahrettin Gülener - 29.11.2017
Bursa Endüstri Zirvesi Türkiye Ekonomisine Hayat Veriyor
GÜLENER: 400'DEN FAZLA KATILIMCI FİRMA İLE GERÇEKLEŞECEK ​ Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener'de Bursa Metal İşleme Teknolojileri Fuarı, Bursa Sac İşleme Fuarı, Kalıp Avrasya 2017 ve Bursa Otomasyon Fuarı'nı aynı çatı altında buluşturan 2017 Bursa Endüstri Zirvesi'nin 7 ayrı salonda ziyaretçilerini ağırlayacağını söyledi.
Fahrettin Gülener - 29.11.2017
Bursa Endüstri Zirvesi
Yurt dışından gelecek iş adamlarının fuara katılan firmalarla ikili iş görüşmeleri yaparak, ihracat bağlantıları kuracağını dile getiren Ersözlü, şunları kaydetti: "Gerek BTSO Ur-Ge projeleri gerekse TÜYAP Fuarcılık Grubu'nun yurt dışındaki ofisleri kanalıyla ve Ekonomi Bakanlığı heyetleriyle bin 100 civarında iş insanı, fuarda katılımcı firmalarla buluşacak. Bu, şimdiye kadar hazırladığımız fuarlar içinde yurt dışından iş adamı katılımının en yoğunudur. Fuar, her yıl yüzde 10'luk bir büyümeyle kapılarını açıyor. Bu yıl da geçtiğimiz yıla göre, katılım yaklaşık yüzde 10 büyüyecek. Zirve, 40 bin metrekarelik alanda, 7 holde hazırlandı. Fuarlara, 410 firma katılıyor. Aynı zamanda 60 ülkeden hem kendi imkanlarıyla hem de BTSO ve TÜYAP imkanlarıyla gelecek olanlar var. Ülkemizdeki 30 şehirden iş adamları da fuara gelecek." "Hep birlikte iyi hazırlandık" Ersözlü, fuara katılım sağlayan "imalat endüstrisinin devleri" olarak tabir edilen firmaların yüzde 60'ının yerli olduğuna dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Bursa'nın en önemli sac işleme makineleri konusundaki firmaları, dünyaca ünlü talaşlı imalat konusundaki devler, fuarda yerini alıyor. Zirvede, Otomasyon Fuarı, Saç İşleme Teknolojileri Fuarı, Metal İşleme Teknolojileri Fuarı ve Kalıp Avrasya Fuarı yer alacak. Bu yıl fuarda Ur-Ge projeleri kapsamında, uzay, savunma, havacılık sanayi, makine sanayi, raylı sistemler sanayi ve kompozit sanayi olmak üzere 4 ayrı sektörde iş adamları, katılımcılarla buluşturulacak. Zirvenin 250 milyon dolarlık bir iş hacmi yaratmasını bekliyoruz. İnşallah bu hedefi yakalarız. Hep birlikte iyi hazırlandık. Yurt içi ve yurt dışı pazarlama konusunda elimizden geleni yaptık. Yarından itibaren bu yaptıklarımızın sonuçlarını almaya başlayacağız." Toplantıya, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, Takım Tezgahları Sanayici ve İşadamları Derneği (TİAD) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Murat Akyüz, Makine İmalatçıları Birliği (MİB) Genel Sekreteri Nail Türker de katıldı.
Fahrettin Gülener - 13.11.2017
Butgem'den Bosnalı Gençlere Mesleki Eğitim Desteği
Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fahrettin Gülener, BUTGEM'in düzenlediği eğitimlerle uluslararası bir proje niteliğine kavuştuğunu söyledi.
Fahrettin Gülener - 25.07.2017
Btso'nun Dev Projeleri İçin Geri Sayım Başladı
Her yıl 3 bin genci meslek edindiren BUTGEM'in büyük bir başarıya daha imza attığını söyleyen Burkay, şunları kaydetti: "BUTGEM'in sürdürülebilirlik konusunda gösterdiği başarı, kentimiz için büyük bir kıvanç kaynağı. Milletlerarası Ticaret Odası ve Dünya Odalar Federasyonu tarafından düzenlenen ve 27 ülkeden ticaret ve sanayi odalarının katılımıyla gerçekleştirilen '2017 Dünya Odalar Yarışması'nın en iyi 'Eğitim ve Öğretim Projesi' dalında finale kalan 4 proje arasında yer almayı başardık. Başta değerli dostum ve yönetim kurulu üyemiz Fahrettin Gülener olmak üzere BUTGEM'in hizmet kalitesini sürekli yükselten değerli arkadaşlarıma, BUTGEM çalışanlarına ve kıymetli hocalarımıza teşekkür ediyorum.
Fahrettin Gülener - 25.04.2017
Güney Afrikalı Yatırımcı Türkiye'ye Güveniyor"
BTSO'dan yapılan açıklamaya göre, Ekurhuleni Belediye Başkanı Charles Masina ve Ekurhulenili yatırımcılarla Güney Afrika Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Pule Isaac Malefane'nin yer aldığı heyet, BTSO Başkan Yardımcısı Fahrettin Gülener tarafından karşılandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Fahrettin Gülener Haberleri | Fahrettin Gülener Kimdir - Haberler - Fahrettin Gülener haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Fahrettin Gülener kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberleri... Son 2 yılda 64 bin 582 meslek lisesi öğretmenine işbaş
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 24.2.2021 20:41:05. #1.14#
title