Libya Konferansı öncesi Erdoğan ve Merkel telefonda görüştü
Haberler » Güncel » Libya Konferansı öncesi Erdoğan ve Merkel telefonda görüştü - Haber

Libya Konferansı öncesi Erdoğan ve Merkel telefonda görüştü

Berlin'de düzenlenecek Libya konferansı öncesi sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

Libya Konferansı öncesi Erdoğan ve Merkel telefonda görüştü

Almanya'nın Berlin kentinde yapılacak Konferansı öncesi Cumhurbaşkanı , Almanya Başbakanı ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre görüşmede, Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı.

NE OLMUŞTU?

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Berlin'de 19 Ocak Pazar günü yapılacak Libya Konferansı için devlet ve hükümet başkanları seviyesinde davette bulunmuştu.

Konferansa Türkiye, ABD, Rusya, İngiltere, Fransa, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri, Kongo Cumhuriyeti, İtalya, Mısır, Cezayir'in yanı sıra BM, AB, Afrika Birliği ve Arap Birliği temsilcilerinin katılacağı, Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Serrac ve Libya'nın doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in de konferansa davet edildiği belirtilmişti.

Daha önce Libya konusunda yürütülen Berlin Süreci kapsamında çalışma düzeyinde 5 toplantı yapılmıştı.


Haber Videosu

: Lİbya Konferansı öncesi Erdoğan ve Merkel telefonda görüştü

Manşet

Haberler