Erdoğan: 'Herhangi Bir Ülkenin Emriyle Hareket Etmeyiz"

Erdoğan: 'Herhangi Bir Ülkenin Emriyle Hareket Etmeyiz"

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İktidarının Herhangi Bir Ülkenin Emriyle Hareket Eden İktidar Olmadığını Vurgulayarak, 'Bu Harekatın Arkasında Hükümetimizin Verdiği Yetki Vardır. Siyasi Sorumluluğu da Bize Aittir. Muhalefet, Eleştirilerinde Bizi Muhatap Almak Durumundadır' Dedi.

Erdoğan: 'Herhangi Bir Ülkenin Emriyle Hareket Etmeyiz

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti iktidarının herhangi bir ülkenin emriyle hareket eden iktidar olmadığını vurgulayarak, ''Bu harekatın arkasında hükümetimizin verdiği yetki vardır. Siyasi sorumluluğu da bize aittir. Muhalefet, eleştirilerinde bizi muhatap almak durumundadır'' dedi.

Halkapınar Spor Salonunda gerçekleştirilen AK Parti İzmir Kadın Kolları 2. Olağan Kongresine katılan Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, Irak'ın kuzeyindeki terör unsurlarına yönelik yapılan sınır ötesi kara harekatının 7 bin rakımda 1-1.5 metre karda, çok zor şartlar altında gerçekleştirildiğini vurguladı. Erdoğan, şunları söyledi; "Terörle mücadelenin sadece askeri boyutu yok. Sadece tek tek teröristleri etkisiz hale getirerek, sadece sınır ötesi harekatlar yaparak terörü sona erdirmek mümkün değil. Öyle olduğunu söyleyenlere sesleniyorum. Askerimizin üzerinden, ordumuzun üzerinden siyaset yapmak gayretine girmek isteyenler var ya, onlara sesleniyorum. Sizin aklınız Allah aşkına muhalefete geçince mi yerini buldu? Bugüne kadar neredeydiniz? Türkiye'de terör 30 yıldır sürekli büyüyerek gelişti. Ondan sonra bir inişe geçti. Siz de iktidar oldunuz bu ülkede. O zaman neden Kandil'e gidip bu işi bitirmediniz? Yoksa aradınız da haritada Kandil'in yerini mi bulamadınız? Yoksa bizden habersiz gittiniz de 1995'lerde, 2000'lerde Kandil'de terörist mi yoktu? Bu ucuz polemikleri bırakın. Sınır ötesi harekatla terör örgütünün kökü kazınacak olsa, bugüne kadar Türkiye her türlüsünü yaptı. Onlarca defa bu tür harekat yapıldı.

AK Parti iktidarı herhangi bir ülkenin emriyle hareket eden iktidar değildir. Hangi ülke olursa olsun, biz istişaremizi yaparız, ilgili kurum ve kuruluşlarla yaparız. Gerekirse siyasi partilerle de bunu yaparız ve ondan sonra da kararımızı verir yola devam ederiz.''