Endonezya'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Endonezya'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Endonezya'nın Maluku eyaletinde 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Can ya da mal kaybının henüz belirlenemediği deprem sonrası ülkede tsunami alarmı verildi.

Güney Asya ülkelerinden Endonezya'da Richter ölçeğine göre 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deniz seviyesinin 208 kilometre derinliğinde gerçekleşirken depremde can ya da mal kaybı olup olmadığı henüz belirlenemedi.

TSUNAMİ ALARMI VERİLDİ

ABD Jeolojik Araştırmalar Merkezi (USGS) verilerine göre, Güney Asya ülkelerinden Endonezya'da Türkiye yerel saatiyle 05.53'te 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Denizde Maluku Bölgesi açıklarında meydana gelen deprem, deniz seviyesinin 208 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Depremin ardından ülkede tsunami alarmı verilirken, henüz can ya da mal kaybı olup olmadığı belirlenemedi.

ENDONEZYA JEOFİZİK KURUMU 7,7 OLARAK AÇIKLADI

Endonezya Meteoroloji, İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG) ise, depremin büyüklüğünü 7,7 olarak açıklarken, derinliği de 231 kilometre olarak kaydetti.

Kaynak: DHA
YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.