Düzce'deki Yağlı Güreşler Kıran Kırana Geçti

Düzce Belediyesi Tarafından Bu Yıl İlki Gerçekleştirilen Yağlı Pehlivan Güreşleri, Kıran Kırana Geçerken, Güreşlerde Başpehlivan Şaban Yılmaz Oldu.

Düzce'deki Yağlı Güreşler Kıran Kırana Geçti

Düzce Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen yağlı pehlivan güreşleri, kıran kırana geçerken, güreşlerde başpehlivan Şaban Yılmaz oldu.

Düzce 18 Temmuz Şehir Stadyumu'nda gerçekleştirilen Düzce Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri'ne, Düzce Vali Vekili Ercan Topaca, AK Parti Düzce Milletvekilleri Yaşar Yakış, Metin Kaşıkoğlu, Celal Erbay, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, daire amirleri ve çok sayıda güreşsever katıldı. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde son 5 yılın başpehlivanlarının güreştiği Düzce'de kıran kırana mücadeleler yaşandı. Kırkpınar efsanesi Ahmet Taşçı, Düzce Belediyesi Pehlivanı Ahmet Kavakçı ile güreşti. İki rakip

birbiriyle yenişemeyince puanlamaya gidildi. Puanlamada Ahmet Taşçı, pasif güreştiği için 3 ihtar alarak elendi. Güreşlerde bir çok güreşçi, er meydanında sakatlanarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. 10 boyda 150 güreşçinin güreştiği er meydanında başpehlivanlık için 2005 Kırkpınar Başpehlivanı Şaban Yılmaz ile Şükrü Kazan karşı karşıya geldi. Şaban Yılmaz rakibini tuşa getirerek mağlup etti.

Düzce Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde başpehlivanlıkta 1. Şaban Yılmaz, 2. Şükrü Kazan, 3. Ahmet Kavakçı ve 4. Mustafa Kemal Karaboğan oldu. Dereceye giren güreşçilere, madalyaları protokol üyeleri tarafından takıldı.

Bu arada, Düzce Yağlı Pehlivan Güreşleri'nde 400 kilogram yağ harcandığı belirtildi.

(AY-EYB-OK-S)