Haberi Paylaş

Kuzey Irak'ta Yabancılara Toprak Satın Alma Hakkı

Dünya Haberleri

Kuzey Irak'ta Yabancılara Toprak Satın Alma Hakkı

Yabancı Yatırımcıları Topraklarına Çekebilmek İçin Amerikan Ve İngiliz Televizyonlarında Reklam Filmi Yayınlattıran Kuzey Irak'taki Yerel Hükümet, Şimdi De Yabancılara Toprak Satın Alma, Burada Elde Edilen Geliri Ülkelerine Geri Götürme Ve 10 Yıl Boyunca Vergiden Muaf Olma Hakkı Tanıdı.

Yabancı yatırımcıları topraklarına çekebilmek için Amerikan ve İngiliz televizyonlarında reklam filmi yayınlattıran Kuzey Irak`taki yerel hükümet, şimdi de yabancılara toprak satın alma, burada elde edilen geliri ülkelerine geri götürme ve 10 yıl boyunca vergiden muaf olma hakkı tanıdı.

Kuzey Irak`taki yerel Kürt hükümetinin Başbakanı Necirvan Barzani, yerel Kürdistan Parlamentosu`nda kabul edilen ve Kürdistan Bölge Başkanı, Irak Kürdistan Demokrat Partisi lideri Mesut Barzani`nin onayladığı yasanın yürürlüğe girdiğini söyledi. Başbakan Barzani, Yatırım Teşvik Yasası`nın, yabancıların Kuzey Irak`a yatırım yapmalarını teşvik edeceğini, burada yaşayanların dünyanın gelişmiş çağdaş teknolojisiyle buluşacağını ifade etti. Kanunla yabancı şirketler bunlarla birlikte gümrük hakkı ödemeden dışardan mal getirebiliyor ve dışardan yabancı personel alabiliyor.

(Haber: İhsan DÖRTKARDEŞ/BT)

(VB)

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title