Dünyaca ünlü doktorun ölüm sonrası hakkında yaptığı tespit ortalığı ayağa kaldırdı - Haberler
Haberi Paylaş

Dünyaca ünlü doktorun ölüm sonrası hakkında yaptığı tespit ortalığı ayağa kaldırdı

Haberler.com - Barış Yahya Çinçin - Dünya
 - Güncelleme:
Dünyaca ünlü doktorun ölüm sonrası hakkında yaptığı tespit ortalığı ayağa kaldırdı

New York Üniversitesi Langone Tıp Merkezi'nden Dr. Sam Parnia, ölen bir insanın öldüğünü bileceğini ve ölümden sonra bir süre daha insan bilincinin açık kaldığını söyledi. Parnia'nın bu tespiti bilim dünyasında tartışma yarattı, konuyla ilgili ciddi eleştiriler var.

Bilim dünyası, ölüm anı ve sonrası hakkında araştırmalarda bulunmaya devam ediyor. New York Üniversitesi Langone Tıp Merkezi'nden Dr. Sam Parnia tarafından gerçekleştirilen bir araştırma ise bilim dünyasında karışıklık yarattı.

Dr. Sam Parnia, ölümün anlık bir durum olmadığını ve günler sürdüğünü dile getirdi.Parnia, "İlginç olan bir zaman var ki, ancak sen ve ben öldükten sonra, vücudumuzdaki hücreler yavaş yavaş kendi ölüm süreçlerine doğru gidiyor. Canlılar anında ölüye dönüşmüyorlar" dedi. Parnia, vücudun ölümden sonra da direndiğini ve insanın öldüğünün farkında olduğunu belirterek tüyler ürpertti.

Parnia'nın bu tespitinin ardından 2016 yılında Western Ontario Üniversitesi'nde dört kişinin cansız bedeni üzerinde yapılan araştırma yeniden gündem oldu. Bu araştırma kapsamında incelenen kişilerin beyin aktiviteleri, ölümden sonra da devam etmişti.

Parnia'nın tespiti, bilim camiasında da yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Bazıları Parnia'yı "Panikçi ve hayalperest" olarak tanımlarken, bazıları da "Söyledikleri doğru" diyerek doktora sahip çıktı.

Vefat Ölüm Dünya Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (4)

Yusuf Yaşar:

Öldükten sonra mahallede bir ölü olduğunu bilirsin. Cenaze işlemleri namaz vs. Bunlara eşlik edersin.Sonra kabre konulursun. Üzerin örtülür herkes gider. Dersin hadi bende gideyim. Tam kalkacaksın kafan başının üzerine konan taşa çarpar ve öylece kalırsın.O anda anlarsın ki ölen kişi sensin.

muzaffer yanıkkollu:

Bizim en büyük düşmanımız abd ve ab dir bunu her TÜRK bilir i

vatandaş rıza:

mntık dışı beyin ölümü gercekleşen hastanın geri dönmesi halinde bilinci yok oluyor ölümden bir süre sonra hücreler canlı olsa bile bilinc diye birşey olmadıgı icin hic birşeyın farkında kimse olamaz tıbbi bir bilgimde yok mantıklı olanı bu

Tüm 4 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title