Haberler

Bulgaristan'da iki otobüste büyük miktarda nakit ele geçirildi

Son Güncelleme:
Abone Ol

Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye geçmeye çalışan iki yolcu otobüsünde toplam 74 bin euro ve 10 bin Amerikan doları nakit ele geçirildi.

Bulgaristan'ın Kapitan Andreevo Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye geçmeye çalışan iki yolcu otobüsünde toplam 74 bin euro ve 10 bin Amerikan doları nakit ele geçirildi.

Sınır kapısında 30 bin euro'yu montuna gizlemeye çalıştığı Romanya'dan gelen Türkiye'ye gelen otobüste 19 yolcu taşıdığı ve yapılan detaylı arama sırasında Türk vatandaşı bir yolcunun plastik torbalar içinde beline sarılmış vaziyette euroları saklamaya çalıştı. Bulgaristan gümrük müfettişi, yolculardan birinin otobüsteki koltuğa banknotlar koyarak bunları dış giysisiyle kapatmaya çalıştığını fark etti. Erkek Türk vatandaşının huzurunda sayılan bu paraların toplam 30 bin euro nakit olduğu belirlendi. Kişisel açıklamalarında paranın kendisine ait olduğunu belirtti.

Kontrol çalışmaları otobüsteki bir başka yolcunun da bizzat muayene edilmesiyle devam eden gümrük memurları, beline sarılı cesedin üzerinde euro banknotları ve ABD doları buldu. Rumen vatandaşı olan adam 20 bin euro ve 10 bin ABD dolarını sakladı. Yarım saat sonra yine Romanya'dan Türkiye'ye giden 19 yolculu başka bir otobüs, X-ray cihazı da dahil olmak üzere baştan sona kontrol edilmiş, herhangi bir ihlale rastlanmamıştı. Beline içinde 20 avro değerinde bin 200 banknot (toplamda 24 bin avro) bulunan bir şeffaf torba saran yolcunun kişisel muayenesi yapıldı. Ele geçirilen paranın toplam miktarı 74 bin euro ve 10 bin ABD doları oldu. İhlal edenlere Para Yasası ilgili olarak, soruşturmayı yürüten gümrük müfettişi tarafından Haskovo Bölge Savcılığı gözetiminde yürütülen bir ön yargılama süreci başlatıldı. - EDİRNE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Dünya

Amerika Birleşik Devletleri Bulgaristan Romanya Türkiye Dünya Haberler

Bakmadan Geçme

Telefon ne zaman icat edildi? Telefon mu telgraf mı önce icat edildi? Telefon icat tarihi nedir? 11 Aralık 2023 Resmi Gazete atama kararları! Resmi Gazete bugünün kararları neler? NACİ GÖRÜR İSTANBUL DEPREMİ AÇIKLAMASI NEDİR? İstanbul'un en tehlikeli semtleri, ilçeleri neresi? Naci Görür istanbul depremi için ne dedi? BARAJ DOLULUK ORANLARI 10 ARALIK: İstanbul (İSKİ) baraj doluluk oranları yüzde kaç, İstanbul'un kaç günlük suyu kaldı? İBB İyi Parti Grup Başkan Vekili İBRAHİM ÖZKAN KİMDİR, kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Halk TV konuğu İbrahim Özkan biyografisi! YARGI YEKTA DİZİDEN AYRILIYOR MU? Yargı dizisindeki Yekta (Uğur Polat) öldü mü, diziden neden ayrılıyor? Onur Şan kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, evli mi, Urfalı mı, nasıl ünlü oldu? Onur Şan hayat hikayesi ve biyografisi! BUGÜN (11 ARALIK) İSTANBUL'da hava durumu nasıl olacak, yağmur var mı? İSTANBUL 11 ARALIK 5 günlük hava durumu! Bu hafta sonu hava nasıl? 11 ARALIK (YARIN) HAVA DURUMU | İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Antalya, Hatay haftalık, 5 günlük hava durumu! Yarın hava durumu ne, kaç derece? SURVİVOR 2024 YARIŞMACILARI KİMLER? Survivor 2024 kadrosunda kimler var, oyuncuları belli oldu mu, Turabi var mı? Asgari Ücrette zam pazarlığı başlıyor! Asgari Ücret 2024 açıklandı mı, ne zaman açıklanacak, ne kadar oldu, yüzde kaç arttı? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MUĞLA || Yarın Muğla'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 MERSİN || Yarın Mersin'de okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 ANTALYA || Yarın Antalya'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi? 11 ARALIK OKULLAR TATİL Mİ 2023 İSTANBUL || Yarın İstanbul'da okullar tatil mi, var mı, yok mu, ders işlenecek mi?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title