Annesi ölen kuzuya yapılanlar önce tepki çekti, sonra takdir topladı - Haberler
Haberi Paylaş

Annesi ölen kuzuya yapılanlar önce tepki çekti, sonra takdir topladı

Haberler.com - Dünya
 - Güncelleme:

Annesi ölen kuzunun başka bir koyun tarafından kabul edilmesi için sıra dışı bir yönteme başvuruldu. Ölen kuzudan kestiği deri parçasını, annesi ölen kuzunun üzerine bağlayan ve o anları kayda alıp sosyal medyada paylaşan sürü sahibi, ilk başta tepki çekse de sonradan olanları görenler tarafından takdir edildi.

Annesi ölen bir kuzuyu başka bir koyunun kabullenmesi bir hayli zordur. Hayvancılıkla uğraşanlar annesi ölen kuzunun başka koyunlar tarafından kabul edilmesi için kendilerince türlü yöntemler geliştiriyor. Bu yöntemlerden biri de kuzunun kokusunun değiştirilmesi... Sosyal medyada paylaşılan bir videoda bunun örneklerinden biri gösterildi.

BAĞ KURMAK İÇİN SIRA DIŞI YÖNTEM

Yavrusu ölen koyun ile annesi ölen kuzu arasında bağ kurmak isteyen sürü sahibi, ölen kuzudan kestiği deri parçasını annesi ölen kuzunun üzerine bağladı. Bununla da yetinmeyen sürü sahibi, yavrusu ölen koyunu yere yatırıp kabullenmesini istedikleri kuzuyu üzerine sürttü.

ÖNCE TEPKİ, SONRA TAKDİR TOPLADI

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran video ilk başta tepki çekti. Ancak yapılan işlemin ardından yavrusu ölen koyunun kuzuyu sahiplendiğini görenler, sürü sahibine teşekkür etti.

Haberler.com - Dünya

kurt, Dünya, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (7)

Yasin akyüz:

Kurbanda hayvanlara eziyet ediyorlar gidin eti kasaptan alın diyen insanlar bunu garip görmeleri gayet normal

İsa Kökcü:

Biz yörüğüz. Bende anlatayım birşeyler Cok yasanıyor bu tür vakalar bazı keçiler oğlağını ölü doğuruyor tabi doğum esnasında biz bunu öngörüyoruz. Keçinin arkasından ölü oğlağı çıkarıyoruz ama keçiye göstermiyoruz hemen götürüp biryere bırakıyoruz Keçiyi yerden kalkmasına musade etmeden hemen ordan başka bir yeni oğlak getiriyoruz en yeni doğanlardan İkiz eşi getirip oğlağın ayaklarını bağlıyoruz keçinin arkasına doğum suyuna sürtüyoruz ondan sonra bırakıp olay yerinden kaçıyoruz tamamdır

Alis Yiğit:

Arkadaşlar cahil olmayın bu devirde herşeyi tuaf Garipmis gibi görmeyin yav bu teknoloji bu kadar kitap kütüphane bu kadar okul kurs içinde yaşayıp İlk insanlar gibi herşeye tuaf bakmayın herkese deli muamelesi yapmayın cahilliyiniz yüzünden huzur bozmayın her şeyi yerinde görün gezmenin en kolay olduğu devirde yaşıyoruz yurt dışı pahaliysa yurt içini gezin gezin okuyun cahil kalmayın

Tüm 7 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title