Doğum yapan kadını aracı pislenmesin diye taksisinden indiren şoföre ev hapsi cezası verildi

Doğum yapan kadını aracı pislenmesin diye taksisinden indiren şoföre ev hapsi cezası verildi

Anadolu Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde, bir kadını doğum yaptığı için aracını kirletecek gerekçesiyle araçtan indirdiği öne sürülen taksi sürücüsüne ev hapsi cezası verildi.

Suriye uyruklu Mahmut Haşim, hamile olan eşi Ayşe Haşim'in sancılanması üzerine, hastaneye götürmek için çağırdığı taksiye bindiklerini, taksi sürücüsü M.B'nin, eşinin doğum yapmak üzere olduğu iddiasıyla kendilerini araçtan indirdiğini iddia ederek şikayetçi oldu.

Gebze Cumhuriyet Başsavcılığının açıklamasında, olayın dosya içeriği, şüphelinin savunması fotoğraf, kamera görüntüleri ve müştekinin ifadesi kapsamında inceleme yapıldığı belirtildi.

"TAKSİCİNİN ZOR DURUMDA OLAN KADINA YARDIM ETMEDİĞİ ANLAŞILMIŞTIR"

Doğum yapmak üzere olan kadının eşiyle taksiye bindiği esnada taksi şoförünün, kadının Suriyeli olduğunu görerek almak istemediği ve taksiye binen kadının bu esnada doğum yapmaya başladığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:"Bu arada ambulans çağrılması üzerine doğumun taksinin içinde gerçekleştiği, taksi şoförünün müştekilere inin demesi ve bunu defaten tekrarlaması üzerine müştekilerin inmek zorunda kaldığı, şüphelinin de ambulans sesini duyduğu anda müştekileri ve ambulans beklemeden müştekilerin inmesinden sonra olay yerini terk ettiği, şüphelinin müştekiyi fiziksel bir müdahale ile değil sözlü olarak kızgın ses tonları ile defaten tekrarlayarak müştekilerin de doğum gerçekleşir gerçekleşmez inmek zorunda kaldıkları, taksicinin vicdani ve insani yükümlülüğünü yerine getirmeyerek zor durumda olan kadına yardım etmediği, sadece bekleyerek inmesini istediği anlaşılmıştır."

Kadının ve bebeğin sağlık durumlarının iyi olduğu, herhangi bir hasar ya da sağlık problemlerinin bulunmadığı ifade edildi.

EV HAPSİ KARARI VERİLDİ

Açıklamada, doğum yapmakta olan Suriye uyruklu kadını ve eşinin taksiye bindikten sonra taksiden indirilmesi ve doğum yapması olayı ile ilgili yardım ve bildirim yükümlülüğünün ihlali suçundan gözaltına alınan şüphelinin, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe adli kontrol şartıyla salıverildiği, Gebze Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine şüpheli hakkında süresiz olarak konutunu terk edememek suretiyle ev hapsi kararı verildiği vurgulandı.

NE OLMUŞTU?

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde dün yaşanan olayda, doğum yapmak üzere olan Ayşe Haşim'i hastaneye götürmek üzere ailesi taksi çağırdı. Eşi Mahmut Haşim ile birlikte aracına binen kadının doğum yapmak üzere olduğunu gören taksici M.B, kadını ve ailesini araçtan indirdi. Evine dönmeye çalışan Ayşe Haşim, binanın merdivenlerinde doğum yaptı. Olay anının görüntüleri sosyal medyada yayılınca, ekipler taksi şoförünü gözaltına aldı.

Doğum yapan kadını aracı pislenmesin diye taksisinden indiren şoföre ev hapsi cezası verildi

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları (19)
: Covid 19 salgını varken ve taksiye kaç kişinin nasıl bineceği belliyken taksiyi hasta nakil aracı gibi görmek son derece yanlış hele bu dönemde 112 ler bile tam techizat giyinip geliyor taksici ne yapsın yumurta kapının ağzına gelene kadar bekleyen zihniyetin kimseyi suçlamaya hakkı yok bekleyecek ambulans gelecek ben Suriyeliyim her hakka sahibimi bırakacaklar ülkelerinde her şey normale dönüyor gitsinler ülkelerine kuluçka makinesi gibi ha bire burada çocuk yapıp durmasınlar
: burada empati yapın siz taksici olsanız ne yaparsınız diyelim taksiye aldı doğum her zaman fırt diye çocuğun doğmasıyla olmaz ola ki bebeğin boynuna kordon dolandı ya da bebek ters gelidi taksici ne yapsın yahu sen arabana almadın diye adama saldırılacağına taa doğumun başlangıcı olan ana kadar bekleyen cahillere laf edilsin taksici ekmeğini o araçtan kazanıyor kan revan içinde bir arabayı nerede temizletir nasıl temizler 112 var onu bekleyecekler adam taksici can kurtaran değil
NEVA: Kocaeli gibi büyük şehirde takside dogumda ısrar edilmesi yanlış.Ambulans beklecek ambulans gelinceye hiç olmazsa evde doğum yapılır.Kucucuk tehlikeli hijyenik olmayan bir yerde değil.Anne de son ana kadar niye beklemiş.Takside Bebek ve anne ölse niye aldın taksiye denir.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title