Diyap Ağa Haberleri

Diyap Ağa haber, Diyap Ağa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Diyap Ağa - 11.10.2020
Diyap Ağa - 04.09.2020
Otel odasında ölü bulunan hakimin ölüm nedeni belli oldu
Olay, Hozat ilçesi Diyap Ağa Mahallesi'ndeki bir apart otelde meydana gelmişti.
Diyap Ağa - 03.09.2020
Son dakika 3. sayfa: Tunceli'de bir hakim kaldığı otel odasında ölü bulundu
Olay, Hozat ilçesi Diyap Ağa Mahallesi'ndeki bir apart otelde meydana geldi.
Diyap Ağa - 23.04.2020
TBMM'nin açılışının 100. yılı
Siyasetin ve demokrasinin bir yanının "çatışma", diğer yanının "uzlaşma" olduğuna işaret eden Şentop, şunları söyledi: "Bu farklılıkları, iflah olmaz bir kindarlığa; görüş farklılıklarını kan davasına dönüştürmek, neticesiz kalmaya mahkum olduğu gibi, milleti nifak tuzağına itmek anlamı taşıyacaktır. Yüz yıl önce Milli Mücadele'yi yöneten Birinci Meclis'te, Mehmet Akif ile Cami Baykurt, Diyap Ağa ile Hamdullah Suphi, Hüseyin Avni Ulaş ile Kılıç Ali, Hasan Basri Çantay ile Mahmut Esat Bozkurt, Ali Şükrü Bey ile Adnan Adıvar yan yana, omuz omuza istiklali tam yolunda mücadele ediyordu.
Diyap Ağa - 23.04.2020
TBMM'nin açılışının 100. yıl dönümü dolayısıyla Birinci Meclis'te tören düzenlendi
100 yıl önce bu sıralarda, Mehmet Akif ile Cami Baykurt, Diyap Ağa ile Hamdullah Suphi, Hüseyin Avni Ulaş ile Kılıç Ali, Hasan Basri Çantay ile Mahmut Esat Bozkurt, Ali Şükrü Bey ile Adnan Adıvar aynı gaye için yan yana, omuz omuza mücadele ediyordu.
Diyap Ağa - 31.08.2019
"CHP, Sivas Kongresi ruhuna tuz ruhu kadar itibar etmiyor"
Atatürk'ün kurduğu CHP'nin milli mücadelenin karşısında olan bölücü örgüt Kürt Teali Cemiyetinin bugünkü uzantılarıyla kader ortaklığı ve siyasi iş birliği içinde olduğunu ileri süren Yalçın, açıklamasını şöyle sürdürdü: "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Sivas'ı basmak, milli iradenin sesini susturmak isteyen Ali Galip'le aynı kafadadır. Kılıçdaroğlu'nun ilham kaynağı, Birinci TBMM'ye Dersim adına katılan Diyap Ağa değil; İtilaf Devletleri adına Koçgiri'de isyan çıkaran Alişan ve Haydar kardeşler gibi hainlerdir.
Diyap Ağa - 31.08.2019
MHP Başkan Yardımcısı Yalçın'dan CHP'ye tepki
"Sivas'ı basmak, milli iradenin sesini susturmak isteyen Ali Galip'le aynı kafadadır" CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında ithamlarda bulunan Yalçın, "CHP, Milli Mücadele'nin karşısında olan bölücü örgüt Kürt Teali Cemiyetinin bugünkü uzantılarıyla kader ortaklığı ve siyasi iş birliği içindedir. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; Sivas'ı basmak, milli iradenin sesini susturmak isteyen Ali Galip'le aynı kafadadır. Kılıçdaroğlu'nin ilham kaynağı, Birinci TBMM'ye Dersim adına katılan Diyap Ağa değil; İtilaf Devletleri adına Koçgiri'de isyan çıkaran Alişan ve Haydar kardeşler gibi hainlerdir.
Diyap Ağa - 14.06.2019
Doğu Anadolu'da karne heyecanı
2018-2019 eğitim öğretim yılının tamamlanması dolayısıyla Diyap Ağa İlkokulunda program düzenlendi.
Diyap Ağa - 23.04.2018
Bakan Soylu'dan "23 Nisan" Mesajı
TBMM'nin büyük mücadeleye sahip çıktığını aktaran Soylu, çatışma sesleri Meclise yaklaşınca Dersim Mebusu Diyap Ağa'nın, "Biz buraya savaşmaya mı yoksa kaçmaya mı geldik?" sözlerini hatırlattı.
Diyap Ağa - 23.04.2018
Bakan Soylu'dan 23 Nisan Mesajı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Varlığında, duruşunda kendine ait bir tavrı ve karakteri olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşunun 98. yıl dönümünün gururla idrak edildiğini ifade eden Bakan Soylu, şunları dedi: "Türkiye Büyük Millet Meclisi, dünyadaki emsallerinden çok farklıdır. Dünyadaki hemen hemen bütün meclisler, savaşlar bittikten, devletler kurulduktan sonra teşekkül etmiştir. Oysa Gazi Meclisimiz bir Kurtuluş Savaşı'nı yönetmek, milletin kaderini milletin kendisinin tayin edebilmesi için bir savaş ortamında kurulmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük başarılarından birisi de savaş koşullarında hemen bir ordu kurup savaşmayı düşünmekten önce bir meclis kurup milletin fikrine müracaat etmek olmuştur. ve o meclis gerçekten de o büyük mücadeleye sahip çıkmıştır. Çatışma sesleri meclise yaklaşınca Dersim Mebusu Diyap Ağa'nın 'Biz buraya savaşmaya mı yoksa kaçmaya mı geldik' çıkışı, sadece kararlı bir duruş göstermenin ötesinde Gazi Meclise sonsuza dek sürecek bir karakter vermiştir.
Diyap Ağa - 10.11.2017
Kurtuluş Savaşı Destanı Çankaya'da Anıtlaştı
Taşdelen: "Yine Mustafa Kemal'in, yine Cumhuriyetin yanındayız" Mustafa Kemal'in yanında onunla birlikte canını hiçe sayarak mücadele eden kahramanlar olduğunu belirten Taşdelen, 1920 yılında Mecliste mücadele eden büyük dedesi Dersim Milletvekili Diyap Ağa'dan bahsetti.
Diyap Ağa - 22.07.2016
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)
Kılıçdaroğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Ayrıca biz şunu da söyledik; darbe kime karşı yapıldı? Parlamenter rejime karşı yapıldı. Neresi bombalandı? TBMM bombalandı. TBMM bombalanırken, TBMM çalışıyor muydu? Evet, çalışıyordu. TBMM bombalanırken çalışıyorsa, darbe girişimi sonrası niçin çalışmasın? Bu Meclis, Kurtuluş Savaşını yöneten bir Meclis mi? Evet. Yani düşünün, düşmanla savaşıyorsunuz, top sesleri Polatlı'dan geliyor, bazıları çıkıp 'merkezi Kayseri'ye taşıyalım' diyorlar. Dersim Milletvekili Diyap Ağa çıkıp, 'hayır biz buraya ölmeye geldik.
Diyap Ağa - 23.04.2016
TBMM'nin Açılışının 96. Yıl Dönümü
"Çünkü onlar çok iyi biliyorlardı, bu Gazi Meclis başarıya ulaşırsa, onların da istiklal ve onur ümidi olacaktı. Bu Gazi Meclis başarısızlığa uğrarsa, onları da hüsran bekliyordu" diyen Başbakan Davutoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu iki tarihi boyuttan hareketle baktığımızda, geliniz hep beraber ciddi muhasebe yapalım. 100 sene önce dedelerimizin oturduğu bu Meclis, bugün 100 sene sonra yine değişik tehditlerle karşı karşıya kalan bir ülkenin Meclisidir, hepimizin Meclisidir. Gazi Meclis'in devamı olarak da bugün istiklal mücadelesi vermek anlamında beka Meclisidir. Onun için siyasi düşüncelerimiz arasındaki farkları bir kenara koyarak, hep beraber bu ülkenin istiklali, bu milletin onuru için omuz omuza verelim. Nereden ve hangi şekilde gelirse gelsin tehdit, hep beraber karşı duralım. Bu ülkenin insanlarına kim saldırırsa, hep beraber onun karşısında omuz omuza verelim. Terörün her türlüsünü hep beraber lanetleyelim. Gazi Meclis'in içinde eminim, 'bu toprakların bir parçasının kaderi diğerinden ayrıdır' diye düşünen çıksaydı, önce o Gazi Meclis'in üyeleri isyan ederdi. Dersimli Diyap Ağa'nın o güzel ifadeleriyle.
Diyap Ağa - 23.04.2016
TBMM'nin Açılışının 96. Yıl Dönümü
100 yıl önce Bu Meclis Ulus'ta toplanmıştı, Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'tü. Meclis'in üyelerinin hepsi, o zaman vatan toprağı olan, bir kısmı da sınırlarımızın dışında işgal altında kalmış beldelerden gelen insanlarla, temsilcilerle doluydu. Her birinde hüzün vardı. Çünkü bin yılı aşkın bir süre kader birliği yapmış insanların toprakları işgal edilmiş, savunulan değerler zulme uğramış, tahkir edilmiş, vatan topraklarının her bir yöresinden acı işgal haberleri geliyordu. Dersimli Diyap Ağa bir taraftaydı, Rumeli çocuğu, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy bir taraftaydı, Diyarbakır Milletvekili Mehmet Zülfü Tigrel bir başka köşede, yine Dersimli Mustafa Zeki Saltuk bir başka kenarda, Erzincanlı Nakşi Şeyhi Şeyh Hacı Ahmet Baysoy yine orada.
Diyap Ağa - 09.02.2016
TBMM Genel Kurulu
Atatürk'ün Diyap Ağa ile çekilmiş fotoğrafı CHP Tunceli Milletvekili Gürsel Erol, konuşma yapmak için geldiği kürsüye, "Atatürk'ün Diyap Ağa ile çekilmiş fotoğrafını" koydu.
Diyap Ağa - 13.09.2015
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu Açıklaması
Topçu, bu mücadeleden başarılı çıkılacağını vurgulayarak, şöyle devam etti: "Bölücü terör örgütü, arkasında kim olursa, hangi desteği olursa olsun, tekne kazınır gibi kazınacak. Şu anda dağ kadrosunun kuvvetli bir kısmı imha edildi. Şehirlerdeki yapılanmaları sökülüp atılıyor. Devlet güçlüdür. Kürt kardeşlerime bir kere daha çağrıda bulunmak istiyorum. Biz yumurta ikizi kardeşiz. 5 milyon aile birbirinden kız alıp kız vermiştir. Dede, nine, emmi, dayı, gelin ve damat olmuşuz. Bunun daha ötesinde bin yıldır yüce bir medeniyet kazanımında bir ve beraber kaynaşmışız. Gün bugündür. Kürt kardeşlerimiz de devletine ve milletine sahip çıkacaktır. Dün Çanakkale'de nasıl çıktıysa, Anafartalar'da, Sakarya'da, Dumlupınar'da nasıl çıktıysa, Diyap Ağa neler yaptıysa, bugün de kardeşlerimiz onu yapacaktır.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Diyap Ağa Haberleri | Diyap Ağa Kimdir - Haberler - Diyap Ağa haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Diyap Ağa kimdir, hayatı ve biyografisi. Diyap Ağa kimdir? Gürsel Erol'un dedesi Diyap Ağa kimdir?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 09:12:37. #1.14#

title