Diş Hekimi Pertev Kökdemir İngiliz Parlamentosu'nda

Diş Hekimi Pertev Kökdemir İngiliz Parlamentosu'nda

20.03.2018 09:05 | Son Güncelleme: 20.03.2018 09:10
Diş Hekimi Pertev Kökdemir İngiliz Parlamentosu'nda

ITSEB geleneksel hale getirdiği 14 Mart Tıp Bayramı etkinliklerini bu yıl İngiliz Parlamentosu'nda düzenlenen bir etkinlikle kutladı.

Türkiye'den diş sağlığı alanındaki gelişmeleri konuşmak üzere Diş Hekimi Pertev Kökdemir davetliydi. Kökdemir, 'Diş sağlığında gelişen teknolojiler' hakkında bir konuşma da yaptı.

15 Mart Çarşamba günü Londra'da düzenlenen seminerler South East Cornwall Milletvekili Sheryll Murray ile Hendon Milletvekili Dr. Matthew Offord'un ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Doktorların yanı sıra politikacılar, sivil toplum dernekleri temsilcileri ve işadamlarının katıldığı izleyicilerin hazır bulunduğu seminerlerin açılış konuşmasını İTSEB Başkanı Dr. Ali Demirbağ yaptı. Bu yılki ekinliğin teması, 'Göçmenler, Savaş ve Tıp'tı. ITSEB'in İngiltere Parlamentosu'nda düzenlenen ve Londra Başkonsolos'u Çınar Ergin ile MUSİAD UK Başkanı Nuri Bulgurcu ve Bozca-Der Başkanı Mehmet Sar'ın da aralarında olduğu dinleyicilerin ilgiyle takip ettikleri seminer yaklaşık dört saat sürdü.

HEM İYİ AĞIRLAMAK HEM SAĞLIKLARINA KAVUŞTURMAK

Diş Hekimi Pertev Kökdemir de bir konuşma yaptı. Kökdemir konuşmasında özellikle sağlık turizmine değindi. Kökdemir, "Dental turizm alanı; hem turizm, hem de diş sağlığı alanlarını kapsadığı için turizm kadar zor, sağlık kadar da hassas bir alan haline geliyor. Yani hem ülkemize gelen misafirleri iyi ağırlayıp mutlu olmalarını sağlamanız, hem de sağlıklarına kavuşturup rahat ve huzurlu bir şekilde ülkelerine uğurlamanız gerekiyor. Üstelik de bu işi sınırlı bir zaman içinde ve mümkün olduğunca hassas çalışarak sorunsuz veya ilerleyen yıllarda problem çıkarmayacak şekilde yapmanız gerekiyor" dedi.

10 DAKİKADA EL DEĞMEDEN PORSELEN KAPLAMA

Diş Hekimi Pertev Kökdemir, ileri teknolojiler kullanarak diş alanında neler yapılabileceğini de şu sözlerle anlattı:

"Bir günde hiç dişi olmayan bir ağıza implant destekli sabit porselen yapabiliyoruz. Birçok tedavide lazer ile kanamasız ve ağrısız tedavi yapabiliyoruz. CAD-CAM sistemi ile kameralar ile ölçü alıp el değmeden 10 dakikadan kısa bir süre içinde tek bir porselen kaplamayı hazırlayabiliyoruz. Kemik erimesi olan ve 10 yıl önce 'İmplant yapılamaz' denilen hastaların ağızlarına yeni teknikler ve malzemelerle kemik ilavesi, implant ve sabit dişler yapabiliyoruz. Hiç diş teli kullanmadan, şeffaf plaklarla ortodontik tedavi yaparak diş çapraşıklıklarını düzeltebiliyoruz. Sağlık turizminde kısıtlı sürenin bilincinde olarak konvansiyonel yöntemleri bile uyguladığımız süreçlerdeki değişikliklerle bir aydan 5-7 güne düşürebiliyoruz."

WHATSAPP'TAN HEMEN DÖNÜŞ YAPIYORUZ

"Sağlık turizminde, binlerce kilometre uzaktan gelmek isteyen hastaların öncelikle kendi mahallesindeki bir diş hekimine gidiyor gibi hissetmesi gerekiyor" diyen Diş Hekimi Pertev Kökdemir, "Bunun için hastalarla hızlı iletişim çok önemli. Bu amaçla WhatsApp ve e-posta yoluyla hastalarımızla çok hızlı iletişim kurup hasta kayıtlarına ulaşabiliyoruz. Bu sayede hastaların tedavi planını hızlı bir şekilde çıkarıyoruz. Tedavi için seyahate çıkacak hastaların yapılacak tedavilere hem psikolojik, hem de ekonomik olarak hazırlıklı olmalarını sağlıyoruz" dedi.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title