DİRAYET TAŞDEMİR HABERLERİ

Dirayet Taşdemir haber, Dirayet Taşdemir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dirayet Taşdemir

Dirayet Taşdemir

Doğum Yeri Ağrı / Türkiye
Doğum Tarihi 18.4.1982 - ...

Dirayet Taşdemir Kimdir ?

Dirayet Taşdemir (d. 18 Nisan 1982), Türk siyasetçi ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili. 7 Haziran 2015 tarihinden beri Ağrı Milletvekilliği görevini sürdürmektedir. 18 Nisan 1982 Ağrı doğumlu olan Dirayet Taşdemir, Mersin Üniversitesi Sosyoloji ve Arkeoloji bölümü'nden mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Dirayet Taşdemir - 21.02.2021
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında soruları yanıtladı (2)
Kendisine verilen telefon numarasının eski HDP Siirt Milletvekili Hatice Kocaman'a ait olduğunu kaydeden Bakan Soylu, şöyle konuştu: "Onu arıyor diyor ki 'Ben terör örgütüne katılmak istiyorum, sizin telefonunuzu bana verdiler. Söylediği cümle şu 'Benim başımı belaya mı koyacaksın, telefonda böyle şeyleri konuşma, şuraya gel.' Onun evinde biraz kalıyor ve ardından onun yol göstermesiyle terör örgütüne katılıyor. Zaten birçoğunun böyle olduğunu bu yöntemlerle ya ilçe başkanları ya il başkanları il yöneticileri ya belediye başkanları ya belediye meclis üyeleri, bunlarla beraber, açık alan yapılanmalarıyla bunu gerçekleştiriyorlar. Ardından Gara'da eğitimlerini alıyor. Bazen Mahmur'a gidiyor bazen geliyor. En nihayetinde Gara'dan Mahmur'a gidileceği söyleniyor. Sivil kıyafetli olan ve birkaç zamandır da orada kaldığını gördüğü birisiyle beraber arabaya biniyorlar Gara'da. İşte ne kadar kaldığını söyledikten sonra yanındaki 'Bunu tanıdın mı?' diyor. 'Hayır tanımadım.' diyor. 'Bu Dilan Dirayet Taşdemir.
Dirayet Taşdemir - 29.01.2021
Van'da izinsiz yürüyüşe katılan HDP ve DBP milletvekilleri hakkında soruşturma başlatıldı
Yapılan incelemelerde, DBP Eş Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz ile HDP'nin Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Muş Milletvekili Şevin Coşkun, Ağrı Milletvekili Abdullah Koç, Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Van Milletvekili Muazzez Orhan Işık, Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, Iğdır Milletvekili Habip Eksik ve Şırnak Milletvekili Hüseyin Kaçmaz'ın söz konusu yürüyüşe katıldığı tespit edildi.
Dirayet Taşdemir - 13.12.2019
HDP milletvekillerinin teröristlere yardımı bir kez daha belgelendi
İran'dan Türkiye'ye kaçan ve HDP İlçe Başkanı tarafından güvenli bir yere götürüldüğü sırada yakalanan teröristin arkasındaki HDP desteği bir kez daha gözler önüne serildi. HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir'in ilçe başkanını arayarak, terörist Aziz Oruç'u güvenli bir yere götürmesi talimatını verdiği ortaya çıktı.
Dirayet Taşdemir - 09.10.2019
HDP'li Taşdemir'den Barış Pınarı Harekatı değerlendirmesi
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik düzenlediği operasyonun kabul edilebilir olmadığını savundu.
Dirayet Taşdemir - 04.03.2019
Hdp Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Ağrı'da
Temelli, daha sonra beraberindeki HDP Ağrı Milletvekilleri Abdullah Koç, Dirayet Taşdemir ve partililerle Diyadin'e geçti.
Dirayet Taşdemir - 04.12.2018
Hdp'li 10 Milletvekili, Meclis'te Açlık Grevi Başlattı
Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan için cezaevinde açlık grevi başlatan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e destek vermek amacıyla HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan kendisiyle beraber HDP milletvekilleri Berdan Öztürk, Mithat Sancar, Dirayet Taşdemir, Kemal Bülbül, Şevin Coşkun, Serpil Kemalbay, Habip Eksik, Züleyha Gülüm ve Erdal Aydemir ile birlikte TBMM'de 2 gün sürecek açlık grevi eylemi başlattı.
Dirayet Taşdemir - 04.12.2018
Hdp'li 10 Milletvekili, Meclis'te Açlık Grevi Başlattı
Terör örgütü PKK'nın elebaşı Abdullah Öcalan için cezaevinde açlık grevi başlatan HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven'e destek vermek amacıyla HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan kendisiyle beraber HDP milletvekilleri Berdan Öztürk, Mithat Sancar, Dirayet Taşdemir, Kemal Bülbül, Şevin Coşkun, Serpil Kemalbay, Habip Eksik, Züleyha Gülüm ve Erdal Aydemir ile birlikte TBMM'de 2 gün sürecek açlık grevi eylemi başlattı.
Dirayet Taşdemir - 04.12.2018
Hdp TBMM Grup Toplantısı
Buldan, kendisiyle birlikte açlık grevine, TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, HDP milletvekilleri Berdan Öztürk, Dilan Dirayet Taşdemir, Kemal Bülbül, Şevin Coşkun, Serpil Kemalbay, Habip Eksik, Züleyha Gülüm ve Erdal Aydemir'in katıldığını söyledi.
Dirayet Taşdemir - 20.09.2018
Diyarbakır'da Görülen Hdp'li Vekillerin Davasının Nakli İstendi
KCK/TM ana davasından yargılanırken, milletvekili oldukları için dosyaları ayrılan ve halen 2'si vekil olan 8 HDP'linin dosyasının güvenlik gerekçesiyle başka ile nakledilmesi talebinde bulunuldu.  KCK ana davası görülürken, milletvekili seçildikleri ve dokunulmazlıkları olduğu için dosyaları ayrılan HDP'li Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime  Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım'ın yargılamasına devam edildi.
Dirayet Taşdemir - 20.09.2018
Diyarbakır'da 6'sı Eski Hdp'li 8 Milletvekilinin Yargılandığı Dava
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya HDP milletvekilleri Dirayet Taşdemir ve Alican Önlü ile eski milletvekili Osman Baydemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime Konca ve Nadir Yıldırım katılmazken, avukatları hazır bulundu.
Dirayet Taşdemir - 30.07.2018
Hdp Myk Belli Oldu
Alınan karar doğrultusunda HDP'nin yeni MYK'sında görev alan isimler ve görevleri şöyle: Seçim İşleri Komisyonu Sözcüsü Ali Ürküt, Örgütlenmeden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Alican Önlü, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu Sözcüsü Ayşe Acar Başaran, Basın Yayın ve Propagandadan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Azad Barış, Kadın Meclisi Sözcüsü Dirayet Taşdemir, Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Emine Kaya, Göçmen ve Mülteciler Komisyonu Sözcüsü Gülsüm Ağaoğlu, Emek, Ekonomi ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Günay Kubilay, STK ve Siyasi Partilerle İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hakkı Saruhan Oluç, Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Hişyar Özsoy, Parti İçi Eğitimden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı İlknur Birol, Ekolojiden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Murat Çepni, Halklar ve İnançlar Komisyonu Eş Sözcüsü Nimetullah Erdoğmuş, Genel Sayman Ömer Önen, Yerel Yönetimler Komisyonu Sözcüsü Selahattin Aslan, Eğitim Politikaları ve Kültür-Sanat Alanından Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Sevtap Akdağ Karahalı, Gençlik Meclisi Eş Sözcüsü Tuna Aydın, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Yurdusev Özsökmenler.
Dirayet Taşdemir - 11.07.2018
Hdp'nin Meclis Başkanı Adayı Meral Danış Beştaş Oldu
HDP Grup Başkanvekili Ayhan Bilgen, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran ve Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir birlikte gelerek Meclis Başkanlığı adaylık dilekçesini sundu.
Dirayet Taşdemir - 08.05.2018
Terör Propagandası'ndan Hdp'li Öztürk'e Beraat, Taşdemir'e 1 Yıl 8 Ay Hapis
ERZURUM 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan yargılanan HDP Ağrı milletvekilleri Dirayet Taşdemir 1 yıl 8 ay hapis cezasına mahkum edilirken, aynı suçtan Berdan Öztürk beraat etti.
Dirayet Taşdemir - 20.04.2018
Hdp'li Temelli: 24 Haziran'da Türkiye Güneşli Günlere Kavuşacak
HDP Milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Dilan Dirayet Taşdemir ile birlikte, merkez Seyhan ilçesindeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, katılımcıları selamladı.
Dirayet Taşdemir - 20.04.2018
Hdp'li Temelli 24 Haziran'da Türkiye Güneşli Günlere Kavuşacak
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 24 Haziran'da Türkiye'nin umudunu kurduğu güneşli günlere kavuşacağını söyledi. HDP Milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Dilan Dirayet Taşdemir ile birlikte merkez Seyhan ilçesindeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, katılımcıları selamladı.
Dirayet Taşdemir - 20.04.2018
Dha Yurt Bülteni-11
Görüntü Dökümü: -------------------------------- -Termik santralin kurulacağı Alpu Ovasının görüntüsü, -Metin Feyzioğlu'nun vatandaşlarla birlikmte, -Feyzioğlu'nun konuşması ve gazetecilerin sorularını yanıtlaması, -Feyzioğlu'nun Şeker Fabrikası önündeki işçilerle çekilen görüntüsü bulunuyor.) Haber-Kamera: Kemal ATLAN-ESKİŞEHİR/DHA Kemal ATLAN/ESKİŞEHİR, - =================================================== 3)HDP'Lİ TEMELLİ: 24 HAZİRAN'DA TÜRKİYE GÜNEŞLİ GÜNLERE KAVUŞACAK HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, 24 Haziran'da Türkiye'nin umudunu kurduğu güneşli günlere kavuşacağını söyledi.  HDP Milletvekilleri Meral Danış Beştaş ve Dilan Dirayet Taşdemir ile birlikte merkez Seyhan ilçesindeki bir düğün salonunda gerçekleştirilen toplantıya katılan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, katılımcıları selamladı.
Dirayet Taşdemir - 11.04.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir de Türkiye'de toplumsal çöküşün izlerinin bu olaya bakılarak anlaşılabileceğini savundu.
Dirayet Taşdemir - 11.04.2018
TBMM Genel Kurulu Toplandı
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir ise cezaevlerinde yaşanan sorunlar hakkında söz aldı.
Dirayet Taşdemir - 22.03.2018
Hdp'li Milletvekili Öztürk Hakkında "Yakalama Kararı" Çıkartıldı
Şırnak'ın Cizre ilçesinde, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülüp Erzurum'un Tekman ilçesinde defnedilen bir teröristin de aralarında bulunduğu 5 PKK'lı teröristin cenazelerine katıldıkları iddia edilen HDP Ağrı milletvekilleri Dirayet Taşdemir ve Berdan Öztürk'ün, "terör...
Dirayet Taşdemir - 21.03.2018
Nevruz Bayramı Kutlamaları
Nevruz ateşinin yakıldığı etkinliğe HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir ve partililer ile vatandaşlar katıldı.
Dirayet Taşdemir - 08.03.2018
Hdp'li Ertan: Biz Kadınlar Kendi Tarihimizi, Kendi Kaderimizle Yazıyoruz
Maraş Caddesi'ndeki Musa Anter Parkı önüde yapılan kutlamaya HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir ve Milletvekiliği düşürülen eski Siirt Milletvetili Besima Konca, HDP ve DBP'li yöneticilerin yanı sıra yaklaşık 500 kişi katıldı.
Dirayet Taşdemir - 08.03.2018
Dha Yurt Bülteni-13
Maraş Caddesi'ndeki Musa Anter Parkı önüde yapılan kutlamaya HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir ve Milletvekiliği düşürülen eski Siirt Milletvetili Besima Konca, HDP ve DBP'li yöneticilerin yanı sıra yaklaşık 500 kişi katıldı.
Dirayet Taşdemir - 08.03.2018
Hdp'li Ertan: Biz Kadınlar Kendi Tarihimizi, Kendi Kaderimizle Yazıyoruz
Maraş Caddesi'ndeki Musa Anter Parkı önüde yapılan kutlamaya HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan, Bitlis Milletvekili Mizgin Irgat, Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir ve Milletvekiliği düşürülen eski Siirt Milletvetili Besima Konca, HDP ve DBP'li yöneticilerin yanı sıra yaklaşık 500 kişi katıldı.
Dirayet Taşdemir - 22.02.2018
Yardımcı Doçentlik Kaldırılıyor
Mecliste şu an bir kaçak var" HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, teklif üzerinde şahsı adına yaptığı konuşmada, "Mecliste şu an bir kaçak var. O da HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir'dir.
Dirayet Taşdemir - 22.02.2018
Hdp'li Milletvekili Taşdemir Hakkında "Yakalama Kararı" Çıkartıldı
Şırnak'ın Cizre ilçesinde, güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada öldürülüp Erzurum'un Tekman ilçesinde defnedilen bir teröristin de aralarında bulunduğu 5 PKK'lı teröristin cenazelerine katıldıkları iddia edilen HDP Ağrı milletvekilleri Dirayet Taşdemir ve Berdan Öztürk'ün, "terör...
Dirayet Taşdemir - 22.02.2018
TBMM Genel Kurulu
HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, önergenin kapsamının, diğer illeri de kapsayacak şekilde genişletilmesi gerektiğini belirterek, "Muş ve Ağrı'nın da büyük sorunları var, oralardaki sorunları da araştırmamız lazım.
Dirayet Taşdemir - 15.02.2018
TBMM Genel Kurulu Toplandı
Genel Kurulda gündem dışı söz alan HDP Ağrı Milletvekili Dirayet Taşdemir, hasta tutuklu Celal Şeker'in ölümüne ilişkin konuşmasında, 16 yıldır diyaliz makinasına bağlı olarak yaşayan Şeker'in, böbrek yetmezliği sorunu yaşadığını, daha sonra da kanser hastalığına yakalandığını anlattı.
Dirayet Taşdemir - 06.02.2018
Hdp'li 8 Vekilin Yargılanması
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya HDP milletvekilleri Çağlar Demirel, Osman Baydemir, Dilan Dirayet Taşdemir, Ahmet Yıldırım, Besime Konca, Alican Önlü, Nadir Yıldırım ve Selma Irmak katılmazken avukatları hazır bulundu.
Dirayet Taşdemir - 22.01.2018
Hdp'li Nadir Yıldırım Hakkında Tutuklamaya Yönelik Yakalama Kararı
KCK Ana Davası'nda dosyaları ayrılan HDP milletvekilleri Osman  Baydemir, Dirayet Taşdemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime  Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım'ın 6 Şubat günü görülmesi gereken duruşması, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın HDP Eş Genel Başkan yardımcısı ve Van Milletvekili Nadir Yıldırım'ın tutuklanmasına ilişkin talebi nedeniyle bugün görüldü.
Dirayet Taşdemir - 22.01.2018
Hdp Milletvekili Yıldırım Hakkında "Yakalama" Kararı
Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuksuz yargılanan HDP milletvekilleri Osman Baydemir, Dirayet Taşdemir, Çağlar Demirel, Selma Irmak, Ahmet Yıldırım, Besime Konca, Alican Önlü ve Nadir Yıldırım katılmazken, avukatları hazır bulundu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dirayet Taşdemir Haberleri | Dirayet Taşdemir Kimdir - Haberler - Dirayet Taşdemir haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Dirayet Taşdemir kimdir, hayatı ve biyografisi. Nevruz Bayramı kutlandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 00:29:03. #1.16#

title