Die Welt Haberleri

Die Welt haber, Die Welt son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Die Welt - 25.11.2021
Die Welt gazetesi muhabiri Yücel'in "Türk devleti ve milletini aşağılama" suçundan yargılandığı dava
Die Welt gazetesi muhabiri İlker Deniz Yücel'in, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan yargılandığı davada, mahkeme savunmanın istinabe yoluyla alınmasına karar verdi.
Die Welt - 27.07.2021
Almanya'da evinde 2. Dünya Savaşı'ndan kalma tank bulunan kişiye ne ceza verileceği tartışma konusu oldu
Savunma avukatı, silahların çoğunun artık çalışmadığını ve tankın hurda olarak satın alındığını söylüyor. Die Welt gazetesinin haberine göre savunma tarafı, 50.
Die Welt - 09.07.2021
Almanya'da Türk akademisyen Ahmet Ünalan, Die Welt gazetesine karşı hukuki süreç başlattı
Die Welt gazetesince yapılan haberde, Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyalet hükümetinde 2008'den bu yana yürüttüğü "eğitim danışmanlığından atıldığı" iddia edilen Türk akademisyen Ahmet Ünalan, söz konusu gazeteye karşı hukuki süreç başlattı.
Die Welt - 25.06.2021
AB'den somut adımlar yerine diyalog vaadi
İlişkilerdeki tıkanıklık Zirve başlamadan önce sızan haberler AB'nin Türkiye'ye yönelik en önemli gündeminin 18 Mart 2016 tarihli mutabakatın süresinin uzatılarak AB ülkelerine kaçak göçmenlerin girişinin engellenmesi olduğunu doğruluyor. 18 Mart 2016'da varılan mutabakata göre AB, Türkiye'nin geri alacağı her kaçak göçmene karşı bir Suriyeli mülteciyi kabul edecek, bu kapsamda yasadışı şekilde Türkiye'den Yunanistan'a geçen sığınmacılar da geri gönderilecekti. Ancak Alman Die Welt gazetesinin ulaştığı gizli bir raporun zirvenin hemen öncesinde yayımlanmasından anlaşıldığı kadarıyla, AB Komisyonu şimdiye kadar Türkiye'ye yapılan iadelerin çok düşük olduğu görüşünde.
Die Welt - 12.06.2021
Almanya'nın Türkiye ile ilişkilerinin bozulmaması için PKK'yı destekleyen heyete izin vermediği iddia edildi
Almanya'nın etkili gazetelerinden Die Welt'in polis raporuna dayandırıldığı haberinde, ülkedeki PKK'ya yakın Kürt derneklerinin terör örgütüne destek olmak amacıyla "canlı kalkan" kampanyası başlattığı, haziran ayı içinde insanların gruplar halinde Irak'a gitmek için yola çıkacağı belirtildi.
Die Welt - 12.05.2021
Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in "Türk devleti ve milletini aşağılama" suçundan 2 yıla kadar hapsi istendi
Die Welt gazetesi muhabiri İlker Deniz Yücel'in, "Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti devletini, devletin kurum ve organlarını aşağılama" suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması istendi.
Die Welt - 12.05.2021
Deniz Yücel'in 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi
Almanya'da yaşayan Die Welt Gazetesi Türkiye temsilcisi Deniz Yücel hakkında 'Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama' suçundan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Die Welt - 25.04.2021
Mısır, İsrail'in yanı başında bir de Filistin devleti kurulmasını teşvik ediyor
Mısır resmi haber ajansı (MENA) Sisi'nin Almanya'nın Die Welt gazetesine verdiği mülakattan bazı bölümleri yayınladı.
Die Welt - 15.04.2021
Harp tarihi ve güç dengesinde değişimin aktörü: Türk SİHA'ları
Türkiye'nin insansız hava araçları konusunda kaydettiği ilerleme son zamanlarda dış basında sıklıkla gündem olmaya devam ediyor. İngiliz The Guardian Bayraktar silahlı insansız hava araçlarının (SİHA) bölgedeki askeri dengeyi hızla değiştirdiğini yazdı. Telegraph gazetesinde yer alan haberde ise savaşın doğasının değiştiğine dikkat çekiliyordu. Financial Times Türkiye'nin yükselen bir drone gücü olarak SİHA konusunda ABD, İsrail ve Çin'e rakip olduğunu gündeme getirdi. Alman Die Welt Türkiye'nin SİHA teknolojisinde öncü ülkelerden biri haline geldiğine ve askeri başarılar kazandığına yer verdi.
Die Welt - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2017- Die Welt gazetesinin Türkiye temsilcisi İlker Deniz Yücel, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan tutuklandı.
Die Welt - 14.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- İstanbul 32. Ağır Ceza Mahkemesi, Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel hakkında 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan iddianameyi kabul ederek tahliyesine karar verdi.
Die Welt - 02.01.2021
Almanya'da Kovid-19 aşısı olanların sayısı 190 bine yaklaştı
Alman hükümeti, Kovid-19'a karşı zamanında yeteri kadar aşı tedarik edilmediği gerekçesiyle eleştiriliyor Federal hükümete danışmanlık yapan Ulusal Bilim Akademisi Leopoldina üyesi Frauke Zipp, Die Welt gazetesine yaptığı açıklamada, hükümeti aşı tedariki konusunda ihmalkar davranmakla suçladı.
Die Welt - 14.12.2020
OECD'den gelişmiş ülkelere "aşıda bütün insanlığı düşünün" uyarısı
Gurria, Alman Die Welt gazetesine verdiği röportajda, Kovid-19 aşısı konusunda gelişmiş ülkeleri "bencillik yapmamaları" konusunda uyardı.
Die Welt - 06.11.2020
Türkiye karşıtlığı bağlamında BAE-Fransa işbirliği
Son durum Macron'un Ermenistan'la dayanışmasını ifade etmesi ve gerçekleşen son çatışmalarda Azerbaycan ve Türkiye'yi suçlaması, özellikle İslam'a yönelik ve İslamofobiyi canlandıran konuşmaları ve Türkiye karşıtı söylemlerinin hızla artması oluşan krizi üst seviyeye taşıdı. Macron'un bu tavrından cesaretlenen ve Hazreti Peygamber'e hakaret içeren karikatürler yayımlayan Charlie Hebdo dergisinin şimdi de Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik hakaret içerikli karikatür yayımlaması, Paris ve Ankara ilişkilerini daha büyük bir krizin beklediğini gösteriyor. Bununla birlikte Macron tarafından üretilen İslam karşıtı söylemlere ve "ifade özgürlüğü" kılıfı altında çizilen karikatürlere Müslümanlar tarafından tepki gösterildi. Macron'un İslam'a hakaret içeren açıklamaları sadece BAE tarafından olumlu karşılandı. BAE'nin dışişlerinden sorumlu bakanı Enver Gargaş Alman Die Welt gazetesine verdiği röportajda, Macron'un açıklamalarının dikkatlice dinlenmesinin gerektiğini söyleyerek İslam'ı terörle eşdeğer gören bu zihin yapısının savunuculuğunu yaptı.
Die Welt - 22.09.2020
ANALİZ – Doğu Akdeniz geriliminde Almanya hangi rolü oynayacak?
Maksadımız bir tarihsel anlatı ortaya koymak değildir. Aksine, ortaya koymamız gereken en önemli husus, Almanya ve Fransa'nın potansiyelini maksimize ederek süper güç olmasının yolunun karşılıklı bir rekabetten geçtiğini hatırlatmaktır. İkinci Dünya Savaşı sonrası güç merkezi Atlantik ötesine kayan Batı'nın, Avrupa ile ilgili ortaya koyduğu perspektif, kıtanın bir daha içinde savaş yaşanmayacak bir medeniyet merkezi olarak yeniden konumlanmasıydı. Bu amaçla müşterek bir Avrupa şuurunu meydana getirmek, bunu ise Almanya ve Fransa'nın önderliğinde bir birlik tesis ederek başarmak amaçlanmıştı. Gerek Fransa'nın gerekse Almanya'nın rekabete girerek süper güç olma perspektifi ortaya koymamaları bu birliğin varlığını mümkün kılacaktı. Buna karşın, savaş sonrası iki farklı ekonomik program izleyen Almanya ve Fransa farklı şekillerde gelişti. Almanya izlediği sanayi programı ile yeniden toparlanırken, Fransa eski zararlı alışkanlıklarından bir türlü kurtulamamış ve refah konusunda eski kolonilerinden akan zenginliğe bel bağlamıştı. Enerji konusunda dahi hala büyük oranda Afrika'ya bağımlı olan Fransa'nın, zenginliği sanayi gelişmede arayan Almanya ile rekabet etmesi mümkün değildi. Neticede Fransa savaşın galibi, Almanya ise mağlubu olmasına rağmen, Avrupa Birliği'nin (AB) dümenine Almanya geçti. Almanya'yı AB'nin "çekinik hegemonu" (reluctant hegemon) olarak adlandıranların aslında altını çizdikleri en önemli gerçek, Almanya'nın Fransa'nın çok ötesinde bir potansiyele sahip olmakla, birliğin yegane lideri olduğu idi. Bu durum Fransa tarafından asla itiraf edilmeyen bir geri kalmışlığı ortaya koyarken, AB'nin yük paylaşımında ağırlık büyük oranda Almanya'ya bırakılmıştır. Sürekli olarak kendi potansiyeli için çalışan bir Fransa'nın yanında, AB ve birlik üyesi ülkeler için gayret sarf eden bir Almanya projeksiyonu, adeta tabii bir durum olarak ortaya konulmaktaydı. Sabık Fransız Cumhurbaşkanı François Hollande 2019 yılında Alman Die Weltgazetesine verdiği mülakatta "Avrupa bundan sonra ekonomik, finansal bir şirket olmanın ötesinde ekoloji, demokrasi, kültür, savunma gibi alanlarda bir birlik olarak yeniden şekillenmelidir.
Die Welt - 15.09.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "ceketi" Alman Welt gazetesine haber oldu
Alman Die Welt gazetesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "ekose desenli ceketleri" hakkında bir yazı yayımlandı.
Die Welt - 03.09.2020
2 Eylül 2020 Haberleri
2 Eylül 2020 Manşet Haberleri.
Die Welt - 02.09.2020
Son dakika haberleri! Dışişleri Bakanlığından Alman Die Welt gazetesi ve Yunanistan Hükümet Sözcüsü'ne tepki Açıklaması
Son dakika gelişmesine göre Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Alman Die Welt gazetesinde Doğu Akdeniz konusunda Türkiye'ye atfen yayımlanan haberin tamamen hayal mahsulü olduğunu bildirdi.
Die Welt - 02.09.2020
Dışişleri: "Yunan makamları asılsız haberlerle uğraşacaklarına gerginliği artırıcı adımlara son...
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunan Hükümet Sözcüsü'nün, Die Welt'te Türkiye hakkında yayınlanan bir habere ilişkin ifadeleri hakkındaki soruya verdiği cevapta, "Bugün Die Welt gazetesinde Doğu Akdeniz konusunda ülkemize atfen yayınlanan haber tamamen hayal mahsulüdür.
Die Welt - 02.09.2020
FLAŞ
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy: Bugün Die Welt Gazetesi'nde Doğu Akdeniz konusunda ülkemize atfen yayınlanan haber tamamen hayal mahsulüdür.
Die Welt - 16.07.2020
Die Welt gazetesi muhabiri Yücel'e 2 yıl 9 ay hapis cezası
Almanya'da yaşayan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel, "terör örgütü propagandası yapmak" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçlarından yargılandığı davada, "PKK terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 9 ay 22 gün hapis cezasına çarptırıldı.
Die Welt - 16.07.2020
GAZETECİ DENİZ YÜCEL'E 2 YIL 9 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ
Alman 'Die Welt' gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel'e, yargılandığı davada "PKK/KCK terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 9 ay hapis cezası verildi.
Die Welt - 16.07.2020
Son dakika haberi | flash
Son dakika haberi: 'Die Welt' gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel, "FETÖ propagandası yapmak" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından beraat ederken, "PKK terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Die Welt - 16.07.2020
Almanya'da yaşayan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel, "terör örgütü propagandası yapmak"...
Almanya'da yaşayan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Die Welt - 16.07.2020
GÜNDEM / 16 Temmuz 2020
(Rize/Artvin) (Fotoğraflı-Görüntülü) 4 - Almanya'da yaşayan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in, "terör örgütü propagandası yapmak" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçlarından İstanbul 32.
Die Welt - 15.07.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 16 Temmuz 2020
(Rize/Artvin) 3 - Almanya'da yaşayan Die Welt gazetesi muhabiri Deniz Yücel'in, "terör örgütü propagandası yapmak" ve "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek" suçlarından İstanbul 32.
Die Welt - 08.07.2020
Bonn Üniversitesi Viroloji Enstitüsü Direktörü Prof. Streeck'ten korona tespitleri
Streeck, mart ayında haftalık haber dergisi Stern'e yaptığı açıklamada "Karantina kararının çok acele alındığı kanaatindeyim" diyerek Almanya'da yayımlanan günlük gazete Die Welt'e verdiği röportajında da Alman hükümetinin korona ile mücadelesini tenkit etmişti.
Die Welt - 04.07.2020
Alman medyası: "Türkiye'ye yönelik seyahat uyarılarının arkasında sağlık endişeleri yok"
Die Welt gazetesinin haberinde, Kovid-19 salgını kisvesi altında Almanya'nın Türkiye'ye karşı başka çıkar oyunu oynamaya çalıştığı kaydedildi.
Die Welt - 04.07.2020
Almanya ve Brüksel, Türkiye'ye seyahat uyarısı konusunda dürüst değil
"Almanya, korona virüs kisvesi altında bir çıkar oyunu oynuyor" Alman Die Welt gazetesindeki bir yazıda Almanya'nın Türkiye'ye karşı korona virüs kisvesi altında bir çıkar oyunu oynamaya çalıştığı ifade edildi.
Die Welt - 29.06.2020
Son dakika haberleri: Airbus CEO: Uçak teslimatları iki yılda yüzde 40 düşecek
Almanya merkezli Die Welt'in sorularını yanıtlayan Faury, buna karşılık üretimin yüzde 80 düzeyinde düştüğü Nisan ayına göre bir gelişme yaşandığının da altını çizdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Die Welt Haberleri | Die Welt Haber - Haberler - Die Welt haberleri, son dakika die welt haber ve gelişmeleri burada. Die Welt gazetesi muhabiri Yücel'in Türk devleti ve milletini aşağılama suçundan yargılandığı dava.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 16:01:55. #1.16#

title