Didim'de Vurularak Ölen 12 Yaşındaki Kız Çocuğu Toprağa Verildi

Didim'de Vurularak Ölen 12 Yaşındaki Kız Çocuğu Toprağa Verildi

Aydın'ın Didim İlçesinde Kavga Eden İki Grubun Açtığı Ateşte Seken Bir Merminin İsabet Etmesi Sonucu Hayatını Kaybeden 12 Yaşındaki Kız Çocuğu, Son Yolculuğuna Uğurlandı. Olayla İlgili İse 2 Kişi Gözaltına Alındı.

Didim'de Vurularak Ölen 12 Yaşındaki Kız Çocuğu Toprağa Verildi

Aydın'ın Didim ilçesinde kavga eden iki grubun açtığı ateşte seken bir merminin isabet etmesi sonucu hayatını kaybeden 12 yaşındaki kız çocuğu, son yolculuğuna uğurlandı. Olayla ilgili ise 2 kişi gözaltına alındı.

Olayda ağır yaralanan ve hastaneye kaldırılırken yolda hayatını kaybeden Alev Ö.'nün cenazesi, İzmir Adli Tıp Kurumu'ndan alındı. Didim'e getirilen cenaze, kılınan namazın ardından toprağa verildi. Cenaze töreni sırasında anne Şebnem Koca ile akrabaları sinir krizleri geçirdi. Acılı anne, "Onun cansız bedeni kollarımda kaldı. Herkesten yardım istedim. Sokak ortasında çıkan kavgalarda insanlar ölüyor. Ben yavrumu kaybettim. Yüreğim yanıyor. Bu işin peşini bırakmayacağım."

Öte yandan, güvenlik güçleri tarafından olaya karıştığı iddia edilen 2 şüpheli gözaltına alındı. Alev Ö.'nün Didim Arif Nihat Asya İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi olduğu ve hayatını kaybettiği pazar yerinde daha önceki yıllarda ailesi ile birlikte pazarcılık yaptığı öğrenildi. Alev'in, annesi Şebnem Koca'nın ilk evliliğinden dünyaya geldiği öğrenildi.

(EV-İK-OK-Y)

Kaynak: İHA