Dedeli Haberleri

Dedeli haber, Dedeli son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dedeli - 19.11.2020
Halkapınar'da fiber internet altyapı çalışmaları
Halkapınar'da internet altayapısı olmayan İvriz Mahallesine 3 kilometre fiber internet hattı tamamlandı. Osmanköseli, Dedeli ve Körlü mahalleleri içinse gerekli girişimlerin yapıldığı bildirildi.
Dedeli - 21.10.2020
Kırşehir patates üretiminde alternatif hale geliyor
Kırşehir'in patates üretiminde alternatif il haline gelmeye başladığını vurgulayan Şahin, şöyle devam etti: "Üreticiler, Nevşehir'deki patates hastalığı ve karantina uygulamasından dolayı alternatif yer aradı. İlimizin de buna müsait bakir toprakları olduğu için şu anda Nevşehir'in ve Türkiye'nin en büyük patates firması ve tohumluk firması Kırşehir'de tohumluk ekiyor. İlimizde 10 bin dekar alanda ve 17 çeşidin üzerinde patates deneme ekimi yapılıyor. Bu manada ilimiz çiftçileri de alternatif ürünleri değerlendirmeye alarak tarlalarımız boş kalmadan şeker pancarına ve yem bitkilerine alternatif patates üretimi gerçekleştiriyor." Patates üretiminin merkeze bağlı Ulupınar, Dedeli, Değirmenkaşı, Akçaağıl, Karaboğaz, Kesikköprü köyleri ile Mucur ilçesindeki Rişvan, Karakuyu, Yörücek köylerinde yoğunlaştığını aktaran Şahin, kısmen de Kaman ilçesi Demirli köyü, Akpınar ilçesi Köşker, Çiftlik Mehmet Ağa köylerinde üretim yapıldığını anlattı.
Dedeli - 16.10.2020
Müdürden Bafralı dondurmacılara tüyo
Samsun'un Bafra ilçesinde oluşturulan Salep Çalışma Grubu tarafından "Salep Yetiştiriciliği" konulu toplantı düzenlendi. Türkiye doğasında bol miktarda bulunan, son yıllarda ekonomik getirisinin yüksek olması dolayısı ile küçük ölçekli arazilerde yetiştirilmeye başlanan salebin Bafra'da yaygınlaştırılması için çalışmalara başlandı. Bu amaçla İlçe Kaymakamı Cevdet Ertürkmen'in talimatları ile Bafra Meslek Yüksekokulu, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bafra Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, Bafra Ziraat Odası Başkanlığı, Dedeli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kurumlarından temsilcilerin yer aldığı "Salep Çalışma Grubu" oluşturulmuştu.
Dedeli - 17.07.2020
Giresun Cumhuriyet Başsavcılığından "Rabia Naz Vatan" açıklaması Açıklaması
Kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla Cumhuriyet Başsavcılığınca basın açıklaması yapılmasına karar verildiği bildirilen açıklamaya, şöyle devam edildi: "12 Nisan 2018 tarihinde Giresun ili Eynesil ilçesi Gümüşçay Mahallesi Dedeli sokakta ikamet ettiği evin önünde sırt üstü yatar vaziyette yaralı olarak bulunan Rabia Naz Vatan, ambulans ile götürüldüğü Görele Devlet Hastanesinde tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetmiştir.
Dedeli - 04.07.2020
Halkapınar'a 875 bin liralık yatırım
Söz konusu yatırımlar için Konya Büyükşehir Belediyesinden 875 bin liralık ödeneğin çıktığını aktaran Bakkal, şunları kaydetti: "Osmanköseli, Körlü, Dedeli, Küsere, Karayusuflu, Büyükdoğan, Çakıllar, ve merkez mahallelerini yakından ilgilendiren bu yatırımlar için projede emeği geçen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a, KOSKİ Genel Müdürü Ahmet Demir'e ve ekibine şükranlarımı sunuyorum.
Dedeli - 20.06.2020
Ankara'daki Ulus 100. Yıl Çarşısı binası yıkım işi ihalesi yapıldı
Muhammen bedeli 699 bin 547 lira olan ihalede en yüksek teklifi 2 milyon 150 bin lirayla Dedeli Yapı Geri Dönüşüm Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin verdiği bildirilen açıklamada, sağlanan kazancın Büyükşehir Belediyesi kasasına aktarılacağı kaydedildi.
Dedeli - 15.05.2020
BAİB'in 15 yönetim ve denetim kurulu üyesi istifa etti
Geride kalan 2 yıllık süre zarfında proje geliştirme ve uygulamanın yanı sıra birliğin sevk ve idaresiyle temsilinde ortaya konulan vizyonun yönetim kurulunda derin ayrılıkların oluşmasına yol açtığını bildiren Civan, şunları kaydetti: "Bu durum da birliğin sağladığı faydayı minimumun da altına indirecek kadar zaafiyete neden oldu. Yönetim kurulunun görev yapma imkanı ortadan kalktı. İşlevsizliğin had safhada, kişisel hırs ve menfaatlerin ön planda olduğu bir ortamda görevde kalma ısrarının, sorumlusu olduğumuz şehirlere, sektörlere ve ihracatçılarımıza zarar vereceği düşüncesiyle denetim kurulu üyesi, asil ve yedek yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla 4 yıllığına seçilmiş olduğumuz tüm görevlerden bugün itibarıyla ayrıldığımızı kamuoyunun bilgisine sunarız." Civan, yönetim kurulu asil üyeleri Süleyman Duran, Erol Gür, Bahadır Erdoğan, İsmail Özandaç, İsmail İsmailoğlu ile yedek üyeler Ferda Durdu, Sait Altun, Kadir Köklü, Emrah Karaalp, İbrahim Dedeli, Osman Ekinci ile Denetim Kurulu üyeleri Necmi Bahçeci, Günseli Çobanoğlu ve Mustafa Dimen'in istifa ettiğini bildirdi.
Dedeli - 31.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
Erdemli'ye bağlı 2 bin 200 rakımlı Musabozulduğu Yaylası Dedeli mevkiinde 23 Aralık'ta Ali Kaçar ve arkadaşları yürüyüşe çıktı.
Dedeli - 30.01.2020
Kaybolmasının 37'nci gününde ölü bulunan çiftçi toprağa verildi
Erdemli'ye bağlı 2 bin 200 rakımlı Musabozulduğu Yaylası Dedeli mevkiinde 23 Aralık'ta Ali Kaçar ve arkadaşları yürüyüşe çıktı.
Dedeli - 30.01.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Erdemli'ye bağlı 2 bin 200 rakımlı Musabozulduğu Yaylası Dedeli mevkiinde 23 Aralık'ta Ali Kaçar ve arkadaşları yürüyüşe çıktı.
Dedeli - 29.01.2020
Mersin'de 37 gün önce yaylada kaybolan kişinin cesedi bulundu
İlçeye bağlı 2200 rakımlı Musabozulduğu Yaylası'nda 23 Aralık'ta arkadaşlarıyla yürüyüşe çıktıktan sonra kaybolan 63 yaşındaki Ali Kaçar'ı bulmak için çalışmalar, kar tabakasının yağmur nedeniyle azaldığı Dedeli mevkisinde yoğunlaştırıldı.
Dedeli - 09.01.2020
İki otomobilin çarpışması sonucu 6 kişi yaralandı
Alınan bilgiye göre Y.E.K., yönetiminde ki 40 AHH 135 plakalı otomobil K.Ç., yönetiminde ki 40 EC 498 plakalı otomobille Kırşehir-Aksaray yolu Dedeli köyü mevkinde çarpıştı.
Dedeli - 09.01.2020
Kırşehir'de iki otomobil çarpıştı: 6 yaralı
Yunus Emre Karadeniz'in (28) kullandığı 40 AAH 135 plakalı otomobille Kadir Çetin (51) yönetimindeki 40 EC 498 plakalı otomobil, Kırşehir-Aksaray kara yolu Dedeli köyü kavşağında çarpıştı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Dedeli Haberleri | Dedeli Haber - Haberler - Dedeli haberleri, son dakika dedeli haber ve gelişmeleri burada. Fırtına, hayatı olumsuz etkiledi (2).
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 04:16:47. #1.15#
title