Cudi Dağı'nda Düzenlenen Operasyonlara Helikopterler de Destek Veriyor

Cudi Dağı'nda Düzenlenen Operasyonlara Helikopterler de Destek Veriyor

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda Dün Tespit Edilen PKK'lı Teröristlerin İzini Süren Mehmetçiklere Bugün Havadan Kobra Tipi Helikopterler de Destek Verdi. Bölgeye Ayrıca Çok Sayıda Korucu, Özel Eğitimli Komando ve Tank Sevkıyatı Yapıldı.

Cudi Dağı'nda Düzenlenen Operasyonlara Helikopterler de Destek Veriyor

Şırnak'ın Cudi Dağı'nda dün tespit edilen PKK'lı teröristlerin izini süren Mehmetçiklere bugün havadan Kobra tipi helikopterler de destek verdi. Bölgeye ayrıca çok sayıda korucu, özel eğitimli komando ve tank sevkıyatı yapıldı.

Terör örgütü PKK'ya karşı Cudi Dağı'nda başlatılan operasyonlara sabah saatlerinde çok sayıda Kobra tipi helikopter destek verdi. Bölgede tespit edilen teröristlerin izini süren komandolara 23. Motorize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan art arda havalanan helikopterler destek sağladı. Operasyon bölgesinde sürekli uçuş yapan Kobra tipi helikopterler teröristlerin sığınaklarını darmadağın etti. Abluka altına alınan bölgeye asker sevkıyatı da devam etti. Silopi 23. Motorize Piyade Tugay Komutanlığı'ndan çıkan 15 araçlık tam teçhizatlı özel eğitimli komando, abluka altına alınan Gera Mehete bölgesine sevk edildi. Allihams yolu üzerinden Gera Mehete ve Derebaşı bölgesine gönderilen komandolar ile birlikte Hınıs bölgesindeki operasyonlara çok sayıda korucu da katıldı. Top seslerinin bugün de duyulduğu bölgede insansız hava araçları da istihbarat sağladı.

Öte yandan bölgeye tank sevkıyatı devam ediyor. Cizre tarafından ikişerli olarak gönderilen çok sayıda tank, sınır birliklerine ve hac konaklama merkezine kaydırıldı.

(MD-ZG-CMH-Y)